Šta je novo?

MTS RCS

miksi

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruke
20
Poena
155
Kad sam jutros instalirao na telefonu J6 moje žene YouTube vanced primetim da RCS na Google messages aplikaciji radi. Na mom telefonu Oneplus 6T, gde mi je jedan od brojeva MTS piše da funkcije ćaskanja ne podržava mreža...
Screenshot_20200823-095402_Messages.jpg
 
Poslednja izmena:
Mala dopuna... Izgleda da je ovaj primerak J6 telefona jedinstven jer na njemu radi RCS i na Telenor i Vip sim karticama. Probao sam sa još dva J6 telefona... Nema šanse. Na ovom jednostavno radi. Ne mora ništa da se podešava prilikom promene kartice osim force close ako odmah ne prepozna... Na ostalim telefonima isto neće da radi...
 
Ja sam pre neki dan dobio RCS, radilo par dana i onda je status bio connecting. Uradio clear data za Messages i za Carrier services kako stoji u Guglovom uputstvu i sada mi opet stoji chat features unavailable.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evo, ponovo se aktiviralo:
Screenshot_2020-08-26-11-34-44-704_com.google.android.apps.messaging.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Aktiviralo se i kod mene na OP 6T malo pre, sinoć nije htelo..., ali aplikacija još uvek ne podržava dual sim telefone pa sam odabrao Telenor broj... Radi između MTSa i Telenora...
 
Nema razloga da ne radi jer nema veze sa operaterom jer provajder je Google tj Jibe Mobile...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni danas to proradilo, a i ne znam sta je ovo. Trazilo je broj telefona da se podesi.
 
Zainteresovalo me ovo pa ako neko moze malo da pojasni.Meni lici kao da je sms preko wifi,da se tako izrazim ili gresim?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Recimo da je tako... Najprostije rečeno Whatsapp/Viber iz SMS aplikacije. Imaće smisla kada bude svima difoltno aktivirano jer imaš out of the box sve što dobijaš tek kada instaliraš ostale aplikacije tog tipa.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nije bitan telefon... Google Messages Beta + Carrier Services. Ja imam i play services beta. Ne znam koji su kriterijumi za dobijanje. Prosto ili ti se pojavi ili ne pojavi upgradenna RCS u aplikaciji. Mora Messages da bude difoltna SMS aplikacija.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mislim na ono što kaže Google, ako ti se pojavi da prihvatiš onaj terms njihov onda je provajder Jibe i tad nema veze sa time koja je kartica u pitanju. Meni se jeste to pojavilo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Izgleda da telenor i mts radi, za telenor ne znam. Na mts-u mi danas to ukljuceno. I dalje mi radi.
 
Recimo da je tako... Najprostije rečeno Whatsapp/Viber iz SMS aplikacije. Imaće smisla kada bude svima difoltno aktivirano jer imaš out of the box sve što dobijaš tek kada instaliraš ostale aplikacije tog tipa.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

I dalje mi nije jasno zašto je RCS bolji od Vibera, Whatsupa... Ja i nemam instaliran taj Google Messages na mom Xiaomi-u. Verovatno bi trebalo da ga instaliram da bih imao RCS?
 
Niko nije ni rekao da je bolji. Hoću reći sve aplikacije tog tipa imaju manje više istu funkcionalnost. Ova ima perspektivu da bude korak ispred kada bude difoltna SMS app sa svim ovim opcijama jer prosto upališ telefon i ona radi bez da išta instaliraš. Daleko od toga da će svi masovno da ostave WA i Viber, samo kažem da vremenom može ovo biti ok priča.

Da, kao što gore rekoh treba ti Messages app(beta program), Carrier Services i da je Messages difoltna SMS app. Pa ako imaš sreće ponudiće ti upgrade...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I dalje mi nije jasno zašto je RCS bolji od Vibera, Whatsupa... Ja i nemam instaliran taj Google Messages na mom Xiaomi-u. Verovatno bi trebalo da ga instaliram da bih imao RCS?
Mi imamo mi messages, kad si na wifi poruke idu preko neta sa nekim ko ima xiaomi a ne standardnim putem.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ne treba nikakva beta niti instaliranje bilo čega. Na a3 I Telenoru, sve stock i pojavila se opcija.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Mi imamo mi messages, kad si na wifi poruke idu preko neta sa nekim ko ima xiaomi a ne standardnim putem.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Interesantno. (Na Redmi 8A nemam ni to preinstalirano),

Kakve su prednosti toga? Jel se recimo u roamingu plaća SMS kao da sam u Srbiji? (Kad sam već na WiFi-ju u inostranstvu)
 
Ne placa se sms uopste. Ide preko internet konekcije. Moras omogućiti tu opciju u podešavanjima.
Umesto zelene boje oblacica imaces plavu boju kada nekomes saljes poruku, tako znas da neko kome saljes isto ima omogućenu tu uslugu.

4ed66386f834d76a9fe1a7bee6bb27eb.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene s10e, telenor, nije beta, radi lepo, namestio i kod zene na mi9t telenor
 
S10 od mts-a.
272eb6142919576eadd3729642b3b654.jpg


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Sačekaj par minuta i nakon toga ponovo udji u ista podešavanja, trebalo bi da radi.
 
Čekam ja treći dan i ništa :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Pojavilo se i meni pre neki dan.

Honor 10, mts postpaid.

Koliko vidim, ovo je praktično iskopirana funkcionalnost iMessages na Apple uređajima koja postoji već godinama. Mislim da je kasno za Google jer ljudi odavno već koriste 3rd party aplikacije koje daju i mogućnost audio/video poziva.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Meni se takodje pojavilo na Note 8T. MTS prepaid. Al nisam aktivirao [emoji1]
 
Nazad
Vrh Dno