Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Kao sto kaze, verovatno najbolji ulozeno-dobijeno telefon ove godine...

 
Xiaomi Poco X3 review: The right compromises for 230€
Xiaomi-Poco-X3-NFC-held-in-the-hand-to-show-off-the-display-1340x754.jpg


Xiaomi-Poco-X3-NFC-held-in-the-hand-outside-to-show-off-the-rear-side-1340x754.jpg


https://www.androidauthority.com/xiaomi-poco-x3-review-1158744/
 
Poslednja izmena:
Da li je neko kupio poco x3, i da li se stvarno vide duhovi kod skrolovanja teksta i da li se ti vidi na 60Hz, da li moze u podesavanjima da se drzi na 60Hz
 
Ja koliko sam gledao recenzije deluje da baš nisu najbolje optimizovali tih 120Hz...

Mislim da bih razmotrio kao konkurenta ovom telefonu Realme 7, nisu mnogo različiti. Realme lakši, manji, udobniji za ruku, performanse su im tu negde, isti IMX senzor, skoro ista brzina punjenja, 90Hz ekran ali deluje da Realme to dosta bolje optimizuje...
 
Mislim da bih razmotrio kao konkurenta ovom telefonu Realme 7, nisu mnogo različiti. Realme lakši, manji, udobniji za ruku, performanse su im tu negde, isti IMX senzor, skoro ista brzina punjenja, 90Hz ekran ali deluje da Realme to dosta bolje optimizuje...

nešto lošiji displej (nema hdr) i rekao bih slabije dodatne kamere (na papiru).
 
Hoće li ga biti u Vipu za slične pare za koje sada daju Redmi Note 9 Pro, jel zna neko?
 
zna li neko ima li poco x3 nfc beta odeljenje ili je poco serija i dalje bez toga?
 
Meni je RN8 Pro bio prevelik, glavni i jedini razlog zašto je otišao na oglase, pa sam pazario sadašnji Mi Note 10 Lite, koji nije preterano manji ali taman toliko bolji raspored težine, dizajn i ergonomija da je skroz drugačiji osećaj.

Tako da dobro razmisli, svakako isprobaj telefon. Meni je recimo RN9 serija čist fablet, nikako to ne mogu da doživim kao telefon, a ovaj je praktično isti, tako da ja lično pored svih kvaliteta nikada ne bih mogao da prevaziđem tu formu.
 
Laughing in crep :)
279db44aaffaf713fd5ee06806b0dd8a.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Trebalo je neki tablet da nađeš, da se vidi kako je X3 zapravo kompaktan.
 
Meni to nije uopse validno to poredjenje.
vidi se da je ovaj poco manji po dimenzijama, a ima isti ili veci ekran od max3
 
Mi max 3 6.9 inches, 122.9 cm2 (~79.8% screen-to-body ratio)
Poco x3 6.67 inches, 107.4 cm2 (~84.6% screen-to-body ratio)

Veci je dosta ekran na max3, oko 15% je razlika u velicini, odnos stranica je 18:9 kod max3, dok je kod x3 20:9.
 
Nego vidim po ocenama na KP da se lepo prodaje od prvog dana, pa mi totalno neverovatno da nema nikog da javi bilo kakve utiske. Ipak ovaj telefon ne kupuje bas bilo ko, uglavnom su to stari xiaomi korisnici i ljudi koji prate forume poput bencha, i zato mi cudno da nema komentara.
Trazim nekog koliko toliko dostojnog naslednika, jos uvek imam mi8, danima vec gledam telefone do 300e al nista ne nadjoh.
 
Ovaj telefon ce kupiti skoro svako ko kupuje Redmi Note telefone.

A moj je stav da je do 300e ipak najbolji Mi Note 10 Lite... Svakako mislim da je 60Hz amoled bolji od 120Hz lcd, manji telefon, neuporedivo bolji dizajn i izrada, kamere bi trebalo da su im tu negde, baterija, prakticno isti SoC...
 
Sve zavisi sta ti je prioritet. X3 je po meni vise namenjen mladjoj populaciji za igrice zbog dobrog hladjenja i dobre baterije.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ovaj telefon ce kupiti skoro svako ko kupuje Redmi Note telefone.

A moj je stav da je do 300e ipak najbolji Mi Note 10 Lite... Svakako mislim da je 60Hz amoled bolji od 120Hz lcd, manji telefon, neuporedivo bolji dizajn i izrada, kamere bi trebalo da su im tu negde, baterija, prakticno isti SoC...

bolje su kamere na poco x3.

pogotovo prednja i ultrawide.
 
Nego vidim po ocenama na KP da se lepo prodaje od prvog dana, pa mi totalno neverovatno da nema nikog da javi bilo kakve utiske. Ipak ovaj telefon ne kupuje bas bilo ko, uglavnom su to stari xiaomi korisnici i ljudi koji prate forume poput bencha, i zato mi cudno da nema komentara.
Trazim nekog koliko toliko dostojnog naslednika, jos uvek imam mi8, danima vec gledam telefone do 300e al nista ne nadjoh.
Jedina zamena za Mi8 po meni je OnePlus Nord.

Nije preskup a u svemu je dobra zamena/napredak u odnosu na Mi8.

Mi8 je bio vrhunska kupovina i ne vidim ni jedan Xiaomi u ovom trenutku koji bi njega zamenio a da je cenovno približan.
 
I ja imam mi8, kontam xamjeniti za nesto novije (bolje?!) i kupiti ovaj poco x3 (260 eura). Neki dubjektivni osjecaj da nije bas najdostojnija zamjena.

Hajd' sve to ali ne znam kakva ce biti podrdka na XDA i to mi je jako bitno.

Ne pamtim kad sam bio ovako odusevljen i prezadovoljan telefonom kao sa mi8, pa ne bih voleo bas na gore na odem.

Ima li ko kak'ih utisaka...



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da je najbitnije videti prvo kakav je LCD na ovom telefonu, na Redmi Note 9 telefonima je najveća mana, čisto da se potvrdi da nema screen bleedinga. Na drugarevom 9s je osenčenost baš primetna, pa čak i na tamnijim pozadinama, onaj halo prsten je svuda oko ekrana, a oko rupice za selfie kameru tek posebna priča.

Pretpostavljam da je Tianma panel u pitanju, što ako je slučaj svakako nije najkvlaitetniji lcd, ako je nekome baš ekran bitan.
 
Ne vjerujem da su se pretrgli sa kvalitetom svih komponenti, cim je 200 eura u startu.

A tesko bi mi palo da nemam LoS-a posle. Mi8 ce sigurno dobiti LoS 18.

Cekao bih ja, ali potrose se pare na druge stvari...[emoji2]

Da imam kvalitetnu bateriju da kupim i osvjezim ga gurao bih jos dosta.

Mi8 je beton od ekrana, SoCa, kamere, izrade, dizajna, kompaktnosti itd...







Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da se prelazak sa Mi 9T ne isplati toliko.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Jedina zamena za Mi8 po meni je OnePlus Nord.

Nije preskup a u svemu je dobra zamena/napredak u odnosu na Mi8.

Mi8 je bio vrhunska kupovina i ne vidim ni jedan Xiaomi u ovom trenutku koji bi njega zamenio a da je cenovno približan.
Ne vidim po čemu je dobra zamena za Mi 8? Kamera lošija, ima plastični frejm naspram aluminijumskog, performanse su tu negde, memorija i ram identični.
Nord ima ultrawide kameru, 90hz ekran i nešto bolju autonomiju.
Ne vidim zašto bih menjao Mi 8 za Nord, ništa specijalno se ne dobija a morao bih 250e da dodam (380-400e se kreće Nord na KP). Još 80e da se protegne čovek i kupi nov Mi 10, to je već dobar upgrade.
Bolja je kupovina Poco X3 za 250e nego Nord za 400e. I F2 Pro je 350e nov, ništa mu ne fali za te pare. Ja bih se pre odlučio za njega nego za Nord.
 
Ne vjerujem da su se pretrgli sa kvalitetom svih komponenti, cim je 200 eura u startu.

A tesko bi mi palo da nemam LoS-a posle. Mi8 ce sigurno dobiti LoS 18.

Cekao bih ja, ali potrose se pare na druge stvari...[emoji2]

Da imam kvalitetnu bateriju da kupim i osvjezim ga gurao bih jos dosta.

Mi8 je beton od ekrana, SoCa, kamere, izrade, dizajna, kompaktnosti itd...







Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja sam imao mi8 i posle njega mi9t i on mi je vec bio upgrade u svemu u odnosu na mi8. Sem sto mi8 ima OIS.
Ako mozes naci uzmi mi9t pro, ima odlicnu podrsku zajednice.
ako ne onda poco f2pro, ili sacekaj jos malo pa mi10 brzo mu pada cena.
 
Ne vidim po čemu je dobra zamena za Mi 8? Kamera lošija, ima plastični frejm naspram aluminijumskog, performanse su tu negde, memorija i ram identični.
Nord ima ultrawide kameru, 90hz ekran i nešto bolju autonomiju.
Ne vidim zašto bih menjao Mi 8 za Nord, ništa specijalno se ne dobija a morao bih 250e da dodam (380-400e se kreće Nord na KP). Još 80e da se protegne čovek i kupi nov Mi 10, to je već dobar upgrade.
Bolja je kupovina Poco X3 za 250e nego Nord za 400e. I F2 Pro je 350e nov, ništa mu ne fali za te pare. Ja bih se pre odlučio za njega nego za Nord.

U ruci nema razlike Mi8 i Nord, ne kapiram čemu onda pominjanje plasticnog frejma.

Mi8 je najčešće dolazio u 6/64 opciji, Nord u 8/128, kako je to isto?

Poco x3 bolja kupovina od Norda? Teško, neuporedivi su. Ne može nikako biti bolja kupovina, dva potpuno različita uređaja. Dve različite kategorije. Jeftina cigla sa najjeftinijim komponentama i solidno izbalansiran uredjaj kompaktnih dimenzija, još uvek najbolji bang for buck.

Mi8 je sada već zastareo uredjaj kome podrška polako prestaje. Ko želi kompaktan uredjaj sa kvalitetnim ekranom, baterijom, izradom, nema bolju opciju za nižu cenu od Norda.

Svaki model cenovno ispod Norda će biti lošiji od mi8, ili ako se ide na skuplji Xiaomi, doplata je još veća i dobijaš ciglu pride.
 
Nazad
Vrh Dno