Šta je novo?

Ad block na nivou mreze

Izgleda bas zabo dns adguard danas.
Ne znam da li je to bio problem, ali nisam mogao pristupiti ni jednom sajtu sem facebook-a i preko wifi i preko mobilnog interneta, izbrisao sam dns i posle restarta telefona je sve proradilo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Oprostićemo im ove sitne prekide sve dok je dns servis besplatan i radi odlično.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Najgore što uopšte ne znaš da si u prekidu, dok ne skapiraš metodom eliminacije.
 
Moze li mi neko objasniti sta se dobija sa DNS?
Blokada reklama?
 
Da li postoji neka mogućnost da u mrežna podešavanja na TVu unesem neke DNS adrese i da blokiram Youtube adds?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Postoji, u mreznim podesavanjima promenis dhcp na manual, skroz dole bi treabalo da imas DNS server 1 i 2


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od Pihole-a ako imas, ako ne
Onda neki dns adblock server


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od Pihole-a ako imas, ako ne
Onda neki dns adblock server


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tanak sam malo sa tematikom. Dakle, našao sam DNS od AdGuard, ubacio u TV ali i dalje iskaču youtube teklame. Probao sam i default i family protection. Ne znam princip rada Pihole.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Pihole je dns adblock, program koji se instalira na Raspberry pi npr. I onda se njegova ip adresa koristi kao dns server za sve uredjaje na mrezi, kroz njega prolazi sav dns saovracaj i on zadrzava sve reklama


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Raspberry pi zero mozes naci na kp za oko 2000 dinara


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Raspberry pi zero mozes naci na kp za oko 2000 dinara


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ok, hvala za info.

Gledao sam sad tutorial za adblock i unos DNS na ruter, ali nisam video da to kod mene može. Ja mogu dns samo da unsem na uređaju tipa tv ili komp.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Tako je isto i kod mene[emoji23]
Na ruteru od provajdera jednostavno nema ta opcija, morao sam rucno na svakom uredjaju da menjam dns.

A drugi ruter ima tu opciju(najobicniji tp link od 10€) Tako da svi uredjaji koji se povezu na tplink imaju blokadu reklama a na ovom glavnom ne....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@AVP Da li ti koristiš adblock DNS i da li ti blokira youtube reklame na uređajima?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Koristim samo pihole dns i on mi blokira sve reklame na yt u svim ostalim sajtovima
Na kompu, fonu i tabletu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko uspeva da blokira reklame na YouTube? Imam pihole I adguard dns, I izgleda da ni jedan od njih ne uspeva (adguard nikad ni nije). Kad sam instalirao pihole činilo se da nema reklama jedan dan, ali nisam puno proveo na YouTube, posle dan dva ih već gledam. Da li nešto dodatno treba podesiti na pihole?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Naglašeno je na pi hole org da blokiranje yt reklama suštinski ne radi. Jedino što tu uspeva su brauzer blokeri ili modovani klijenti a la yt vanced.

Ima neka githab lista za hole koja lovi domene sa kojih stižu reklame, ali većinom nije uspešna, štaviše blokira sam video, pa mora reload.
 
Meni treba rešenje za webos tv, na telefonima koristimo vanced, na kompu znam da može ublock.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Meni je adguard kompletno rešenje.
Na rpi sam stavio adguard home i kompovi idu na njega za dns (sam adguard može da povlači bilo koji, ja koristim quad9). Osim toga, imam i njihove aplikacija za tel i komp. To je plaćeno (na akciji 6$ godinu dana 3 uređaja). Na kompu radi zajedno sa ekstenzijom. nema reklama na YT i na Twitchu.
Na telefonu radi kroz njihov VPN (nije pravi VPN nego za njihov servis samo).
Za sada add free.
 
Meni treba rešenje za webos tv, na telefonima koristimo vanced, na kompu znam da može ublock.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Meni treba za Vidaa U2 (tačnije za YT VEWD aplikaciju). Postavio sam pihole i liste, ali jok. Zapravo mi takva postavka pravi problem da mi ceo YT ponekad bude nedostupan.
Na mobilnom sam postavio adguard DNS, ali bez Vanced aplikacije - ništa.

Ako neko iznadje rešenje koje zapravo radi, bio bih jao zahvalan. Na TV, reklame baš rade i nikako nemaju problem, dok video koji želim da pustim neretko moram da pustim ponovo...
 
meni na fonu prost adguard dns resava yt u nekih 90tak posto slucajeva,a na desktopu koristim ekstenziju i nije prosla godinama...bolje mi ne treba zaista,a dzabe je.
 
Pre dva dana sam po ovom uputstvu pokušao da blokiram reklame na nivou mreže. Prvenstveno da vidim da li to funkcioniše na YouTube.
Za sada stvari stoje tako da na YT aplikacijii na TV-u nisam imao ni jednu reklamu; niti pre početka video zapisa niti za vreme trajanja videa. Za sada odlično. Ako nešto znači, TV je LG. Za ova dva dana pogledano je pretpostavljam oko 30tak video zapisa.
Sa druge strane, na mobilnom telefonu reklame prolaze. Ne mogu za sada da procenim ima li ih manje nego pre, ali ih ima.
Ko ima Mikrotik ruter može da proba, ili prenese iskustvo ukoliko je probao. Ja sam za sada zadovoljan, jer su mi YT reklame na TV najviše i smetale.
Za DNS koristim Cloudfare (1.1.1.1), a Google DNS je blokiran u firewall podešavanjima.
 
Ima li neko provereno i jednostavno uputstvo za blokiranje reklama preko OpenWRT-a?
 
Pre dva dana sam po ovom uputstvu pokušao da blokiram reklame na nivou mreže. Prvenstveno da vidim da li to funkcioniše na YouTube.
Za sada stvari stoje tako da na YT aplikacijii na TV-u nisam imao ni jednu reklamu; niti pre početka video zapisa niti za vreme trajanja videa. Za sada odlično. Ako nešto znači, TV je LG. Za ova dva dana pogledano je pretpostavljam oko 30tak video zapisa.
Sa druge strane, na mobilnom telefonu reklame prolaze. Ne mogu za sada da procenim ima li ih manje nego pre, ali ih ima.
Ko ima Mikrotik ruter može da proba, ili prenese iskustvo ukoliko je probao. Ja sam za sada zadovoljan, jer su mi YT reklame na TV najviše i smetale.
Za DNS koristim Cloudfare (1.1.1.1), a Google DNS je blokiran u firewall podešavanjima.

Mene interesuje koliko statičkih DNS zapisa ti je to kreiralo na ruteru (IP/DNS/Static) i koliko ti je opterećenje rutera pri normalnom radu. Pretpostavljam da bi trebalo da odgovara zbiru domena sa osam source lista u konfiguraciji tog app-a https://github.com/tarampampam/mikrotik-hosts-parser/blob/master/configs/config.yml
 
Nazad
Vrh Dno