Šta je novo?

Moze li na Mac G3 da se ubaci hard?

RasetaM

Čuven
Učlanjen(a)
08.09.2001
Poruke
796
Poena
619
Posto nikad nisam imao prilike da se igram sa Macom ne znam odgovor na ovo.
Problem je u tome sto treba na G3 da ubacim hard Maxtor 80GB i RAM 256MB DDR Kingston, ali nisam siguran da li to moze da se odradi, pa ako neko zna odgovor bilo bi lepo da ga napise ovde :)
 
Koji G3?

Onaj prvi G3 (bezz) je primao SDRAM PC66 i mogao je da ima maximalno 768MB. Druga serija (Blue&White) G3-jki je primala PC100 SDRAM i moglo je max da se utera 1GB RAM-a. Ukoliko se radi o iMac-ovima, one prve G3-jke su koristile standardnu notebook SDRAM memoriju (144pinski SO-DIMM), a oni kasniji, valjda modeli od 2001 i noviji su presli bili na standardni PC100 SDRAM. Mislim da tek i jedino ovi iMacovi koji izgledaju kao lampe koriste DDR memoriju. G4 ide drugacije :)

Sam hard disk ne bi trebao biti problem. Obratiti paznju pre ugradnje da su neke maticne ploce za meka (recimo tanzania) podrzavale samo jedan IDE kanal - primarni hdd + cd, te drugi hdd nije imao na sta da se nakaci (osim kao SCSI) na obicno integrisani kontroler, koji je opet bio relativno spor (max Ultra), jer je bio vise namenjen externoj periferiji tipa skenera, optickih drajvova i slicno.
http://www.xlr8yourmac.com/IDE/add_2nd_drive/index.html

Sve ovo pada u vodu ako se radi o nekom starijem PPC meku (603/604) koji je samo apgrejdovan G3 kartom. Tada mi treba tacan model da bih mogao da ti kazem nesto vise.
 
Nazad
Vrh Dno