Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Kazu da se vidi i prilikom skrolovanja, ali su svakako best buy ispod 250e, bez nfc mozda i vise od nfc verzije.
 
Zale se ljudi na ram management. Ima li osnova?
 
Kupio prekjuce :D trenutno prebacujem podatke sa mate 20 pro.... juce sam se igrao koliko sam stigao vremenski sa telefonom.

Ne znam odakle da krenem , mozda prvo da naglasim , imao sam pregrst monitora na 100-120-144-165hz... Trenutno sam na Xiaomi mi curved 34" 3440x1440 144hz. Price kako ima ghosting na ovom telefonu su po meni smesne, da napomenem da ne igram igrice,sve sto sam gledao i pustao sve izgleda tip top.Kod svih poznatih kanala koje sam gledao , svi su nahvalili displej... sve je munjevito,glatko,animacije lete sa stock brzinom od 1x. Dakle nije ona fora 0.5x i slicno.

IPS na racunaru je jedno , VA drugo , naravno IPS je skuplji sa razlogom. Medjutim na telefonima,amoled pa amoled, dok su samo budzetne varijante dobijale neki IPS ispranih boja, ovde ipak displej je dosta dobar, boje su super, ostar, crna je dosta duboka,120hz zaista prikaz je brutalan. Sve reaguje munjevito , glatko, odzivno, prikaz je bas ostar, sve sto se ocekuje od pa sigurno telefona daleko daleko iznad ovog cenovnog ranga,za ove pare ja sam zaista zacudjen ovim telefonom !
Miui 12 , zaista jako lepa promena barem meni posle EMUI. Meni je frapantno da na mate 20 pro imam i dan danas iste decije bolesti , kao svojevremeno i na mate 10 pro , i honor VIEW 20. Uvek drzim osvetljenje na manual, medjutim nakon svakog restarta softver sam vrati na auto.

Kamera mi je mozda i najveci adut, i najvaznija stavka na telefonu. Toliko puta sam probao budzetne modele ranije , Samsung a50, Motorola ONE Zoom , huawei lite varijante. Jednostavno to nije to , ti uredjaji su uvek samo bleda kopija jaceg, a kamere ,ili cipset, ili neka stavka toliko odudara da kvari sveopsti utisak telefon...
Ono sto je mene uzasavalo kod Mate 20 PRO , kao i svi Huawei FLagship telefoni , oni prave nestvarne fotke prirode ili panorame, pogotovo nocu,kao da ste obradili u fotoshopu, ali kad vam treba precizna boja, ili realan video, vi dobijete zute fotke,zuti video, selfi bude zut, jednostavno nisu hteli softver ispeglati do kraja , primera radi ,sta se radi i dan danas https://www.youtube.com/watch?v=laSmth0EECs&t=509s ( p40 pro vs mi 10 ) meni je necuveno da telefon od 1000e+ pravi nocu zuti video, totalno masi ono sto vi vidite,za razliku od mi 10.
Dakle , na POCO x3, te stvari su apsolutno drugacije , selfi pogotovo ispada dosta bolji , glavna kamera, mozda po ostrini malkice zaostaje nocu za mate 20 pro ,ali danju je itekako na nivou! pogotovo 64mpx mod. ultrawide,macro, sasvim korektne.

Zvucnici! Moja supruga koristi Samsung Note 10 Plus (stereo zvucnici), mate 20 pro takodje ima stereo zvucnike, tj gornji koristi za visoke srednje,donji za niske / srednje. Poco x3 doslovno vibrira ceo od basa bez ikakve distorzije!Visoki cisti i glasni, srednji apsolutno prisutan,glasovi su jasni bez piskavosti i drecenja, prosto mi je nejasno da ovako jeftin telefon ima zvucnike koji su sigurno rame uz rame sa onima koje sam cuo na NOTE. Mate 20 pro zvuci kao igracka u poredjenju sa ovim.

baterija - ne znam jel to treba komentarisati, mislim da svakom ozbiljnom korisniku koji ne igra igre, ovaj telefon ce izgurati 2 cela dana bez problema. Pri izlasku Samsung Galaxy s10e, kupio sam ga momentalno, samo cu reci da mi nije izgurao niti pola dana. Ovde sam uz cackanje od ujutru do uvece potrosio 30% baterije... :D

izrada i tezina - izrada je dosta dobra, telefon deluje cvrsto , kvalitetno, nista ne skripi ne krcka sve je jako dobro uklopljeno. Tu je i ip53 sertifikat. tezina od 220gr me je bar na testu kod Pece , njegova opaska na to me jeste zabrinula,medjutim kad se uzme u ruku na tolike gabarite deluje i lagan.

Cipset , odlican, brz , bar sa mate 20 pro koji takodje ima 128/6gb ne vidim neku razliku .

Ne znam sta ljudi danas ocekuju od telefona, meni samo nije jasno da danas ovakav telefon mozete naci za oko 250-260e kod nas, ja sam moj konkretno platio 265e u domacoj radnji , cenim pisanu garanciju. Kome nije krucijalna,ima razne alternative kojima mozete ustedeti 15-20e. i da , jedva sam nasao :D Prodaje se kao lud.
 
Poslednja izmena:
Uh, ubijedio si me sad, otvaram ga sjutra. :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Niko nije rekao da je telefon los i da ocekuje ne znam ni ja sta. Naprotiv, telefon je odlican i trenutno je best buy ispod 250e. Ja sam uzeo Realme 6, pa i na toj temi sam napomenuo da je X3 best buy. Odlucio sam se za Realme zbog UI.

Nego, videh na netu rivjue gde se zale na ghosting, pa cak i na gsmareni, zato pitah..
 
Jel ima neko da ovaj telefon uporedi sa Realme 6s? Treba da obnovim ugovor u Vipu pa treba uzeti neki uredjaj pa gledam da li da cekam Poco X3 kod njih ili da uzmem Realme. Nisam nikada koristio ni Realme ni Xiaomi pa ne znam sta da ocekujem.
 
Ja imam Realme 6 i zadovoljan sam, ali nisam imao priliku da koristim Poco X3. Imao sam Android One telefon pre ovog, pa sam navikao na vanilla android i zbog toga sam se odlucio za Realme.

Poco je bolji izbor gotovo u svemu. Mislim da je Realme opcija jedino ako je prilicno povoljniji.
 
Skoro pa rebrand, uz par sitnih promena. Zasto bi bilo truba gledati 6?

7 koji su pustili danas u Evropu je od 6s osetnije bolji jedino u bateriji, mada ni ti nije ogromna razlika.
 
Kupujem kod provajdera na rate jer je doslo na red. Da dajem zivu lovu uzeo bi Poco F2 Pro. Imam fore do decembra ali mi se cini da ce ponoviti situacija iz marta pa nisam pametan. Hteo bi Poco X3 ali nema naznaka da ce ga nabaviti.
 
Planirao da kupim kao sekundarni Xiaomi Poco X3, ali ga apsolutno nigde nema na stanju. Kontaktirao sve prodavce(koji su ga oglasili i jos im stoje oglasi za njega) na KP i svi kazu da ga nemaju. Nekoliko njih kaze da ce ga dobiti od nedelje, a neki jos ne znaju kad ce ga dobiti...
Ni u Mi Shopu ga nema, kazu uskoro(sta god to znacilo)...

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
@Milunka
Hvala na detaljnim utiscima. Ja sam mislio da ga sačekam u Mi store-u ali mi se
ipak ne čeka toliko. Jedino što ga sad ni na KP ne nalazim.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Planirao da kupim kao sekundarni Xiaomi Poco X3, ali ga apsolutno nigde nema na stanju. Kontaktirao sve prodavce(koji su ga oglasili i jos im stoje oglasi za njega) na KP i svi kazu da ga nemaju. Nekoliko njih kaze da ce ga dobiti od nedelje, a neki jos ne znaju kad ce ga dobiti...
Ni u Mi Shopu ga nema, kazu uskoro(sta god to znacilo)...

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

ajde malo nije baš nešto, razočarao sam se, očekivao sam više, nađite mu neku manu :) odmah ima da padne prodaja :smoke:
 
Poslednja izmena:
Preko amazona ne ide iz srbije?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ja ga narucio matorom (u G preorder). Smorio se covek vise sa RN5. Kazu, cekanje 10-15 dana.
 
I to je preorder cena, kažu da će biti skuplji kada se pojavi u redovnoj prodaji kod njih.
 
Na KP od nedelje po 235€(27.500din) za 6/64gb.

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Niko da pomene da i kod X3 ladno ima fora sa Mi10T PRO "clone" kao i istovremeni "front & back" video, sjajno!


Inače prvi utisci ooodlični ali sačekaću ipak dan-dva za širi utisak.

Btw, moj prethodni tel je bio Mi Note 10 :)

Sent from my Xiaomi Poco X3
 
Poslednja izmena:
Aj uporedi koliko je lošija kamera u odnosu na mi note 10 :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Niko da pomene da i kod X3 ladno ima fora sa Mi10T PRO "clone" kao i istovremeni "front & back" video, sjajno!


Inače prvi utisci ooodlični ali sačekaću ipak dan-dva za širi utisak.

Btw, moj prethodni tel je bio Mi Note 10 :)

Sent from my Xiaomi Poco X3
Zašto si menjao? Nekako mi je sa konja na magarca ili možda grešim.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Volim da testiram telefone a i smorio me žestoko Mi Note 10 zbog zakrivljenog ekrana. Baš često mi se dešavalo kad nešto gledam u full screenu da pritisnem slučajno obod ekrana pa da se video minimizuje, onda kad snimam nešto, prelamanje slike na obodu takođe me iritiralo - uglavnom nikad više curved. Takođe, ovaj telefon ću koristiti svega mjesec dana, dok mi ne stigne Mi 10T PRO na koji sam inače mislio da pređem posle Mi Note 10.

Što se tiče Poca X3, zvuk na slušalici mnogo bolji nego na Mi Note 10, jači, čistiji, vjerovatno ima veze sa tim što je gornji zvučnik sad nabudžen (hibridna varijanta slušalice i zvučnika). Ekran je odličan ali za nijansu tamniji rekao bih od amoleda na prethodnom modelu. Što se tiče plastičnih leđa, to je jako kvalitetna plastika i nikako ovo ne bih naveo kao minus, lijepo izgleda, nije se izgubio premium osjećaj mada kamere jesu nesrećno riješene, rekao bih namjerno da ne bi potpuno obesmislili recimo Mi Note 10 Lite koji je realno ljepši telefon. Kameru ću da testiram ali su jako kul ovi efekti za koje sam mislio da su rezervisani samo za Mi 10T PRO.

Što se tiče minusa, dosta je debeo i glomazan, posebno u ovom fabričkom silikonu. Nije ni težak čak koliko je glomazan, Mi Note 10 mi posle njega bude zgodniji za ruku dosta. :)
 
Poslednja izmena:
Kako rade notifikacije ? Koliko dobro drzi apps u pozadini ? Kesiranje ? Podrzava li snimanje razgovora ? Radi li USB OTG ?

Zahvaljujem na odgovorima :)
 
Poslednja izmena:
U Gigatronu stiže tek za dve nedelje.

Nisam čitao 18.stranu, sad tek vidim da ste već pisali o tome ...
 
Poslednja izmena:
Notifikacije rade skroz ok, nisam primijetio bilo kakav problem za sada. Ima i notification lampicu čak, nije fancy i kolorna ali radi posao, integrisana u gornjem zvučniku, prijatno sam se iznenadio. Što se tiče aplikacija u pozadini, nisam relevantan jer ih ja svako malo close-allujem, ta navika mi je ostala od starijih androida, bukvalno kao kad žmigavac dajem, ni ne razmišljam o tome. :D Bitno je da push radi kako treba.

Što se snimanje razgovora tiče, vjerovatno misliš na integrisanu varijantu u dialeru, nema toga odavno, tj. od androida 10. On the go nisam još probao ali koliko sam vidio - radi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno