Šta je novo?

Windows Job Scheduler

budababa

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2012
Poruke
259
Poena
180
Potreban mi je jednostavan programčić, Job Scheduler iliti Workload Automation Software, koji vrši najjednostavniju radnju: pokreće određenu aplikaciju u vreme XX:YY i ubija istu u vreme ZZ:KK. Probao sam sa par aplikacija tog tipa, uglavnom sve nude da se program pokrene, ali nigde nema mogućnost da zadam u koje vreme će da se "ubije" ili nakon koliko vremena aktivnosti. Probao sam Desktop Reminder, System Scheduler, Z-Cron Scheduler... i nije to to. Predlozi?
 
Potreban mi je jednostavan programčić, Job Scheduler iliti Workload Automation Software, koji vrši najjednostavniju radnju: pokreće određenu aplikaciju u vreme XX:YY i ubija istu u vreme ZZ:KK. Probao sam sa par aplikacija tog tipa, uglavnom sve nude da se program pokrene, ali nigde nema mogućnost da zadam u koje vreme će da se "ubije" ili nakon koliko vremena aktivnosti. Probao sam Desktop Reminder, System Scheduler, Z-Cron Scheduler... i nije to to. Predlozi?
Ja sam to odradio pomoću Windows-ovog Task Scheduler-a.

Postavio sam zadatak da startuje aplikaciju u određeno vreme i još jedan zadatak da je ugasi u određeno vreme, ali za gašenje treba da napraviš skriptu i sačuvaš u .bat formatu.

Sadržaj skripte treba da sadrži sledeće:

taskkill /f /im "naziv aktivnog procesa aplikacije.exe"

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Napravljena posebna tema, ima mnogo potencijala! :)

(ko koristi Tasker na Androidu - razumeće)
 
Ne morate da se mučite sa skriptama, to je jedna od osnovnih mogućnosti Task Schedulera.

Create New Task (ne Basic Task) i imaćete opciju da definišete posle koliko vremena od startovanja je potrebno da se ubije isti task:
mFuyJ5F.png


Vrednost može biti u minutama, satima, danima.

Ostale stvari su valjda jasne (podešavanje vremena pokretanja taska, koji program se pokreće).
 
Nazad
Vrh Dno