Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Mi 10 za 70e više je u svemu bolja kupovina od Nord-a.
F2 Pro za 50-60e je opet bolja kupovina od Nord-a (ako nekome ne smetaju dimenzije).
Nord uopšte nije dobar upgrade za Mi 8, pogotovo kad se radi o doplati od 250-270e. To treba da bude upgrade na svim poljima, a ovde je pola downgrade, pola egal. Jedina prava prednost je veća baterija.
Ja kao Mi 8 ni u ludilu ne bih prešao na Nord po ovoj ceni. Da je 300e pa bih i razmislio, ovako ni u ludilu. Bolje još 70-80e dodati i kupiti Mi 10, pored njega Nord nema šta da traži jer je u svemu inferiorniji (ima ljudi kojima te dimenzije i težina ne odgovaraju, oni se neće usrećiti ni sa jednim ovogodišnjim telefonom, eventualno S20, 4a i 11 Pro).
Dati 400e za Nord je nerealno.
 
Možemo tako do sutra. Zato i ima različitih proizvođača, različitih cena i mišljenja.

Po mom mišljenju Nord je apsolutni Best buy do 400 eur, a mi10 ne bih nikada razmatrao jer je cigla.
 
Ja sam uzeo Nord kao zamenu za mi mix 3 sto je u principu isto sto i mi8. Ali nord se zadrzao kod mene jedno 5 dana dok ga nisam prosledio dalje.

U odnosu na mi mix 3 svakako mi deluje kao igracka. Mozda bi korisnicima mi8 prijala promena bez ogromnog notcha ali meni je bas utisak bio mehhh. Em zbog izrade em zbog dizajna.

Telefon uzeh bas zbog 90hz i vece baterija ocekivajuci da je sve ostalo tu negde ili slicno. I na kraju je ispalo bas to, samo super baterija i 90hz koji sam iskreno bolje pamtio na op7 pro.

Iako mi kamera nikada nije bila prioritet, na osnovu par opaljenih fotografija u stanu decidno tvrdim da je glavni senzor na xiaomiju mnogo sposobniji. Pogotovo u tom prigusenom osvetljenju...

Takodje, ne znam da li je do optimizacije ili cega vec ali kroz sat vremena koriscenja moze da se primeti razlika izmedju 845 i 765. Odavno nisam imao telefon koji trza/secka u nekim osnovnim aplikacijama pri brzom skrolovanju (chrome, instagram, tapatalk...).

Sve u svemu mozda neko drugi vidi vrednost u njemu, meni zbog baterije i 90hz definitivno ne vredi 250+ evra doplate.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
A zato me u zanimaju komentari korisnika poco x3, kakav je u radu, da li secka, stucka, to me bas nervira kod bilo kog telefona.
Generalno ne igram igrice, pricam previse, zbog posla, poruke, mailovi, navigacija, uvece na netu blejim, fotografisem cesto u zatvorenom(pravim namestaj pa slikam plodove rada za reklamu ). To je otprilike sta koristim i hocu da mi te stvari rade kako treba.
Amoled ili IPS, totalno ne bitno meni, lepo mi i jedno i drugo.
Mozda se onda pruzim jos koji evric pa da pazarim poco f2pro, poprilicno zaokruzen uredjaj, jedino nema bezicno punjenje, nema ni moj mi8, al ne daje mi se 500e za telefon koji to ima, nit sam lovator nit mi imaju smisla cene telefona po 500-1000e...
 
Teško ćeš naći dobar upgrade za Mi 8 kako je krenulo. :d Ja ga tražim već par meseci i ništa smisleno nisam našao, sem možda Mi 10 (i tu me Djilke malo buni pričom o kameri). A ne bih da dajem preko 500e za telefon, to mi je gornja granica.
Mislim da ti je bolja opcija F2 Pro. Ima sigurno bolju kameru od X3, a verujem i da je autonomija tu negde. Performanse su takođe bolje i duže će moći da se koristi. Mislim da vredi dodati još 70-80e za F2 Pro.
Šteta što K30 Ultra nije pušten na naše tržište, za to bih menjao Mi 8, pogotovo po ceni sličnoj onoj u Kini.
 
Mi 10 je puno bolji od Norda,tu price nema i uopste nije cigla,kako neko rece.Imao sam Mi Max 3 pa nije cigla.
Nord ne vredi preko 300 eura po meni i to je to.
X3 ce verujem biti previse skup,trebace vremena da padne cena,ali da je dobar telefon,to stoji.Odlican model,odlicne baterije,ekran taman 6,67 inca,ima 3.5 mm,Snapdragon 732G...
Bezicno punjenje i refresh rate ekrana meni uopste ne znace,tako da to i ne gledam pri kupovini.
 
Kako "će biti" skup, eno ga u Logicu za 30k dindži, što je ~250€ ?
 
Gledao sam na Gsmareni cenu ali uporedo sa jos par modela pa sam pomesao malo cene.
250 e za takav telefon je odlicna cena,minimum 100 e jeftiniji od Norda,a bolji sigurno u svakom smislu.
Meni je najveci adut X3 dobar ekran,baterija i 3.5 mm.
 
I na kp za nedelju dana pala cena za 10e, sad je 245...
Verovatno cu f2pro, skuplji je 100e al otprilike toliko i bolji, +/-, mada zeljno iscekujem komentare ovde, da vidim kako se pokazao u praksi Poco x3
 
I na kp za nedelju dana pala cena za 10e, sad je 245...
Verovatno cu f2pro, skuplji je 100e al otprilike toliko i bolji, +/-, mada zeljno iscekujem komentare ovde, da vidim kako se pokazao u praksi Poco x3

Uzmi f2pro ako ti nesmeta tezina ja sam odustao od x3 u zadnjem trenutku i ni malo se nisam pokajao... Drugar je uzeo x3 i stvarno je telefon igracka naspram f2pro.Po meni ipak gejmerski telefon za klince.
 
Ne smeta mi ni tezina a ni velicina, meni su svi ovi danasnji sa duguljastim ekranom ok sto se tice velicine, nista mi tu nije veliko ni tesko, dugogodisnji sam korisnik fableta,lg gpro2 od 6.9 inca i slicni. E to su bile tacne ili crepovi, i rado ih se secam.
Narucio malopre f2pro, idem po njega.
Hvala na savetima i hvala sto ste mi isterali jos 100evrica na planiranih 250
 
Bice akcija 29.990 u mi store-u ogranicena kolicina. Tako mi je rekao onaj sto radi. Kasnije ce da bude 36.990.
 
A kod poznatog sa KP, za mene je ta cena, imam odredjeni popust, ovo mi je verovatno 50-ti xiaomi koji sam kupio kod njega.
 
Fin telefon f2pro, nista preterano velik ni tezak, evo cackam ga vec neko vreme, podesavanja i prilagodjavanja... Vreme je da se prebacim na njegovu temu, al i dalje pratim poco x3 da vidimo kakav je.
 
300 evra je puno. Ako bude kod vipa za 15k uz neo 5 uzimam. Ako ne onda f2 pro za kesh. Sve preko 200 evra je puno za ovo.
 
Zasro je losiji Note lite ?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Išla reklama na tjubu 200 dolara, vidite čudo od telefona za 200 dolara kada ono, 250 do 300 evra. Prevaranti. Nije ovaj fon puno bolji od note 9 pro. Mada zavisi sta ti je bitno, meni ovim redom: baterija, soc, ekran, user experience I kamera a ovaj fon nema sd865 dok f2 pro ima tako da on vredi 350 evra a ovaj ne vredi 250-300 evra. Biće on za 180 evra za nekih 3 meseca ali bilo bi fino da ispadnu ljudi i stave najavljenu cenu od starta. Koliko vidim A71 je 8k uz nova 5 maltene džabe a ovaj ima tih 120 herza koji ne rade kako treba.

Nego pošto sam ja na Huawei krši, jel i miui ima kinesku osobinu da izbacuje app iz memorije iako je ima na pretek? Nisam siguran da mi je do još jednog takvog iskustva androida.
 
Zasro je losiji Note lite ?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk

čuj zašto... recimo što ima slabiji i stariji procesor, lošiju ultrawide i selfie kameru, slabije trajanje baterije, probleme sa proximity senzorom, notch kao kod telefona iz prošle godine... treba li dalje?
 
Poslednja izmena:
Ima i ovaj sve te sitne mane, čekaj da ga neko provoza na par nedelja. Sta misliš hiperprodukcija xiaomi najednom zapeglala sve bagove jer idu agresivno reklamom?
 
Znam da mu prednja kamera nije dobra,nisam znao za to sa proximity senzorom
Kakav je tacno problem sa njime ako ti nije problem da napises?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Ima i ovaj sve te sitne mane, čekaj da ga neko provoza na par nedelja. Sta misliš hiperprodukcija xiaomi najednom zapeglala sve bagove jer idu agresivno reklamom?

imali smo već puno hajpova oko f1 a1 9t a sada x3 i f2 ali kad se sve malo slegne pojavi se tu dosta problema...ekran, proximity senzor, baterija, bagovi, kamera audio zvuk za video, kamera uopšte pa je gcam spas, baratanje memorijom, prekidaju se razgovori, loša implementacija ovoga ili onoga, xiaomi prosto nema r&d resurse kakve imaju veće kompanije i sve su to samo natrpani relativno solidni delovi na gomilu pa šta ti bog da...jeste na prvu loptu value for money ali to je štancovanje modela bez neke ozbiljne podrške...
 
Išla reklama na tjubu 200 dolara, vidite čudo od telefona za 200 dolara kada ono, 250 do 300 evra. Prevaranti. Nije ovaj fon puno bolji od note 9 pro. Mada zavisi sta ti je bitno, meni ovim redom: baterija, soc, ekran, user experience I kamera a ovaj fon nema sd865 dok f2 pro ima tako da on vredi 350 evra a ovaj ne vredi 250-300 evra. Biće on za 180 evra za nekih 3 meseca ali bilo bi fino da ispadnu ljudi i stave najavljenu cenu od starta. Koliko vidim A71 je 8k uz nova 5 maltene džabe a ovaj ima tih 120 herza koji ne rade kako treba.

Nego pošto sam ja na Huawei krši, jel i miui ima kinesku osobinu da izbacuje app iz memorije iako je ima na pretek? Nisam siguran da mi je do još jednog takvog iskustva androida.

Ti si nesto pomesao, Poco X3 jest bio 200 evra ali model 6/64 i to je bilo za one koji urade preorder a posle toga cena ide gore. E sada sto ovi nasi dizu cene je zato sto im se moze.
 
Nazad
Vrh Dno