Šta je novo?

HP Elitebook 2570p i monitor

ale

Slavan
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poruke
1,993
Poena
265
Dok ne resimo probleme sa bagljavim win10, skupljam informacije u vezi sa povezivanjem laptopa i monitora.

Laptop ima VGA i Displayport 1.1a, a monitor koji planiramo da kupimo ima HDMI i DP. Ne razumem se bas najbolje, pa ne zamerite ako lupim sada. Da li spajanjem laptopa i monitora, display port kablom, mozemo da ocekujemo tecan prikaz slike na monitoru?
 
Može, sve je ok. Možeš i DP na HDMI u tom slučaju, za obrnuto bi bilo problem (da je na laptopu HDMI, a monitoru DP, tada bi ti trebao aktivni adapter). U svakom slučaju, kupi običan DP-DP kabl i to je to
 
  • Like
Reagovanja: ale
Možeš dvije vrste kablova
DP to DP
DP to HDMi

Ja bih izabrao ovaj drugi, jer je šira kompatibilnost sa potencijalno drugim uređajima (čitaj TV).

Cijena kablova je dosta slična.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ipak idem na prvu varijantu. Monitor koji nameravam da kupim ima DP i HDMI. Na prvi ce biti prikljucen laptop, na drugi Raspberry.
 
Ima logike...
Mada jedan HDMI Switch od 10ak eura je cool rješenje u tome [emoji56]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ponovo imam pitanje :)

Da li je moguce prebacivanje video poziva sa laptopa na monitor? Povezani su DP kablom, medjutim nikako ne uspevam da prebacim video poziv sa laptopa na monitor. Da li je to uopste moguce? Kamera na laptopu ne radi, pa se koristi Logitech C210.
 
Zašto ne bi moglo? Video poziv ide sa aplikacijom koja se koristi. Prebaci prozor aplikacije preko koje ide i video poziv na taj drugi ekran...
 
Ne znam zasto nije radilo, mucio sam se nekoliko dana. Ubrzo nakon moje poruke ovde, pokusao sam jos jednom i proradilo je... Kako, nemam pojma, nisam nista drugacije radio u odnosu na prethodne dane.
 
Nazad
Vrh Dno