Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Oni su najavlili posle Norda da stiže konkurenicja u vidu novog Poco telefona...

Ako im je ovaj telefon konkurentan onda mislim da su malo omanuli. Jedino ako nije logika evo vam jeftiniji i manje zanimljiviji telefon. Zato ja mislim da je ovaj telefon isplaniran na brzaka. čisto da se nešto izbaci posle Norda.
Ako ćemo realno, Xiaomi je propustio ove godine da nametne "boom" midrejnžera.

Opet sam stava da su bacili u vodu svoju šansu sa 765G telefonom objavom Mi 10 Lite.
 
Telefon je za ove novce vise nego odlican. Koga briga sta pise u nazivu i kome je konkurencija. Kome odgovara uzece ga. Nego su ljudi vise postali razmazeni hteli bi za 200 evra ne znam kakav telefon. Polako doci ce i to na red. Koliko vidim ovo pokusavaju da proguraju kao gejming fon i time ga odvoje od redmi note serije, ni sami vise ne znaju gde biju sa modelima ali ako nek izlazi sto vise jeftinih.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ovo za 140-150e za oko god dana ce biti best buy, polovan naravno.
 
Свакако одлична цена.

По мени су могли рецимо да умувају и неку про верзију овог телефона, са амоледом и рецимо ценом између 300 и 350е. То би била конкуренција норду већа него што је сада.
Редми К30 ултра је то нпр.

Шаоми је дошао до те тачке да кад му измениш један параметар, одмах имаш други телефон са том разликом у цени.
 
Cenu niko ne kometarise jer je fer i na mestu, isto kao i telefon za te pare.

Jedno ubise sa ovim velicinama, stvarno postaje dosadno vise da im svaki jeftiniji telefon sve veci i tezi od prethodnog.

Ako se ne varam ovo im je do sada najgabaritniji telefon ikada.
 
Cenu niko ne kometarise jer je fer i na mestu, isto kao i telefon za te pare.

Jedno ubise sa ovim velicinama, stvarno postaje dosadno vise da im svaki jeftiniji telefon sve veci i tezi od prethodnog.

Ako se ne varam ovo im je do sada najgabaritniji telefon ikada.

Nije svaki veci od prethodnog. Pogledaj bolje specifikacije, kao da su se pretplatili ili kupili milione ovih ekrana velicine 6.67".
 
215 grama a mi max 3 je 221 gram.

Preteško.
 
Nije svaki veci od prethodnog. Pogledaj bolje specifikacije, kao da su se pretplatili ili kupili milione ovih ekrana velicine 6.67".

Da, uz rame je sa RN9 Pro, skoro identični s tim da ovaj Poco ima skoro 1 cm debljine.

Stvar je subjektivnosti, ali ovo se stvarno ne može smatrati telefonom komfornim za upotrebu.
 
Da, uz rame je sa RN9 Pro, skoro identični s tim da ovaj Poco ima skoro 1 cm debljine.

Stvar je subjektivnosti, ali ovo se stvarno ne može smatrati telefonom komfornim za upotrebu.

Pazi ovo :
Xiaomi Poco X3 NFC, Xiaomi Redmi Note 9S, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi 10 5G, Xiaomi Mi 10 Ultra, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco M2 Pro, Xiaomi Redmi K30 Ultra, Xiaomi Redmi K30 Pro, Xiaomi Redmi K30 ........

Ovo su sve telefoni sa 6.67" a ima ih jos nekoliko...
 
Meni je skroz ok telefon za 200e.
Nrutalna baterija (nadam se),
Kamera ok, ekran sa 120hz...
Glupo je tražiti vise za manje od 200e.
Nord je bolji ali i slororo duplo skuplji
 
Meni bi ovo bilo super da je ispod 6.5 samo.

Realno, objektivno je telefon za pare odlican, skoro pa nerealan, najnovija Sony kamera, najnoviji SD, 120Hz ekran... Nego samo mislim da bi mogli tako nešto da ponude za promenu u nešto manjoj formi.

Mislim, sigurno da ima razloga, verovatno to neko istrazivanje trzista diktira i velicinu telefona.
 
Meni ovo odgovara kao upgrade sa Mi Max 3 npr., gubim na dimenzijama displeja donekle ali dobijam na skoro svim ostalim frontovima i to je manje vise to. Nisam fan ovih rupica po displeju doduse ali prezivece se.

Inace jedina stvar zbog koje sam oklevao da predjem na drugi telefon su stereo zvucnici, kad se jednom naviknes na stereo tesko ide odvikavanje.

U svakom slucaju za pare koje kosta no brainer je i po svemu sudeci bice mi naredni telefon.
 
Meni bi ovo bilo super da je ispod 6.5 samo.

Realno, objektivno je telefon za pare odlican, skoro pa nerealan, najnovija Sony kamera, najnoviji SD, 120Hz ekran... Nego samo mislim da bi mogli tako nešto da ponude za promenu u nešto manjoj formi.

Mislim, sigurno da ima razloga, verovatno to neko istrazivanje trzista diktira i velicinu telefona.

ne mogu više tako da se "mere" telefoni...sa novim proporcijama ekrana to je neka druga priča...moj samsung a70 je 6.7" ali je samo nešto malo duži od lg v20 koji je 5.7" ali 16:9...( lg je kraći za nekih pola santimetra ali i malo širi od samsunga)...sad su samo fizičke dimenzije bitne, prosto nacrtaju se dimenzije na nekom kartonu pa vidiš sa čim imaš posla...meni je ovo inače retko ružan telefon, ali to je već opet neka treća priča...ali ima 120hz, ljudi kao da kupuju televizor a ne telefon :)

za vas što vam je sve ovo veliko postoji onaj dečiji patuljasti iphone se :)
 
Ne znam o kojim novim proporcijama pričaš, pošto su ove odavno usvojene, dovoljno dugo da nisu nove nego podrazumevano.

Drugo, poređenje ti je više na granici neznanja nego duhovitosti, kao kome je ovo veliki telefon da uzme SE. :trust:

Xiaomi je pune tri godine forsirao 6.3 kao prosek svoje dijagonale i često je poštovao da ne prelazi marginu od 6.5 naročito sa telefonima niže i srednje klase koje na dijagonalu ekrana dodaju ne baš zanemarljive milimetra ovira.
Ako ti nije jasno uporedi sada dva 6.67 telefona od kojih je jedan ovaj POCO a drugi flagship, pa vidi kolika je razlika u trimovanju ostataka dimenzija u pitanju.

A taj tvoj Samsung A71 izgleda kao igračka iz DexyCo-a kada se uporedi sa nekim gabaritnijim Xiaomijem, samo što ti to prilično lagano porediš samo po dimenziji dijagonale.
A71 koji je sastavljen od ekrana i plastike, zapravo akrila koji ima debljinu vizitkarte. Svašta ljudi mogu da uporede.
 
Poslednja izmena:
Oni su najavlili posle Norda da stiže konkurenicja u vidu novog Poco telefona...

Ako im je ovaj telefon konkurentan onda mislim da su malo omanuli. Jedino ako nije logika evo vam jeftiniji i manje zanimljiviji telefon. Zato ja mislim da je ovaj telefon isplaniran na brzaka. čisto da se nešto izbaci posle Norda.
Ako ćemo realno, Xiaomi je propustio ove godine da nametne "boom" midrejnžera.

Opet sam stava da su bacili u vodu svoju šansu sa 765G telefonom objavom Mi 10 Lite.
Bolje kupiti ova dva telefona nego jedan Nord. Pored ovakvog Poca za ove pare, Nord neće niko ni omirisati.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja se pitam koliko ljudi je sa flagšipa sišlo na ove niže segmente i kako izgleda taj trend. Visoko upotrebljivi telefoni se sad i iz segmenta od 300-400e spuštaju na 200e, što je za kupce odlično.

Zapravo se vraćamo na cene od pre 7-8 godina, dok veliki proizvođači nisu sasvim skrenuli sa mozgom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ima, u svim testovima su isprobavali to

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Skroz korektan telefon. Ko igra igre, a fps mu je bitan uzeće ovo, ako je ograničen lovom. Samo je pitanje da li će soc moći to da gura.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima, u svim testovima su isprobavali to

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Mislim da onda ovaj telefon nema konkurenciju. Ako bas trazimo manu onda je to IPS a ne AMOLED, ali prema testovima ips je odlican
Na primer Nord nema stereo zvucnike, ima amoled
 
Poslednja izmena:
Vidim pominjete 200e,ne znam odakle vam to, čak i da bude negde ta cena, kod nas će to biti oko 300(na kp). Glavne prednosti ovog telefona za mene 120hz i stereo dva zvučnika (ako budu solidnog kvaliteta, ne znam sta kažu testovi, nisam pratio). Da kojim slučajem mi 9t ima još te dve stvari,ne bih ga menjao još 2,3 godine :).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
https://www.aliexpress.com/item/4001328159542.html

220$ Španija
199$ Kina (first day deal)


POCO X3 NFC vs Redmi Note 9 Pro vs Xiaomi Mi Note 10 Lite: Specs Comparison

POCO X3 NFC carries a starting price of just €229/$270 (€199 for the first day) in the global market and it has the best value for the money.

But the Xiaomi Mi Note 10 Lite is my favorite one because of its AMOLED display, more premium design, and a bigger battery. However, you have to spend almost €300/$353 to get it.

With the POCO X3 NFC around, there is no reason to buy a Redmi Note 9 Pro with the actual prices ranging between €220/$260 and €230/$270, so you should wait for its price to drop if you are interested in it.

https://www.gizmochina.com/2020/09/...o-vs-xiaomi-mi-note-10-lite-specs-comparison/
 
Poslednja izmena:
Skroz korektan telefon. Ko igra igre, a fps mu je bitan uzeće ovo, ako je ograničen lovom. Samo je pitanje da li će soc moći to da gura.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

47 stepeni koje je izmerio Chris (TechTablets) mu ne idu u prilog za mnogo igranja. Za povremeno i umereno igranje možda, za nešto više od toga garantovano brza degradacija baterije.
 
Treba promeniti naziv teme u Xiaomi Poco X3 NFC
 
Nazad
Vrh Dno