Šta je novo?

Ad block na nivou mreze

rseke

Slavan
Učlanjen(a)
25.06.2007
Poruke
558
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASUS Prime 320m-k
GPU
Gainward Nvidia gtx 1070
Laptop
Thinkpad T480s
Mobilni telefon
OnePlus Nord 2 5g
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav,

Interesuje me da li postoji mogucnost da se postavi adblock host file na neki server ili direktno na ruter da se blokiraju reklame za kompletnu mrezu tj na sve uredjaje koji su nakaceni na taj ruter ili ti server?

Samo da napomenem da nemam neko veliko znanje so se tice mreza i slicnih tema,ali znam nesto malo.
 
Najjednostaviji je pihole, program koji se instalira na Raspberry pi, i preko njega ide sav DNS saobracaj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze naravno i na bilo koji linux host, ali je najjednostavnije na pihole, najmanje troši struje, najjeftiniji je i najmanjih je dimenzija, zbog cega sam ja konkretano na njega instaliro


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji mogucnost npr na fritzbox ili na windows server 2012?Preko fritza mi ide vdsl a na win serveru mi podesen NAS server.
 
Mozes na win server da stavis virtualnu masinu sa Ubuntu serverom, dodelis joj pola giga rama i jedan core, i na taj Ubuntu instaliras pihole


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam i raspi 2.
 
Moj teca ima na rpi 2, i radi odlično


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze i na rpi zero w


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najjeftinije rešenje je postaviti adguard dns adrese na ruteru. Samo kad dns-ovi padnu - nema neta.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Koji DNS koristite na pihole?
 

Prilozi

  • Screenshot_15.png
    Screenshot_15.png
    41.5 KB · Pregleda: 172
Poslednja izmena:
Google


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Podesio,instalirao. Da li pihole blokira reklame i na youtube?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Podesio,instalirao. Da li pihole blokira reklame i na youtube?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Jeste offtopic, ali sa indijskim nalogom ispadne YT Premijum ispod 200din mesečno... Meni se to otplati samo što mogu na telefonu da vrtim YT u pozadini bez da je aplikacija u frontu... o reklamama da ne pričam.
 
Izgleda da radi.....vec su me smorile reklame....
 
Na koji nacin mogu da se dodaju nove block liste u PIHOLE?
 
Odes u Group Managment, u pod deo Adlist


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
v5.1.2 je izasla skoro, meni stigo update i idalje sve radi[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam bio dovoljno precizan, addon za home assistant se više ne razvija, PiHole nastavlja da radi.
 
To da, ali u Pihole mozes da dodas dodatne liste i onda bude full


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odlicno radi PiHOLE,ima da nekad propusti neku reklamu i slicno ali je oprostivo...
 
Kazem ti meni radi odlicno vec mesecima, ako neces da ti propusta reklame stavi crontab da ti na svakih 6 sati pokrece “pihole -g”


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno