Šta je novo?

Problem sa kulerom procesora, stalno na max

Raf991

Poštovan
Učlanjen(a)
10.03.2016
Poruke
226
Poena
80
Danas kad sam upalio racunar kuler procesora je konstantno na max broju obrtaja i mnogo je bucan.
Do sada nisam imao problema,
racunar je nov 3 nedelje
i3 9100F
ploca H310.

U biosu imam za brzinu ventilatora
quiet
aggressiv
manual

Meni je na aggressiv, ali od kad sam uzeo racunar tako je automatski bilo i nije bio problem.

Do cega moze biti? Hvala
 
Poslednja izmena:
Može biti da je toplije u sobi ili se otkačio. Proveri da li sve žabice dobro stoje.

Kolike su temperature procesora?

Mada je najverovatnije problem to podešavnje "Aggressiv", stavi manual i podesi krivu.
 
Može biti da je toplije u sobi ili se otkačio. Proveri da li sve žabice dobro stoje.

Kolike su temperature procesora?

Mada je najverovatnije problem to podešavnje "Aggressiv", stavi manual i podesi krivu.

Verovatno do podesavanja u sobi nije toplije nego ovih dana, temperatura je 34c i nema razloga da bude na max stalno,
evo sta mi pise kad idem na manual
sta da podesim koje brojke da stavim? Hvala

IMG_20200827_142850.jpgIMG_20200827_142850.jpg
 
Poslednja izmena:
Zavisi šta želiš da dobiješ. Ostavi tako pa vidi kako se ponaša, tj kakve su temperature i brzina(vidi sa HWinfo i sl.)

Fan Ctrl Start Value - je temperatura od koje počinje da ubrzava, npr možeš staviti možda 45°, ako želiš malo bolje hlađenje ali će ranije početi da ubrzava
Fan Ctrl Sensitive - je malo nedređeno, verovatno pokazuje koliko obrataja ubrzava za 1°(ili neka druga relativna vrednost, moraš probati pa videti), veća vrednost više ubrzava
 
Poslednja izmena:
Hvala puno, kada sam promenio odmah se brzina ventilatora smanjila i normalno radi sada, praticu temperaturu.
 
Nazad
Vrh Dno