Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

imali smo već puno hajpova oko f1 a1 9t a sada x3 i f2 ali kad se sve malo slegne pojavi se tu dosta problema...ekran, proximity senzor, baterija, bagovi, kamera audio zvuk za video, kamera uopšte pa je gcam spas, baratanje memorijom, prekidaju se razgovori, loša implementacija ovoga ili onoga, xiaomi prosto nema r&d resurse kakve imaju veće kompanije i sve su to samo natrpani relativno solidni delovi na gomilu pa šta ti bog da...jeste na prvu loptu value for money ali to je štancovanje modela bez neke ozbiljne podrške...
Upravo to, ja cu izgleda moj F1 morati da bacim jer mikrofon odluci sam od sebe da se ugasi posle 2 minuta razgovora.
 
Ahahahaha,mozda mu uslovi rada ne odgovaraju
Salim se naravno,znaci manje vise slicni problemi od pre par godina ,mada ja sa Huawei modelima nisam imao problem nikakav,povremno je znao Viber da zeza sa notifikacijama ali kasniji modeli bar oni koje sam.ja koristio nisu imali tih problema
Tako da nije Huawei nikakav krs

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
imali smo već puno hajpova oko f1 a1 9t a sada x3 i f2 ali kad se sve malo slegne pojavi se tu dosta problema...ekran, proximity senzor, baterija, bagovi, kamera audio zvuk za video, kamera uopšte pa je gcam spas, baratanje memorijom, prekidaju se razgovori, loša implementacija ovoga ili onoga, xiaomi prosto nema r&d resurse kakve imaju veće kompanije i sve su to samo natrpani relativno solidni delovi na gomilu pa šta ti bog da...jeste na prvu loptu value for money ali to je štancovanje modela bez neke ozbiljne podrške...
Koja glupost od komentara. Totalno nerelevantno.
 
xiaomi prosto nema r&d resurse kakve imaju veće kompanije

Xiaomi je u prosloj godini imao najvise registrovanih patenata i tehnologije u mobilnoj industriji. Toliko o tome koliko oni nemaju R&D i koliko ti znas uopste sta je R&D, posto u kontkestu tvog komentara R&D uopste nema veze s vezom...

Skorije nisam procitao nebulozniji komentar.

Xiaomi kada sklopi jedan uređaj kao što je X3 i ponudi ga po ceni po kojoj konkurencija nikada ne bi ponudila sličan hardver, to čini iz više razloga. Prvi je taj što uzimaju najmanji porez na ime, imaju manje troškove marketinga i Xiaomi poseduje jednan od najrazvijenijih i najekonomičnijih logističkih šablona, jedan od razloga uostalom zašto se jedan telefon nađe ekspresno dostupan i kod nas, barem oni "iz komšiluka".

A kod uređaja kakav je recimo X3, koji može delovati da izgleda previše dobro za cenu da bi bilo istinito, uvek je pametno prvo sačekati, čisto da kupac uveri u iskustveni kvalitet uređaja.

Konkretno sam ja pomenuo ekran, jer eto znam da recimo na RN9 telefonima, neki screen bleed imaju, neki nemaju, drugar je imao prilično vidljiv, zamenili mu za drugi telefon, taj novi nije imao toliko očigledan problem, jedva primetan. To se prosto zove kontrola kvaliteta a ne R&D kako si ti nazvao, i kad proizvodiš toliku količinu telefona gde imaš stotine hiljada komponenti, ako kontrola kvaliteta nije prestroga, i komponente mogu da variraju po kvalitetu, što je sasvim u skladu sa tim da se stanje troškovi kako bi kupac na kraju dobio povoljniji telefon.
 
"To se prosto zove kontrola kvaliteta a ne R&D kako si ti nazvao, i kad proizvodiš toliku količinu telefona gde imaš stotine hiljada komponenti, ako kontrola kvaliteta nije prestroga, i komponente mogu da variraju po kvalitetu, što je sasvim u skladu sa tim da se stanje troškovi kako bi kupac na kraju dobio povoljniji telefon."

Pa zar "manje stroga kontrola" ne dovodi do toga da krajnji kupac ima vecu verovatnocu da dobije uredjaj kome nesto fali?
Prilicno ti kontradiktoran ovaj deo posta,narocito sto to opravdavas nizom cenom
Sta se onda desava sa kupcima koji nemaju legalan telefon i koji ne mogi tek tako da ga odnesu u servis zamene ,poprave itd
A imaju vecu verovatnocu da dobiju falican primerak


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristio sam isključivo Xiaomi od prvog Redmi Note modela do ove godine, a nije mi dobro kada čitam koliko se u ovoj temi nerealno protežira Xiaomi.


Što su im modeli lošiji to im je marketing jači. Nerealno. Pogrešan put po meni.
 
samo se tešite, i dalje je to šrafciger kompanija za srpska i slična tržišta...valjda zato što imaju bezbroj patenata nikako da se pojave zvanično na američkom tržištu...
 
Naravno da jeste veca sansa, ali kapiram da je to za proizvodjaca u marginama prihvatljivosti.

Kontrola kvaliteta je sirok pojam. Apple recimo ima posebnu liniju gde se kontrolise da dugmici nisu labavi pre nego sto krenu dalje, dok recimo ja na svom Xiaomiju imamo klackalicu za zvuk koja je labava od starta kao da ce da ispadne, a kod druga je utisnuta cvsto da cvrsce ne moze biti.
Jedan plastican primer, ali prosto za onoliko koliko dajes a koliko dobijas, nije da bas mozes ocekivati garantovano savrsenstvo. I po meni je to ok.

Ili recimo ovi tianma lcd paneli koje Xiaomi koristi, uporedi neki lcd Xiaomi sa Huawei P40 Lite recimo i videces da su ta dva panela nebo i zemlja, opet, negde nesto mora da bude jeftinije a time i ne toliko dobro koliko bi moglo da bude.
 
"To se prosto zove kontrola kvaliteta a ne R&D kako si ti nazvao, i kad proizvodiš toliku količinu telefona gde imaš stotine hiljada komponenti, ako kontrola kvaliteta nije prestroga, i komponente mogu da variraju po kvalitetu, što je sasvim u skladu sa tim da se stanje troškovi kako bi kupac na kraju dobio povoljniji telefon."

Pa zar "manje stroga kontrola" ne dovodi do toga da krajnji kupac ima vecu verovatnocu da dobije uredjaj kome nesto fali?
Prilicno ti kontradiktoran ovaj deo posta,narocito sto to opravdavas nizom cenom
Sta se onda desava sa kupcima koji nemaju legalan telefon i koji ne mogi tek tako da ga odnesu u servis zamene ,poprave itd
A imaju vecu verovatnocu da dobiju falican primerak


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk

Pa pazi, na ekrane se zali i korisnici OP8 Pro, pa su se zalili i Huawei mate 20pro, i tako.
U vezi prekida poziva su se zalili jedan ili dva korisnika sa poco f2 pro, ja sam imao na mi10 ali sa updejt firmwarea taj problem je resen.
Znaci nista tu nije kriticnije nego kod ostalih proizvodjaca, samo sto je xiaomi sad znatno vise zastupljeniji kod nas, i onda korisnici prijavljuju takve neke probleme. Po meni to je sve minorno, kod svakog proizvodjaca se zalome neki problemi.
 
Znam da uvek mozes naci nesto da nije u redu ,mada kod ozbiljnih firmi nesto i ne cujem u zadnje vreme da ima pa takvih gresaka
Mi 10 je premium model i jedino sto je za mene prihvatljivo od Xiaomi firme i onda problem ,stvarno neverovatno
Pazi tu se neke stvari vuku jos od Mi 5s koji sam i sam posedovao i bio odusevljen svime sem softverom i signalom ahahahha
Problem sa notifikacijama,rotacijom tj senzorima a prelep model ,vizeuelno sam bio odusevljen
Mislim da bi definitivno trebali da se pozabave kontrolom kvaliteta jer ne bih nikome preporucio da ih uzima sem ako nisu legalni pa mogu da se odenesu u servis zamene itd,onda je po meni rizik prihvatljiv uz cenu koju nude
Sto se tice x3 sjajno to sve izgleda ali za te pare,
Licno meni ruzan telefon nekako mi jeftino izgleda uvek bih pre uzeo note 10 lite(nadam se da je problem samo do serije sa tim proximity senzorom)
Ako neko zna bilo bi lepo da mi odgovori vezano za senzor

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Mi Note 10 Lite nema proximity senzor

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
U cemu je onda problem?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Tako je, nema, ali opet ima problema, koji su koliko znam reseni sa MIUI 12.

No iako nema hardverski senzor, problem je postojao kod mnogih, verovatno zbog lose optimizacije. Kod mene je radi dobro u 99% slucajeva a o opet na temi su nekli mislili da ga prodaju samo zbog tog problema.
 
Ahahahahha da znas

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Akcija bi bila ok za cenu od 24.000 RSD, a ovako..
 
Kad Samsung ponudi ovakve specke za 24k, ponudice i Xiaomi za 12k.
 
:)
f4e0d033507c3d694b1cc8de80a99118.jpg
 
Ja ga uzimam u nedelju. [emoji3]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja ću ga gotovo sigurno uzeti u Mi-Srbija ako bude povoljna preorder ponuda..ako ne, onda sigurno KP.
Privlačio me Realme ali mislim da ću Poco X3 izabrati..
 
Nesto sam citao da nije bas ispeglan softver na relme telefonima. Al opet ni xaomi nije cvece bar prvih par meseci. [emoji3]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Bar Xiaomi ima dobru, bolju podršku, pa kroz ažuriranja oni te nedostatke ispeglaju. Zbog toga idem na Poco X3..
 
[emoji3]
4ea97e037e3406027cfcbc5872738d78.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
@branaaa
Daj brzo utiske !!! Planiram da ga kupim, napokon neki telefon koji ima širi ekran i dobru Sony kameru. Plus dobra baterija, deluje dobitna kombinacija za mene. Samo još da vidim koji ću da penzionišem... Poco f1 ili mi 9t.
 
@branaaa
Daj brzo utiske !!! Planiram da ga kupim, napokon neki telefon koji ima širi ekran i dobru Sony kameru. Plus dobra baterija, deluje dobitna kombinacija za mene. Samo još da vidim koji ću da penzionišem... Poco f1 ili mi 9t.

Ako budes penzionisao 9t radi poco x3 onda ti je to sa konja na magaraca dill.
 
@branaaa
Daj brzo utiske !!! Planiram da ga kupim, napokon neki telefon koji ima širi ekran i dobru Sony kameru. Plus dobra baterija, deluje dobitna kombinacija za mene. Samo još da vidim koji ću da penzionišem... Poco f1 ili mi 9t.
Trebace vremena za neke utiske. Na prvu loptu ekran je dobar, vidi se razlika u odnosu na note 9 pro. 120hz se oseti i nema zamucenja pri skrolovanju. Opalio par slika, kamera je ok skroz. Radi bas fluidno, bolje od note 9 pro. Za sad sve pozitivno, nisam primetio neku manu a i koristim sat vremena bukvalno.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno