Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Ako sam pogrešio izvinjavam se, obrišite mi post da ne zbunjuje druge koji dolaze po savet.

Poco X3 NFC
 
Kod one fabričke me pored providnog silikona baš nervira onaj krug oko kamere. Ovo mi je nekako bolje rešenje.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Meni su ove carbon maske odvratne, plus debeo telefon postane još osetno deblji. Ja bih to bez maske nosio uz zalepljenu foliju pozadi.
 
Pazi, nije ništa deblja od fabričke koja se dobija uz telefon. Ja sam svaki telefon koji sam imao nosio sa ovakvom maskom. Stvar navike. Kome odgovara nosi, kome ne odgovara ne nosi.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Ja sam je naručio 31.10.
07.11. je zadnji status koji se vidi, baš sam se iznenadio danas kad je stigla. Naručio sam i neke folije i stakla ali ih još nema. Mada, ovo mi je bilo najbitnije

Sent from my landline using Tapatalk
 
Da li je neko našao dobro staklo za ekran kod nas?
Mesec dana sam čekao iz Kine i stiglo neko loše...
 
Moraš platiti nilkin ako hoćeš da budes siguran da je dobro. Ostalo je kocka

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Kao što ti je neko već napisao. Da li ti zaista treba ta razlika od 850mah, ako se i ovaj NFC napuni za sat i po, a garancija će da ti traje baterija jedan dan šta god radio.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Pa nije samo razlika u bateriji, indijska verzija ima i varijantu od 8 giga rama i indijska varijanta dolzi cista, nema one silne reklame i blotvere koje ima globalna. Ja sam bas jurio tu indijsku verziju (bas zvog ova dva razloga) i okrenuo malte ne svaku radnju koju sam mogao da nadjem na internetu i nisam je nasao, kako je neko napisao da ima radnja u balkanskoj, izgleda da vise nema, jer sam tamo sve radnje obisao. Na kraju sam uzeo globalnu verziju, sta cu.
 
Otkljucaj bootloader i instaliraj inidjsku varijantu miui-a i resio si problem
 
Pojavio se Super Amoled ekran na aliexpress za Poco X3... € 34,44 | 6.67'' Super AMOLED For Xiaomi poco x3 LCD Display with Touch Screen Digitizer Replacements Parts for xiaomi poco x3 lcd
https://a.aliexpress.com/_mqrp8Wz

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Pitanje je i da li je 120hz osvezavanje ekrana... Mada ja sam prezadovoljan sa LCD IPS i uzeo sam ga bas iz tog razloga jer sam bio na Samsung A70 pre toga, odlican Amoled ekran ali dzaba kad mi ubi oci, makar je meni tako (ukucajte eye strain amoled na yt i guglu)... Tako da mi je ovaj LCD na X3 bombona.. A kinezi ko kinezi, bice toga jos uskoro sigurno i sa svim detaljima o ekranu, pa ko voli nek izvoli... E sad jos i te famozne cene posliljaka na AE da se koriguju, da budu kao i pre i voila.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pojavio se Super Amoled ekran na aliexpress za Poco X3... € 34,44 | 6.67'' Super AMOLED For Xiaomi poco x3 LCD Display with Touch Screen Digitizer Replacements Parts for xiaomi poco x3 lcd
https://a.aliexpress.com/_mqrp8Wz

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Amoled po toj ceni... Mora da je neki super kvalitetan. Pa obican lcd je te pare.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
To na slici je LCD, ovo sivo iza je pozadinsko osvetljenje. A i prodavnica baš ima loš feedback što vrlo verovatno znači da je prevara.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Type lcd display
Warranty 12 months
Item quality super Amoled
Material super amoled ....

Treba li nešto dalje "citirati"...
 
Pa kako bi uopšte bilo moguće staviti AMOLED ekran na telefon koji ne dolazi fabrički sa njim. Ovo je u rangu sa onim kada ti dok si na netu iskoči da imaš virus pa instaliraj šta ti link nudi...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozdrav dobri ljudi. Postao sam vlasnik ove "mrcine" od telefona, verzija 6gb rama i 128 gb interne memorije , nakon tri i po godine korišćenja Xiaomi 4 Prime telefona. Isti radi kao sat i nakon toliko vremena, teškog mrcvarenja, nekoliko padova. Jedini kvar koji sam imao na njemu bio je usb port.

Nego da predjem na utiske o ovom telefonu, nakon sedam dana korišćenja.

Telefon je stvarno "cigla", naročito nakon prelaska sa prethodnog koji je bio 5 inča veličine, ali evo već nakon nekoliko dana sam se bez problema navikao na Poco. I to kažem kao neko ko stvarno nema velike šake. Telefon je brutalan napredak u odnosu na moj prethodno korišteni, ali to i nije neka novost.

Za sada pozitivne stvari : fluidnost u radu, ekran i 120 hz osvežavanje, stock kamera ( čak sam vrlo prijatno iznenadjen kvalitetom slika na wide kameri ), dobar stereo zvučnik ( istina ne toliko glasan kao što sam očekivao ), brzo punjenje.
Negativne: baterija bi mogla da bude malo bolje optimizovana, naročito se brzo prazni prilikom korištenja 120 hz osvežavanja ekrana ( mada iskreno napravili su ogromnu glupost sa merenjem potrošnje baterije koji je ograničen samo na poslednja 24 časa ), takodje ponekad se dešava lag prilikom korištenja, koji se većinom reši prostim restartom telefona, kao i čitač otiska prsta kome se dešava da ponekad omane.

Sve u svemu moj utisak je da za ove pare Xiaomi Poco X3 NFC trenutno best buy u svojoj klasi.

Ono što bih želeo da pitam forumaše koji su bolje upoznati, koja je trenutno najbolja google kamera za ovaj telefon ? Takodje i koji program mi može omogućiti tačan prikaz potrošnje baterije ( probao sam Gsam battery monitor, omogućio mu dozvole preko ADB fastboot-a, ali iako je sve prošlo kako treba nije mi prikazivao tačan SOT ) ? Hvala unapred i radujem svojim učešćem na ovoj temi u budućnosti :).
 
Poslednja izmena:
Pozdrav dobri ljudi. Postao sam vlasnik ove "mrcine" od telefona, verzija 6gb rama i 128 gb interne memorije , nakon tri i po godine korišćenja Xiaomi 4 Prime telefona. Isti radi kao sat i nakon toliko vremena, teškog mrcvarenja, nekoliko padova. Jedini kvar koji sam imao na njemu bio je usb port.

Nego da predjem na utiske o ovom telefonu, nakon sedam dana korišćenja.

Telefon je stvarno "cigla", naročito nakon prelaska sa prethodnog koji je bio 5 inča veličine, ali evo već nakon nekoliko dana sam se bez problema navikao na Poco. I to kažem kao neko ko stvarno nema velike šake. Telefon je brutalan napredak u odnosu na moj prethodno korišteni, ali to i nije neka novost.

Za sada pozitivne stvari : fluidnost u radu, ekran i 120 hz osvežavanje, stock kamera ( čak sam vrlo prijatno iznenadjen kvalitetom slika na wide kameri ), dobar stereo zvučnik ( istina ne toliko glasan kao što sam očekivao ), brzo punjenje.
Negativne: baterija bi mogla da bude malo bolje optimizovana, naročito se brzo prazni prilikom korištenja 120 hz osvežavanja ekrana ( mada iskreno napravili su ogromnu glupost sa merenjem potrošnje baterije koji je ograničen samo na poslednja 24 časa ), takodje ponekad se dešava lag prilikom korištenja, koji se većinom reši prostim restartom telefona, kao i čitač otiska prsta kome se dešava da ponekad omane.

Sve u svemu moj utisak je da za ove pare Xiaomi Poco X3 NFC trenutno best buy u svojoj klasi.

Ono što bih želeo da pitam forumaše koji su bolje upoznati, koja je trenutno najbolja google kamera za ovaj telefon ? Takodje i koji program mi može omogućiti tačan prikaz potrošnje baterije ( probao sam Gsam battery monitor, omogućio mu dozvole preko ADB fastboot-a, ali iako je sve prošlo kako treba nije mi prikazivao tačan SOT ) ? Hvala unapred i radujem svojim učešćem na ovoj temi u budućnosti :).

Evo da se slozim s tobom, ja imam isti lag posle nekog vremena, pogotovo whats app. Npr na viberu se to ne vidi. Je l ima neko resenje za to ?
 
Rešenje za monitoring baterije je BBS - Better Battery Stats, uz davanje dozvola preko adb.
 
Rešenje za monitoring baterije je BBS - Better Battery Stats, uz davanje dozvola preko adb.

A je l ima za lag, bas sam gledao fps kada upalis u programerskim opcijama bude posle restarta 90-100, posle padne na 60-70, tako se cini lag, ima li resenja za to ?
 
Poslednja izmena:
To stvarno ne znam, nisam primetio neki poseban lag. Verovatno restart dok ne reše nekim ažuriranjem softvera.
 
To stvarno ne znam, nisam primetio neki poseban lag. Verovatno restart dok ne reše nekim ažuriranjem softvera.

Proslo je jedno azuriranje, kao da procesor uspori posle jednog vremena, ja cesto koristim whats app, pa mozda i primecujem sto drugi ne...
 
Poslednja izmena:
Jedina mana je sto zvucnici nisu tako jaki i kvalitetni kao sto su mnogi pisali i pricali na netu.

Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno