Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Proverio sam. Iskljucio sam miui optimizaciju, u opcijama za bateriju namestim no restriction i posle nekom vremena opet vrati na optimizaciju.
 
Stigao apdejt na android 11
 
Sad sam odradio update na A 11 i telefon se ne moze koristiti.. Samo zakoci kad se digne sistem i tako stoji dok ga ne restartujem..
 
:( ja imam global i nema jos update a izgleda uvek kasni za global
Ne kasni nista nego se update pusta periodicno i selektivno da se vidi jel ce se jave problemi ili nece.

Mozes imati dva ista telefona jedan do drugog kupljena od provajdera i jedan ce dobije update a drugi ce tek par dana kasnije. Samo polako stice svima update.
 
Ja nisam apdejtovao a i trenutno pokazuje da nema nove nadogradnje...
 
Najviše koji su dobili A11 su sa EU rom.Global dosta kasni.Kod mene isto Global ,ništa od toga još
 
Uzeo sam Samsung s20 fe 5g i da vam kažem da je poco x3 i dalje definitivno Best buy.. Ovaj Kosta duplo i malo jače čak, a nije toliko bolji...
 
Upravo mi na Global romu stigao A11 update sa novim korisnickim interfejsom. Ributuje se fon pa da vidimo kako radi.
 
Bez brige sve radi ok ja ga imam odavno,pre neki dan mi stigla zakrpa za maj.
 
Redovan. I za sad radi isto kao i pre apdejta. Ne vidim neku razliku.
 
Ima li neko ideju kako ukloniti notifikacije-balončiće na MIUI 12, počeli su da mi se pojavljuju sa instalacijom Androida 11? Recimo, kada dobijem SMS poruku (koristim Textra), ta ikonica (balončić) mi klizi po celom ekranu, i u gornjem je layeru (može se prevlačiti iznad standardnih ikona). Užasno nervira, pa ako ima ko rešenje...
 
Udji u poruke pa gore desno u uglu tri tacke pa udji u podesavanje kad udjes nadji gde pise oblacici i to iskljuci i trebalo bi da si resio problem
 
Koristim Textra za SMS poruke, tu nisam našao opciju za bubbles. U stock aplikaciji ima opcija da se isključi, ali badava :cautious: Vidim po netu da ima opcija da se čačka po konfiguracionim fajlovima, ali za to treba unlock i root telefona...
 
Koristim Textra za SMS poruke, tu nisam našao opciju za bubbles. U stock aplikaciji ima opcija da se isključi, ali badava :cautious: Vidim po netu da ima opcija da se čačka po konfiguracionim fajlovima, ali za to treba unlock i root telefona...
Da ti nije ovo uključeno u developer settingsIMG_20210601_184033.jpg
 
Jel ima ovaj tel. face unlock i rise to wake?

Kako ste generalno zadovoljni telefonom? I velicinom i tezinom..?
Evo da i ja kazem utiske, imam telefon neke 2-3 nedelje, uzeo ga kao sluzbeni (MTS je dobavljac). Najbolje sto je bilo za te pare.
Narocito je zanimljivo zato sto mi zena ima Redmi Note 9s, fizički posmatrano vrlo slican telefon, tako da sam sa njim najvise poredio.

Telefon je solidno tezak, ali i ja sam, pa mi to ne smeta, xaxaxa... Izgled mi se svidja, poledjina skroz ok iako je plastika.
No, npr., Redmi Note 9s mi nekako bolje lezi u ruci, subjektivno nekako bolji osecaj.

Ono sto mi je ubedljivo najvise smetalo, ali na sta sam se u medjuvremenu navikao, je vibriranje zadnjeg strane pri reprodukciji zvuka. Kolko god neki bili u fazonu "it's not a bug, it's a feature", po meni je ovo ozbiljnija greska. Jednostavno, neprijatan je osecaj ko to nije doziveo. Izazvano je stereo zvucnicima, moze da se izbegne ako se iskljuci gornji i pusta samo na donji zvucnik. Ja sam se navikao, ali ko ne moze ili ne zeli, stvar koja ce vas pratiti do kraja koriscenja telefona.

Ostalo mi je sve manje vise ok. U nekim trenucima me skrolovanje nervira (pri citanju teksta ili u opcijama npr.) - nece da stane kada zelim i ponasa se neocekivano (prebrzo ili presporo) u nekim situacijama. Ali nista strasno. No malo cudno, posto na zeninom Redmi Note 9s nisam toliko sretao ovakve situacije.

MIUI je takav kakav je, to se zna unapred - negde dobar, negde los. POCO launcher je recimo meni skroz OK.

Ovo ostalo je uglavnom sve na mestu, odnosno ispunjuje ono sto obecavaju. Ja OK zadovoljan.
Ekran drzim na 120Hz i ne vracam se, vidi se razlika.
Baterija odlicna.
Kameru nesto i ne koristim mnogo, ali ono sto sam slikao je skroz Ok.
Neke funkcije normalno nisam jos ni probao (famozni NFC iz naslova npr.), ali citao sam negde da zna da zeza.
 
Nazad
Vrh Dno