Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Prvi update, ja stvarno nisam primetio nikakav lag, stvarno radi tel bas fluidno. Ekran sa ovim osvezenjem deluje kao amoled, onako lepo ali cudno. Bar meni. [emoji3]
ac82e3904226b62c92b41c42aa392a4b.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ako budes penzionisao 9t radi poco x3 onda ti je to sa konja na magaraca dill.

Razumem ja tebe i u pravu si apsolutno 100% ali razumi i ti mene.

Naime,

Ja posle moto e4 plus imam ogroman problem da pronađem sebi odgovarajući telefon po dimenzijama. Ja sam mator čovek, imam 46 godina i sve slabije vidim. Treba mi veći ekran i taj moto e4 plus koji je by the way krš telefon, imao je širinu ekrana koja mi odgovara (oko 77 mm). Baterija mu je dugo držala (imam ga još, nisam ga prodao skoro je kao nov po izgledu) ali mu je kamera zlo.

Meni je potreban telefon koji je :
1. Širine ekrana makar 76 mm
2. Baterija koja drži makar 1,5 - 2 dana
3. Što kvalitetniju kameru.

Igrice ne igram a da li je amoled ili ips mi je svejedno. Imam i jedan i drugi a koristim malo više ovaj ips (poco f1).
E sada, razmišljao sam pre pola godine da li da uzmem redmi note 8 pro ili mi 9t pa izabrao solomonsko rešenje : ženi nabavio redmi note 8 pro a sebi mi 9t.

I evo danas sa čežnjom gledam taj prelepi veliki ekran na ženinom telefonu :)) pitam je da se menjamo - neće ni mi 9t ni poco f1. Utešilo me to što mi 9t stvarno pravi odlične video zapise i super fotke, bolje nego note 8 pro.

Pa onda razmišljao da uzmem redmi note 9 pro ali me odbijala samsung prednja kamera opet...kao i na note 8 pro.

I sad izađe ovo čudo, za mene skromnog slepca idealno !!!
Sony IMX682 senzor kamere
76.8 mm širina telefona
5160 mAh baterija

I bez tog fluidnog 120 Hz ekrana sam mislio da ga kupim.

Da ponovim mi 9t je ODLIČAN telefon sve na njemu je za ocenu 10. Koristim ga od maja meseca....ali nešto mi smetalo kod njega a ne mogu da provalim šta kad je telefon super. Ma šta super...sjajan!

I uzmem pre nekog vremena moto e4 plus na brzinu nešto da vidim na netu i provalim šta je : meni smetaju ti tanki telefoni kao prut, trebaju mi što širi ( ne veći, nego širi) ako već ne prave više sa ekranom 16 : 9.

I odlično je što ima tu rupčagu na prednjoj strani gde je kamera pa ima opciju hide notch pa da prekrijem skroz i smanjim visinu ekrana. A prednju kameru izuzetno slabo koristim.

Znam da vam ovo sve deluje smešno ali eto, ima nas i sa ovakvim zahtevima.

Samo još da spomenem da sam gledao nekoliko puta u radnji poco f2 pro i upoređivao ga vizuelno sa redmi note 9 pro i bio blizu odluke da uzmem 9 pro....

...do momenta dok se nije pojavio ovaj telefon.


@branaaa
Hvala ti mnogo na ovim prvim informacijama! 99% ga kupujem ali da sačekam da vidim da li će se pojaviti u vipu da ga uzmem preko firne. Ako ne, uzimam preko KP .

Daj nam povremeno još po neki info šta tebi deluje interesantno da znamo o tom telefonu.
 
Poslednja izmena:
Trebace vremena za neke utiske. Na prvu loptu ekran je dobar, vidi se razlika u odnosu na note 9 pro. 120hz se oseti i nema zamucenja pri skrolovanju. Opalio par slika, kamera je ok skroz. Radi bas fluidno, bolje od note 9 pro. Za sad sve pozitivno, nisam primetio neku manu a i koristim sat vremena bukvalno.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Ono što mene interesuje su stereo zvučnici ,kako to radi :) .Uporedi sa nekim drugim ,ako si koristio sa stereo zvučnicima ,note9 i slično .Koristio sam davno htc m9 ,Samsung note 9 ,stereo zvučnici su za mene mnogo bitna stvar ,ako su kvalitetni (iako trenutno koristim mi9t koji nema to ,i to mi najvise nedostaje )..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@Blackgeorge

Razumem te podpuno jer nisam ni ja po godinama bas daleko od tebe, danas sutra punih 42 a pritom jos nosim naocare.

Isti problem imam i ja sam Mi 9T, telefon je vrhunski za ove pare ali me nesto kopka da ga menjam, i to me je uvatilo pre jedno mesec dana da hocu da ga menjam, isto uzet u maju mesecu ove godine. Cak sta vise ja volim ove tanje telefone, ne volim cigle kako ih ja zovem ove velike i teske telefone, na 9t je kamera vrhunska ali ostale kamere osim glavnog sociva da i ne koristim, isto mi je sve jedno amoled ili ips, baterija meni na 9t traje uvek preko dva dana i SoT bude od 6 sati do 9 ipo sati, sa te strane ne mogu da se zalim, e sada meni se svidja ekran od 9t sto nema kapljicu i nema rupu na sredini, iskreno ne smetaju mi ali ako mogu da biram onda ovo da nemam nista na ekranu, isto ne koristim prednju kameru.

Ima tu par stvari koje me nerviraju ali to pripisujem XEU custom romu sto nece da mi zadrzi velicinu fonta koju odaberem, nego dok koristim telefon tu je cim ga ugasim podasavanja se izgube tacnije slova opet budu sitna a u podesavanjima sve stoji kako sam podesio.
 
@branaaa
Gde si kupio telefon ?
Javi utiske kad isprobaš telefon.
Kakva je kamera, zvučnici, baterija..i da li 120Hz radi posao kvalitetno ?
 
Kupljen na KPod poznatog prodavca. 245e
Kamera sa gcam pravi uvece osetno bolje slike od redmi note 9 pro, zbog sony senzora. Zvucnici rade lepo posao, nosta spektakularno ali sasvim solidni. Ekran je za sad super, pri skrolovanju radi posao odlicno i nema toliko zamucenja kao kod obicnih ekrana, bas dobro deluje i sasvim fino se vidi na dnevnom svetlu imate sliku u prilog. Radi bas glatko i bez trzanja. Jedina mana je to sto autobrightnes malo vise smanjiva osvetljenje u tamnijem. Generalno za ove pare mislim da je tel best buy.
50f403a3e29104340df226be06b2cb60.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Što se tiče autobrighta ,to je valjda generalna situacija za xiqomi ,i meni je tako na 9t ,čak više ni ne smatram za manu .Jednostavno kad udjem u kuću ,gasim auto i stavim negde na 50% osvetljenje ..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Auto osvetljenje "uči". Kada vam se ne sviđa na koliko je smanjio/povećao, podesite ručno i ostavite. Posle nekog vreme ukapira to kako vi volite i ne smanjuje recimo ono što je previše za vaš ukus...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Uči ali nikad ne nauči.
 
Prva stvar koju ja uradim na novom telefonu jeste da iskljucim auto osvetljenje. :D

Mislim da nikada nisam bio zadovoljan time kako telefon misli da mi odgovora, pa mi prosto nije tesko manuelno da podesim.
 
Ma nema šanse da svaki put to ručno podešavam :D Za napolje, za uveče, za preko dana... Ni u ludilu. Zadovoljan sam time bar kako se moj telefon ponaša. Samo htedoh reći da i to postoji kao opcija :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ma meni je to uvek negde na 30-40%, i bukvalno mi je navika kada izlazim napolje podesim na oko 80%, uvece smanjim na 20% i tako prakticno otkad koristim mobilne telefone. :D

Bas sam bio pokusao sada kada sam kupio Mi Note 10 Lite, rekoh ajde da probam da to ne diram, ali jok, ja ga recimo malo smanjim a on sam odmah pojaca kao da se opire, i tako stalno, pa sam se opet vratio staroj navici.
 
E da, inati se u početku, tako je i meni bilo. Pojačam on smanji, ali sam ostao uporan i sada mi ne spušta na niske vrednosti. Ne volim kada mi nenormalno spusti osvetljenje tj volim svetliji ekran.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@branaaa
Još jedno pitanje..da li je tačno da ima dosta i previše reklama na telefonu ?
I da, tvoja verzija tel je EU ili Global ?
 
Kod mene global, nisam video još reklame. Može da se isključi pre samom setup-u

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
@branaaa
I ja se razmisljam da ga uzmem. Reci mi molim te kako ti baterija drzi neki pominju na netu da ekran isuvise crpi bateriju cak i na 60hz i da li si primjetio da se grije u nekim situacijama a da nisu igrice.
 
Uzeo preko amazona . U petak je model od 64gb bio 200€

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
@branaaa
I ja se razmisljam da ga uzmem. Reci mi molim te kako ti baterija drzi neki pominju na netu da ekran isuvise crpi bateriju cak i na 60hz i da li si primjetio da se grije u nekim situacijama a da nisu igrice.
Baterija se prazni solidno na 120hz, na 60, nisam ni probao. Ovako mi vise odgobara. 60%, 2 sata ukljucen ekran, ali je bila dnevna varijanta napolju, pa je i osvetljenje bilo od 80 do 100%.
Nisam primetio grejanje a igrice bas slabo igram na tel. I ovo sto igram tipa clash royale je ne zahtevna. Tako da ne zahteva neki napor grafike.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim uskoro ce se pojaviti u Mi store sa cenom koja je sada na kp i slicno
Definitivno treba sacekati za kupovinu ovoga modela ,cena na crno mora da padne

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Ok je baterija skroz.
e70e77f39a481f66c78531e8b7c6aae0.jpg
a836c5edfe3cfcedec425dea36d18e15.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ako ti je ovo ok,šta ti je odlično :) .

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako dobro vidim jos 72%baterije ostalo. Odlicno je to

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
Da, 72%.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Javi kad budeš na 30%. Ja obično tada punim. Mada ovolika baterija bez igrica bi trebala da traje dugo.

Jel zna neko kada će vip dobiti poco x3 nfc?
 
Možda u novembru..
 
Evo na 30%
631ff4d81dbef3427170d6ec5d9b0716.jpg
158f357aa63a401fef8f9ccb3107d4da.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Otkud nagli pad? 4G uz 100% osvetljenja?
 
Nazad
Vrh Dno