Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Pozdrav. Razmišljam da kupim ovaj model. Da li može neko ukratko da mi napiše šta da očekujem od kamere (slike danju i noću), kao i kakav je za igre?
Generalni utisci o telefonu?

Poco X3 NFC koristim već mesec i po dana i za sada sam prezadovoljan u smislu uloženo - dobijeno. Telefon sam kupio preko mobilnog operatera u BIH, oko 200 eura, verzija 6/128 gb.
Što se tiče kamera, stok kamera daje vrlo dobre slike u dnevnim uslovima. Dobar dinamički opseg, vrlo dobra oštrina i broj detalja, lepe i prirodne boje. Kada uključiš HDR opciju, boje su malo prenaglašene, ali dosta ljudi voli takve fotografije. Širokougaona kamera je dobra u uslovima dobrog osvetljenja, a u nedostatku istog prosečna. Video takodje vrlo dobar, i 4K i 1080p. Stabilizacija fenomenalna.

Ja jedino imam problem sa makro modom u stok kameri, nema šanse da pogodim fokus. Pre mi to liči na bag, koji očekujem da će biti rešen u nekim budućim nadogradnjama ali za sada mogu da živim bez toga.

Ja baš nešto i nisam oduševljen selfi kamerom, daje ok slike u uslovima boljeg osvetljenja, ali čak i kada ugasiš filter ulepšavanja lica slike su nekako izveštačene, kao da filter ne može da se isključi do kraja. Gugl kamera port daje daleko bolje, oštrije i verodostojnije selfi slike.
Noćne slike na stok kameri su korektne, daleko bolje ( čak odlične ) su naravano kada koristiš gugl kamera port.

Dakle iz mog iskustva kamere su više nego dobre za ovaj cenovni rang, a za sve opcije kojima nisam bio zadovoljan sam našao daleko bollje zamene u gugl kamera portovima ( ima ih mnogo i još uvek nisu baš prilagodjene za ovaj telefon, ali radi se na tome ).

Baterija je sjajna, kao i brzi punjač koji napuni bateriju od 0-100% za nešto malo više od sat vremena.

https://ibb.co/gF18vMG

https://ibb.co/ZYJZpKq

Trenutno stanje kod mene, wifi i 60 hz osvežavanje ekrana.



Što se tiče igrica, ja ponekad odigram Call of Duty na max podešavanjima. Na tim podešavanjima igra gura fluidno i bez seckanja, zagrejavanje je sasvim normalno i ne smeta tokom igranja.

Telefon jeste malo teži i većih dimenzija, ali ja sam se navikao nakon tri - četiri dana, a prethodni telefon mi je bio Xiaomi 4 Prime od 5 inča.

Takodje jedna od boljih strana ovog telefona je što ima popriličan broj korisnika i dobru zajednicu za razvijanje custom romova, kernela, gcam portova itd. Još je to sve u razvojnoj fazi ali trebalo bi da imamo veliki izbor svega navedenog u budućnosti. Čak je i Arnova ( čovek koji radi portove za GCAM aplikaciju ) dobio naš telefon i uveliko radi na prilagodjavanju verzije 8.0 za naš telefon.

Što se tiče MIUI 12 sistema na telefonu, recimo da ima prostora da ga daleko više unaprede. Moje neke zamerke su mikro lagovi u animacijama prilikom korištenja 60 hz osvežavanja ekrana, preglasan zvuk prilikom razgovora i skromna selfi kamera ( smatram da postoji daleko veći prostor za poboljšanje iste na stok kameri ).

I na kraju ponavljam, ja sam lično prezadovoljan u odnosu uloženo - dobijeno.
 
Poslednja izmena:
Super pregled.
Zanima kako stoji gugl kamera sa dnevnim fotkama u odnosu na stock?
Konkretno treba da uzmem Poco, i zelim da koristim samo jednu kamera app :d Dakle bez da rotiram. ..
 
Stavio sam Nilkin Super Frosted ali imam utisak da je "klizaviji" nego sto je bio na Max 2 i Max 3, jos se privikavam.

Maska mu inace lepo lezi, samo je Textured mozda bolji izbor.

Inace i na 120Hz za sad baterija sasvim dobra, na 60Hz petpostavljam da je ludilo

Sent from my POCO X3 NFC using Tapatalk
 
Meni na 120 traje maltene 2 dana, sa nekim normalnim koriscenjem... Odlican debeljuca od telefona
 
Moze preporuka prodavca sa kp za original Nillkin staklo u inbox? Hvala

Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 
Pazario Nillkin textured, daleko manji telefon s ovom maskom nego s fabrickom.
Malo "klizavija" ledja, mada mozda dok je nova maska, ali bas lepo lezi i izgleda
 
Da je i ja prijavim sa jednim Poco x3..;) . Uzet na akciji u MI store.
Za ovih 15-ak dana nisam primetio neke bagove, osim sto mi pomalo smeta jacina zvucnika kod razgovora i auto osvetljenje ekrana koje ume bez razloga da zatamni ekran.
Do sada sam imao RN4 prime (5 god:p) i bas sam zadovoljan sa ovim tel.
Mislio sam da cu se tesko navici na 6,67 inca, ali mi sad RN4 deluje kao igracka.:D
Kamera mnogo bolja, bolje slike, mirniji video, brzi rad, baterija i punjenje exstra..
Zamenio sam googlov dialer sa True Phone, radi i recording razgovora.
Ne primecujem neku razliku sa 60 i 120 Hz podesenim ekranom, mozda zato sto ne igram igrice.
Sve u svemu Poco je ko bombonica.:D
 
Probao danas kako snima, moj glas razgovetan, a sagovornik se cuje veoma priguseno.
Otprilike je tri puta slabiji ton, ali je razumljivo.
 
Kako preslušavate snimak?

Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 
Ja koristim Music Folder player i on ga automatski ubaci u listu, inace snimak se nalazi u folderu "Data/CallRecors-TP", odmah ispod foldera "Android".
 
Probao danas kako snima, moj glas razgovetan, a sagovornik se cuje veoma priguseno.
Otprilike je tri puta slabiji ton, ali je razumljivo.
Da, isto kao i kod mene, praktično ne baš upotrebljivo. Ja sam probao i sa par drugih programa (acr, cube, boldbeast...) isto. Menjao region na Indiju - nisam dobio opciju snimanja razgovora (navodno je neko uspeo da promenom regiona na Indiju otključa snimanje razgovora). Probao sa activity launcher-om da uključim skrivenu opciju da uvek snima razgovor, i uključim je ali opet ništa.

Definitivno samo neki xeu rom da se ubaci.
 
Na XEU Romu uz Miui dialer snima glasno i jasno oba učesnika u razgovoru.

Poco X3 NFC
 
Global rom, stavljen magisk, u magisku instaliran Axets Call Recorder
Pojavi se aplikacija Call Recorder u kojoj može da se podesi sve. Može automatski da snima svaki razgovor a pošto se pojavi i pločica u nav baru može bilo kad pa i usred razgovora da se aktivira snimanje. Snimci idu gde ih usmeriš. Zvuk je odličan.
 
Na fabričkom ROMu, uz ACR, potpuno upotrebljive snimke pravi. Kad je razgovor bez spikerfona, nešto je tiši sagovornik, ali se sve čuje, što je meni jedino i bitno, a na spikeru moram da smanjujem zvuk tokom reprodukcije jer se dere.
 
Okacite koje parce snimka da cujemo kvalitet
 
Evo dve verzije, bez spikerfona i sa uključenim spikerfonom.
 

Prilozi

  • snimci.zip
    30.2 KB · Pregleda: 17
Ljudi, je l' ovo trenutno best buy u rangu do 200€? Vidim da su komentari uglavnom sjajni, a telefon po karakteristikama izgleda kao babaroga.
 
Ako ga nađeš po toj ceni onda jeste!

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka
 
Jel' Poco X3 definitivno ostaje bez MIUI 12.5 update-a, ili je ono objavljeno tek prva tura uređaja koji dobijaju nadogradnju?
 
Zbrku pravi činjenica da je Poco sad kao posebna firma (verovatno zbog mogućih američkih sankcija), pa se ne pojavljuje uvek u spisku Xiaomi ažuriranja.
 
Ljudi, je l' ovo trenutno best buy u rangu do 200€? Vidim da su komentari uglavnom sjajni, a telefon po karakteristikama izgleda kao babaroga.

Uzimaj slobodno, cekaj akciju u nekoj od radnji za 6/64 verziju jer tako ga uzmes sa garancijom jeftinije nego na KP.

Ja sam moj platio 24000, dakle ~200e, za te pare nema bolje a da je novo.
 
Jedina zamerka mi je hibridni slot, jer imam Mi A1 i stalno kuburim s prostorom, a kako imam dve kartice nema mesta za memorijsku. Moraću da idem na 128gb verziju ako budem uzimao. Videh da je bio 24.000 pa zato napisah 200€.
 
Stock SMS aplikacija ne izbacuje unread count, sve podeseno kako treba. Da li je još nekome tako?
Tnx.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Jedina zamerka mi je hibridni slot, jer imam Mi A1 i stalno kuburim s prostorom, a kako imam dve kartice nema mesta za memorijsku. Moraću da idem na 128gb verziju ako budem uzimao. Videh da je bio 24.000 pa zato napisah 200€.
Tu varijantu onda cekaj na 26999 ili nize, bice i toga.

Mozes mozda da nabudzis i u hibridni slot, ima nekih fora gde ljudi uguraju i 2 sim i micro sd, mozda je neko ovde probao

Sent from my POCO X3 NFC using Tapatalk
 
Stock SMS aplikacija ne izbacuje unread count, sve podeseno kako treba. Da li je još nekome tako?
Tnx.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Obično za to mora da se izdvuče vidžet, a ne ikonica (ako postoji). Interesantno da nije stiglo u startu već na homescreen?
 
Da li postoji opcija da se na slikama postavi (vidi) datum i vreme kad je slikano?
 
Settings, watermark, add time stamp on photos

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno