Šta je novo?

LG D2343 - problem sa osvetljenjem

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
921
Poena
170
Imam ovaj monitor vec skoro 8 godina i do pre mesec dana je radio perfektno.
U zadnjih mesec dana su se pojavili mali znaci starosti.

1) HDMI ne radi kao primarni input, vec samo ako postoji input u DVI-ju onda ce istovremeno raditi i HDMI, a sam ne radi.
2) Prilikom ukljucivanja monitora (podizanja sa stand by) pocinje da blinka osvetljenje celog monitora tj da treperi i cuje se blago zujanje na njegovoj zadnjoj strani. Nakon 30s-60s od ukljucivanja slika je normalna i sve radi kao i uvek, samo to blinka dok se ne "zagreje".

Prvo pitanje je vise iz znatizelje da li da kupujem HDMI na DVI da ne bih koristio VGA, tj da li se moze srediti HDMI ili ne.
Drugo pitanje mi je mnogo vise zabrinjavajuce. Da li je monitor na putu ka vecnim lovistima ili mu ima spasa? Da li ignorisati to blinkanje jer u sustini posle minut radi kako treba ili popraviti i kako?

Ako je od znacaja informacija, monitor je u zadnjih 10ak meseci sluzio umesto TV-a i radio je sigurno 8-10 sati dnevno.

Unapred hvala na odgovorima!
 
Otvori ga i pogledaj koji su se kondenzatori naduli. Ako jesu, proveri specifikacije V i μF i zameni ih.
 
Mislis da je samo do kondenzatora?
 
Ako je čovek 100% siguran da je samo do kondenzatora, ne bi on davao ovde savete, već bi mlatio pare kao dobar dan na dijagnostiku bez gledanja. ;)

Simptom koji si opisao može biti do kondenzatora (često i jeste), ali može i biti do samog trafoa, neispravnih led-ova (ili ccfl-a, nisam gledao šta taj monitor ima), nečeg trećeg.
 
Nazad
Vrh Dno