Šta je novo?

5600xt ili 2060

mihailo998

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruke
570
Poena
70
Pozdrav ljudi sklapam konfu trenutno imam 16gb ram, 500gb ssd, h510 elite, 600w bequit pure power 11 (sreca pa sam uzeo jace), planirao sam prvobitno 1660s ili 5500xt, ali odlucio sam da se malo ispruzim, racunar cu koristiti za autocad, revit, rhino,ps,lumion u buducnosti 3ds max, i naravno igranje igara. Trenutno su na akciji u Alternatu jos 8 dana pa gledam da izaberem do tad.

ASUS Radeon RX5600XT TUF-3 EVO OC GAMING ili ASUS Radeon RX5600 XT ROG STRIX GAMING OC (+Godfall i World of Warcraft: Shadowlands) za 289e TUF nije na stanju treba da stigne STRIX jeste
EVGA GeForce RTX 2060 KO GAMING (+rainbow six siege) za 296e

Malo sam istrazivao i koliko sam video 2060 KO imaju cipove koji su trebali da idu na 2080, pa iako u igrama ima iste perfomanse kao ostale 2060 u renderu je blizu 2080, takodje trebalo bi da gore nabrojani programi vise vole nvidiu, dok je u igrama 5600xt rekao bih brza od 2060. Osim toga u pitanju je ROG STRIX vs "klot" model 2060, pa je amd karta verovatno hladnija, zbog svega ovoga ne znam sta da radim. Da je klasa ispod isao bih na 1660s ali ovde su cene i perfrmanse jako slicne.

Hvala svima
 
Кад год је цена/перформансе слична иди на нвидију, ако ни због чег другог онда препродајне вредности
 
Znaci smatrate da je nvidia bolji izbor, da napomenem u ponudi je i GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6G 2.0 za istu cenu, nekako vise naginjem ka EVGA KO, mada ko pita ne skita
 
Па сад, генерално су нвидије бољи избор кад имају исти однос цена/перф (што је ретко) јер боље држе цену. Друга страна медаље је да амд карте често заврше брже кроз пар година због побољшања драјвера
 
Jasno, ali opet gledam da mi zavrsava posao sto se tice arhitekture vray, cad, ps... (igre su u drugom planu) a tu bih rekao da prednost ima nvidia, procesor ce ici ryzen 5 ukoliko docekam 4600 ili 3600 +b550. Racunar sigurno necu dirati 4-5 godina, eventualno ssd ili jos rama. Amd je vec odigrao na kartu biosa ne znam kolika je sansa da opet dodaju 5-10% na performanse.
 
Jasno, ali opet gledam da mi zavrsava posao sto se tice arhitekture vray, cad, ps... (igre su u drugom planu) a tu bih rekao da prednost ima nvidia, procesor ce ici ryzen 5 ukoliko docekam 4600 ili 3600 +b550. Racunar sigurno necu dirati 4-5 godina, eventualno ssd ili jos rama. Amd je vec odigrao na kartu biosa ne znam kolika je sansa da opet dodaju 5-10% na performanse.

AKo je za to, onda EVGA KO. Možda ti programi iskoriste jači GPU nego što je u standardnim 2600...plus bolja stabilnost.
 
Isto naginjem vise ka zelenima, stabilnost mi je jako bitna, istrazicu jos malo ovih dana ali generalno ima jako malo info o ovim "slabim" kartama kada se govori o vrayu i ostalim programima tog tipa.
 
Ispratio sam klipo i jos par clanaka pa sam zato i odlučio bas za ko, jedino sto me malo vuče na amd stranu je mnogo bolje hladjenje sa tri venta.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Davati krajem 2020. godine 300€ za grafičku koju ćeš koristiti za posao, a koja ima samo 6GB memorije je bacanje para. Takođe, davati 300€ za gejming kartu a gejming ti nije u prvom planu, isto je bacanja para. I davati 300€ za gejming grafičku stare generacije mesec dana pre izlaska nove generacije je opet bacanja para.

Ako nećeš da ideš na Pro verzije (trenutno je W5500 jedina smislena kupovina ali je oko 400€), onda ili na RX 5500XT 8GB ili GTX 1660 6GB, za do 200€. Da li ići na Radeon ili Gerforce zavisi isključivo od render software koji koristiš. Za CAD je potpuno svejedno (sa gejming grafikama samo Autodesk proizvodi rade korektno, pošto su prešli na DirectX). Za render proveri specifikacije softvera. Vray je CUDA-only, tako da ti je s te strane izbor jednostavan. Za Radeon pogledaj ovde
https://www.amd.com/en/technologies/radeon-prorender
 
Poslednja izmena:
Nije to neki profi rad, imam jos dve godine mastera ali trenutna konfa me izdaje, nemoguce je nesto iole komplikovanije odraditi, za gejming ce koristiti sigurno ali su performanse za rad bitnije od par fpsa gore dole, nije mi problem ni da cekam ali bojim se da se ne oduzi a neki rok koji sam postavio za konfu je do kraja godine. Imam osecaj da sam nasao najgori trenutak za kupovinu kompa, kada sve samo sto ne izadje, a zapravo ko zna kad ce, prvobitno sam bio zagrejan za 1660s oko 215e i onda mi se 2060 za 290 ucinila kao dobra kupovina, razmisljam i da cekam rasprodaje koje slede za mesec, dva...
 
Za sad sam uzeo 16gb rama na 3200mhz i 500gb a2000, kasnije gledam da uzmem neki samsung evo od terabajt sad mi je bilo mnogo 150-200e za tako nesto.

A sto se tice vremena ima ga uvek hahaha, znam i da ce 1660 biti 10 puta brze od trenutne grafe, pre bih isao na super najvise zbog igara jer za nekih 20-30e razlike dobijam 10tak fpsa vise.
Juricu onda neku 1660s koja mi se svidi do 215e.

Kad smo kod ostatka, sta mislis da li je pametno sad uzeti 3600 sa b550 (npr msi mpg/-a pro 120-140e) pa u buducnosti ici na neki ryzen 7/9 zen3 ili cekati do kraja godine 4600 pa videti cene i u slucaju neisplativosti opet ici na prolsu generaciju, pogotovo sto ce cene jos vise pasti.
 
Samo RTX 2060
AMD i dalje ima probleme sa drajverija,neverovatno da toliko godina ne mogu da naprave drajver da valja.Jedno isprave drugo pokvare.
Dosta sam se namucio i izgubio zivaca sa 5700XT,nisam mogao da sastavim dva sata igranja a da se ne pojavi neki problem.
 
ja na mojoj 5700xt evo vec mesec dana sastavljam po 10 sati igranja, plus 8 sata rada na kompu, neznam o kakvim problemima pricas, komp jednostavno savrseno radi......a plus sto sam od drajvera 20.8.2 dobio jos po 10-15fps u igrama......
 
Nazad
Vrh Dno