Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Pošto je Milunka sve već napisao što sam i sam hteo reći, samo ću se malko nadovezati...
Nije spomenuo ono što je barem meni i dan danas još uvek više nego odlična opcija, a to je led notifikacija.
Ne znam zašto se Peci ne sviđa maska, ali za mene je to najbolja(u smislu čuvanja telefona u slučaju pada) koju sam do sada imao na mobilnim telefonima.
Meni baterija sa mojim načinom korišćenja bez problema traje 3 dana.
Još da ima Amoled ekran..
Ja sam moj 6/64gb platio 235 preko KP-a.

Послато са M2007J20CG уз помоћ Тапатока
 
generalno, pojedinci ovde previše "boluju" od pecinog mišljenja (s kojim se ja u dosta stvari ne slažem). a svačije mišljenje je subjektivno.
 
Evo ja sam taj pojedinac i slažem se sa 98%(ne slažem se oko maske za Poco X3) Pecinog mišljenja. Naravno da je svačije mišljenje subjektivno, ali ako se nas više slažemo oko jedne stvari, to mišljenje onda postaje subjektivno, objektivno ili kolektivno?

Послато са M2007J20CG уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam shvatio koji deo mišljenja je sporan.. elem telefon je cigla totalna. U radnji nije tako delovao, ali kući uhh, još kad sam izvadio mi8l iz silikona, a ovog stavio u njegov...

Van toga je silikon ok, štiti kameru kako moze i prelazi ivicu ekrana. Sad samo da nabavim zamenska stakla ili hidrogel, pa sam na konju :)



Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Evo ja sam taj pojedinac i slažem se sa 98%(ne slažem se oko maske za Poco X3) Pecinog mišljenja. Naravno da je svačije mišljenje subjektivno, ali ako se nas više slažemo oko jedne stvari, to mišljenje onda postaje subjektivno, objektivno ili kolektivno?

Послато са M2007J20CG уз помоћ Тапатока

ne govorim konkretno za ovaj fon, čovek je rekao kako jeste, osim toga oko maske.

govorim generalno, na drugoj temi neko napisao da neće kupiti fon jer peca nije bio oduševljen u recenziji, nešto u tom fazonu. ono mislim, wtf? ne treba mi pecino niti bilo čije mišljenje da se odlučim da li ću neki fon uzeti ili ne.
 
Pisao sam vec da Peca ocigledno ne voli Xiaomi, da li ima dil sa sa nekim drugim ili ne ne znam, ali definitivno on nije reper da li treba uzeti ovaj telefon ili ne...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Da li neko ima problem sa Dark modom? Na mi8l radi odlično, ovde brlja i u tt i u fb...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Zato što je miui 12. Moraš isključiti dark mode za te određene aplikacije.

U individual apps.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kad je Peca radio unboxing Poco F2 bio je uvod o F1 kao zaboravite flagship killer za 300 evra. To je proslo vreme, bilo tad i nece biti nikad vise. A Xiaomi u fazonu "Hold my beer"
 
ne govorim konkretno za ovaj fon, čovek je rekao kako jeste, osim toga oko maske.

govorim generalno, na drugoj temi neko napisao da neće kupiti fon jer peca nije bio oduševljen u recenziji, nešto u tom fazonu. ono mislim, wtf? ne treba mi pecino niti bilo čije mišljenje da se odlučim da li ću neki fon uzeti ili ne.

+1
I meni neke stvari nisu jasne, u pogledu, sta sve ili bolje ko, ljudima odredjuje dal ce nesto kupiti ili ne, ali dobro, avi smo razliciti.

Npr. Peca na sva usta, uvek, apsolutbo uvek, navodi kako Samsung ima najbolji android skin i da je to ogromna prednost u odnosu na konkurente, to uglavnom potencira kod xiaomi telefona...Dakle ne da je njemu najbolji i da mu je miui deal breaker (npr.) to bi bilo ok, nego je generalno najbolji i tu nema sta da se prica, niko...cekaj malo prijatelju.
 
Vratite se na temu, imate youtube za te stvari.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam odgledao Pecin review, čovek je sasvim objektivno rekao da je telefon ok i otišao sam da ga kupim :) nisam primetio da ga je napljuvao

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
ok, da se vratimo na temu i ovim problemima sa dark mode-om.

kada je pre godinu dana predstavljen miui 11, jedan od glavnih feature-a je bio upravo taj dark mode. danas, eto nakon godinu dana, i nove miui 12 verzije, gde su pisali da su još dodatno poboljšali dark mode, on i dalje pati od dečijih bolesti koje su davno rešene na drugim skinovima. a radi se o tome da ne prepoznaje automatski koje aplikacije podržavaju dark mode, a koje ne, odnosno miui i dalje i uvek forsira dark mode u svemu (kada je uključen/aktivan). i tako imamo mnoge aplikacije kojima je prikaz bugovit, čak i miui browser ima bug kod nekih stranica koje na drugim browserima rade kako treba u dark mode-u.

da već dve verzije miuia nisu u stanju ispeglati dark mode, malo neshvatljivo za jedan ozbiljan brand.
 
Meni je Dark mode bolji na mi8l nego na Poco, dosta se i miui razlikuje - ne znam u čemu je fazon, ali sigurno tamo nisam ni u jednoj app gasio Dark.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Na Poco imaš njegov Poco Launcher, pretpostavljam da to pravi razlike :)
 
Meni su cudni kontakti, mnogo sporiji nego poco f1, komplet ulazak u pozive i to
 
Zato što svaki Xiaomi posle Mi 8 ima Google Phone i messages aplikacije (koje su krš btw), ne MIUI.
 
Sto se tice dark mode-a.. Kad brljavi u odredjenoj aplikaciji jednostavno se ugasi u individual apps za tu aplikaciju i svi zadovoljni..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zato što svaki Xiaomi posle Mi 8 ima Google Phone i messages aplikacije (koje su krš btw), ne MIUI.
Nije ti to tačno. Imaju ga i neki kasnije proizvedeni telefoni, konkretno moj, na global romu.



Sto se tice dark mode-a.. Kad brljavi u odredjenoj aplikaciji jednostavno se ugasi u individual apps za tu aplikaciju i svi zadovoljni..

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Brljavi i sa status barom u aplikacijama i na home screenu. Bude crn na tamnijim pozadinama, a to se ne može isključiti.

Ima MiUI 12 bagova više nego što bi smelo.
Da ne spominjem seckanje pri prelasku u recents na skoro svakom telefonu (osim onih sa SD 865 i visokim refresh rate), kada se koristi stock launcher. Čini mi se da sam video u nekoj recenziji da se ne i na X3 to dogodi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pogrešio sam, posle 9T su ukinute Mi aplikacije za poruke i pozive. Na kineskom romu (i ostalim baziranim na tom romu) i dalje se koriste Mi aplikacije, samo na Global su Gugl. Navodno zbog politike privatnosti.
 
Danas ga uzeo u Sarajevskoj za 230€. Cini mi se da je super. Nisam znao da ima stereo zvuk. Jedino sto mu nedostaje je Amoled ekran.
Kamere su mu jako dobre. Do sada sam skoro 2 godine koristio MI 8.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Cao.. Imam mi 9 i jako me nervira baterija.. Razmisljam o x3 jer nemam bas trenutno para toliko, a ovaj mi se cini odlican za taj novac.. Interesuje me kamera koliko je losija u odnosu na Mi 9 jer mi je to pored baterija jedna od najbitnijih stvari.. Znam da je ekran losiji ali koliko? [emoji23][emoji23] Hvala svima..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ekran je losiji u smislu da nije Amoled, pa nisu onako jarke boje.
Kamera je kod mene u odnosu na Mi 8 skoro pa ista, mozda za nijansu losija, mada ima situacija kada i bolje slika od Mi 8.
Baterija vrhunska.
Ne znam, mislim da je stvar oko ekrana stvar navike ociju.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Privlaci me baterija a odbijaju kamera i ekran.. Ima li stabilne verzije gcam? Je li to neko probao od dosadasnjih korisnika? [emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Privlaci me baterija a odbijaju kamera i ekran.. Ima li stabilne verzije gcam? Je li to neko probao od dosadasnjih korisnika? [emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Imam ja, neka Nikita, tako nesto, ta je kao do sada najbolja, nema kresovanja, slika je u redu, nije kao na poco f1 ispeglana, ali fino slika, cak sta vise od mi 9t ako ti to nesto znaci
 
Imam ja, neka Nikita, tako nesto, ta je kao do sada najbolja, nema kresovanja, slika je u redu, nije kao na poco f1 ispeglana, ali fino slika, cak sta vise od mi 9t ako ti to nesto znaci ������
E super.. Znaci mi ahhaha [emoji23].. Hvala [emoji4][emoji4]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Imam ja, neka Nikita, tako nesto, ta je kao do sada najbolja, nema kresovanja, slika je u redu, nije kao na poco f1 ispeglana, ali fino slika, cak sta vise od mi 9t ako ti to nesto znaci ������
Ja skinuo neku poslednju Nikita verzija 1.8 ali imam problema kada treba da slikam.
Bilo da jevobicna slika ili nocni mod kada se otvori aplikacija (tab) posle 2 sec se dugme za slikanje zatamni (disabled) i dzaba stiskam po njemu, nece da slika...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ja skinuo neku poslednju Nikita verzija 1.8 ali imam problema kada treba da slikam.
Bilo da jevobicna slika ili nocni mod kada se otvori aplikacija (tab) posle 2 sec se dugme za slikanje zatamni (disabled) i dzaba stiskam po njemu, nece da slika...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Ja sam neku 7.4.104 tako ide neka verzija... ja sam probao i nocni mod, ali i hdr + i sve to nije zastekala ni jednom, makar meni do sada
 
Nazad
Vrh Dno