Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Los signal u selu, koriscen napolju pola dana.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Pojavio se u Giga****u cene 29 999-64GB, 31999- 128 GB. Jefiniji je od Redmi note 9 pro :)
 
Skroz ok cena za pocetak.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Po ovim cenama KP postaje irelevantan. 3k za regularnu garanciju nije mnogo, imho.
 
Da, dobra vest je što su se cene približile, loša vest je što se isto dešava i sa garancijama. :)
 
Izbacuju po pet telefona mesecno, oni se verovatno vise ni ne secaju koji je Redmi Note 9 Pro. Ima do kraja godine da izbace bolji best buy od Poco X3 NFC, provereno.
 
Poslednja izmena:
Istina, ali obično su majstori nijansiranja, pa kad imaju slične telefone uvek jedan ima nešto više nego drugi.

Ali ovo je prvi put da su baš jedan telefon skroz pokopali drugim. :D

Jedino što ima Redmi Note 9 Pro kao "prednost" jeste GG5 za ledja umesto plastike, ahahaha.
 
Jel ga upoređiao neko sa Poco f2? Jel se isplati za poco f2 davati 110e više?
 
Poco f2 je skroz druga klasa tel. Sve zavisi za sta ti treba tel i sta su ti prioriteti. Nekome vredi a nekome ne.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Najviše koristim telefon za internet i pomalo slikanje, igrice ne igram.
 
Izbacuju po pet telefona mesecno, oni se verovatno vise ni ne secaju koji je Redmi Note 9 Pro. Ima do kraja godine da izbace bolji best buy od Poco X3 NFC, provereno.
+1 Mi koji pratimo telefone vidim da sve teze mozemo da se pohvatamo sa njihovim modelima, mogu da zamislim kako je prosečnom korisniku kad resi da kupi telefon i baci pogled na Xiaomi. Čak su se podelili na 3 sub-brenda pa i dalje za svaki posebno samo štancuju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Najviše koristim telefon za internet i pomalo slikanje, igrice ne igram.
Onda nema potrebe da dajes 100e i kusur. Poco x3 ce ti zavrsiti posao odlicno. Kamera je sasvim solidna, sony senzor radi dobro posao. Gcam za nocne slike i nista ti vise ne treba.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Okej hvala, zaboravio sam da napišem da telefon ne koristim za "blejanje" na internetu nego rad preko interneta :)
 
Nisam obraćao pažnju na ovaj X3, ispratih sada detaljno 3-4 review-a, nevjerovatno šta su ponudili za 270 EUR koliko košta kod nas u CG 6/128GB verzija sa 2 godine garancije

- SD732G procesor (ja na Mi Note 10 imam 730G, 732G je poboljšana, overclockovana verzija)

Meni i 730G radi odličan posao

- 6.67" display bez notcha sa prihvatljivom punch hole kamericom, top. Ekran IPS i to povlači da nema AOD i da senzor otiska mora biti hardverski, u ovom slučaju integrisan sa strane u power dugmetu što je po meni ubedljivo najbolje rješenje. Takođe, taj IPS ekran uopšte ne bi trebao biti loš, gustina piksela je takođe dobra

- 120Hz osvježenje ( ko je ikad koristio monitor sa osvježenjem većim od 75Hz zna šta znači ovo)

- stereo zvučnici (say whaaat, pa ja na Mi Note 10 imam mono, koji je skoro pa duplo skuplji)

- baterija 5160 mAh, sa ovim procesorom, bez senzora otiska u ekranu i AOD - trebalo bi da raznosi!

- kamera odlično izbalansirana (senzor provjeren Sony-ev IMX 682), video takođe dobar, koliko vidim el. stabilizacija radi odličan posao, ne gubi se fokus

- 33w brzi punjač (dođe uz tel)

- 3.5" jack, hibridni slot za SD karticu, IR, FM..

- RAVAN ekran sa minimalnim bezelima, savršeno.

Zaista pokušavam da vidim đe su oni znatno osakatili ovaj uređaj pa mu "lupili" ovu cijenu ali stvarno ne vidim ?

Plastična leđa (ali opet alu frame), UFS 2.1, treća mana? (meni je ovo nebitno no ako gledamo u "sitna"...)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Nije alu frame nego isto plastika.

Nisu nista osakatili, prosto im je trebao novi telefon da povrate fokus nakon sto je izasao Nord, i izbacili su svoju veriziju best buy uredjaja. Cim su ovim telefonom zrtvovali Redmi Note 9 telefone, dovoljno govori koliko im je trebalo nesto.
 
Ogroman je (i tezak), nekome mana. Mada je gledam i software, ako ne bude dobar custom (oficijelni LOS) za ovo, jos jedan u moru prosjeka. Izbacice redmi note 10 ili neki slican ovome za mjesec dana. [emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uzeo sam 6/128gb verziju. Nakon 2 dana koriscenja mogu reci da telefon jeste veci al meni lijepo lezi u ruci, mada ne koristim futrolu koja se dobija uz njega.

Preso sam na njega sa Redmi Note 5 i telefon za ove pare je super kupovina.
Ekran je super, osvjetljenje odlicno, na suncu se super vidi, crna je dobra s obzirom da je ips ekran.
Na telefonu postoji neka fabricki stavljena folija na ekranu, i nju nisam skidao, bar dok ne nabavim Tempered staklo.
Koristim ga iskljucivo sa ukljucenih 120 hz i tako mi je za prvo punjenje imao ~8h Sot.

Sto se tice kamere mogu reci da je nebo i zemlji u odnosu na RN5 posebno pri slabijem osvjetljenju. Treba i da instaliram Gcam pa mislim da ce biti jos bolje.

Zvucnici su zaista glasni. O kvalitetu nisam kompetetan al meni su dobri.

Pominjalo se po netu da ima mnogo oglasa al ja jos nisam naisao na iste u samom sistemu.

FP veoma lijepo radi na power dugmetu.

Ono sto meni jedino smeta i ako neko zna rjesenje za to jeste preglasan zvucnik pri pozivima. Naime kada pricam sa nekim veoma se dobro /glasno cuje pa moram tokom razgovora smanjiti na 1 crtu da ne bi ljudi okolo slusali. Al posto je to isti volume kao medija, ako udjem onda u youtube onda opet moram da pojacam.
Je li moguce razdvojiti volume od razgovora sa volume medija i ostalog?
Mozda neka dialer posebna app?

Sve u svemu veoma zadovoljan sa telefonom, i posto sam se dvoumio dal njega ili RN9 za istu cijenu pravu sam izbor napravio.
 
Jesi, nek te lepo služi. Hvala za review.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Има IMX 686 не 682.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока


Xiaomi Poco X3 NFC

Cameras
Rear: 64MP Sony IMX682 f/1.89 1/1.73-inch sensor

13MP ultra-wide f/2.2 119-degrees field of view

2MP macro f/2.4

2MP depth sensor f/2.4 Rear video:

Ultra HD 4K 30fps 1080p 60fps Slo-mo 1080p 120fps

Front: 20MP f/2.2 Front video: 1080p 30fps
 
Postoji li opcija u meniju koja onemogućava brzo punjenje?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Dovoljno je da ga nakačiš na običan 5v punjač.
 
vise puta sam pokusavao flagship zameniti budzetnim modelom, zadnji kojem je to uspelo na kratko, Motorola One ZOOM , ali 4gb rama ipak malo . Nokia 9 pureview fenomenalno fotka ( bila za vreme crnog petka nova dzabe ) ,ali sveukupno telefon za moj ukus okorelog hardverasa i ljubitelje Nokije , jos od cuvenog 6600 , dno dna. Jeste kamera modul je vrh , ali sve drugo patos!

Trenutno sam na MATE 20 PRO , planiram i sam da pazarim ovaj telefon , moram priznati , gde god sam video i nasao , nigde nema na stanju , tamo gde sam nasao da mi odgovara u BG cena je oko 265e, sve van je oko 250e , dok stigne do BG i platim postarinu , lakse mi odem u domacu radnju i dobijem lepo sve crno na belo.

Javljam utiske kad pazarim.

Suma sumarum, barem na papiru deluje izuzetno , ima i zvanican Benchmark test, ne znam zasto ga PECA nije momentalno nagradio , ali verujem da sve svoje zasto ima i zato. Ipak vodeci youtube kanali trenutno , su me prijatno iznenadili svojim testovima i uporedjivanju kamera sto je meni danas mozda i najvazniji aspekt na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Kod nas u PG se prodaje ko alva, ja sam uzeo danas poslednji komad kod dobavljača (6/128GB, Shadow Grey), ozbiljno razmišljam da pređem na njega sa Mi Note 10 (ne mogu da trpim više curved ekran pa nek je duplo skuplji).

Mada ga neću otvarati, čekam da vidim oće li brzo Mi 10T Pro :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Kako radi proximity senzor?
 
Meni radi bez greske. Nisam primetio da pravi problem.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ghosting na 120 herca?
 
Nazad
Vrh Dno