Šta je novo?

HDD > SSD kloniranje

Sha84

Poznat
Učlanjen(a)
22.04.2020
Poruke
3
Poena
31
Pozdrav,
Pokusavam da kloniram Windows 7 x64 sa postojeceg HDD-a na novi SSD ali kad se kloniranje zavrsi nece da se pokrene windows. Jednom je bila varijanta da se zakuca na Verifying DMI pool data, drugi put BOOTMGR is missing. Probao sam bootrec /rebuildbcd i bootrec /fixboot. Samo da napomenem da posle kloniranja iskljucim HDD i na isti sata port povezem SSD.
Koristio sam Macrium Reflect softver.
Na hard disku particije idu ovako, prva particija je Windows XP (1), particija (2), particija (3), Windows7 (4)
Prvo je bio instaliran XP pa sam onda instalirao windows 7 (cetvrta particija) i setup je dual boot.
Voleo bih ako mogu samo da kloniram Windows 7 i ove dve particije sa podacima bez Windows XP-a posto ga ne koristim odavno.
Varijanta da instaliram svez windows nikako nije opcija zbog gomile softvera i podesavanja koje sam radio godinama.

Ploca je Gigabyte GA-P41T-D3P, procesor je Q9650, HDD Seagate Barracuda, SSD Samsung 860 EVO
 
Koristi "običan" Ghost, imaš ga na Strelec disku
Ne možeš bez XP particije, jer je primarna i boot zapis je u njoj

Možeš da pokušaš preko opcije MIGRATE OS koja postoji u Mini Tool Partition Wizard, Easeus Partition Master i sličnim, ali najverovatnije neće proći.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno