Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Danas ga uzeo u Mi Store-u. Još uvek prebacujem stvari sa starog telefona ali prvi utiscisu veoma pozitivni. Čak mi i veličina odgovara (definitivno nemam utisak da je glomazan). Jedino mi ova fabrička silikonska zaštita nije baš nešto.
Poručio bih ovako nešto (https://www.aliexpress.com/item/1005001544047007.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1bd33c00GiwTjD&mp=1) ali mi se ne čeka mesec dana sa Ali-ja. Ako neko zna neku bolju ili bržu varijantu neka javi. Kad ga malo
podesim javljam utiske.
 
Ima li naznaka da ce se pojaviti u VIP-u ?
Vec sam se smorio sa RN5 koji koristim pune 2 godine..
Uzeo bih ga preko firme, sve telefone uzimamo od VIP-a uz ugovore.

Mozda neko ovde ima vezu u VIPu pa zna sa li ce ga nabavljati u narednim mesecima ;)
 
@Massive Raider
Ja narucio dve maske od Alije nekih nedelju dana pre nego što sam i uzeo telefon. Tel uzeo isto u Mi stre u ušću prvi dan kad je došao, valjda petak a u subotu pokrenuo da otključa bootloader (treba nedelju dana). Moje prvo iskustvo je zapravo bio užas jer sam godinama na aosp bez guglovog đubreta i ovo je bilo strašno ali kad se očisti telefon od bloatwera i bezveznih aplikacija biće ovo zverka. Telefon jednostavno ima sve i ništa mu nije zakinuto. Mnogo skuplji uvek nemaju sve ili nema FM radio ili nema podršku za Micro SD ili nema IRDA... Ekran je odličan i telefon je zaista prava stvar.
 
E, to se zove posvećenost, kad naručiš masku pre telefona. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iskreno, jedina i najveća mana ovog fona je veličina, zašto ali zašto nisu napravili manji telefon... pa makar i pola cm manji.
 
Zato sto cilja na mladju populaciju.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
moguće, ali ne bi rekao da je to presudilo... svi modeli koje su izbacili ove godine i koje tek treba da izbace su iste veličine... niti jedan model do 15cm više nemaju, svi su im preko 16cm (većina 16,5).

koristim trenutno a71 i mislim da ga menjam ako se uskoro ne naviknem na veličinu (pa makar morao uzeti neki prošlogodišnji model), prvi fon gde sam u više navrata morao koristiti obe ruke.
 
Naleteh na neki članak da se očekuje neka se/mini varijanta mi11, da isprate apple.
Šteta što su Mi10 lite zakinuli sa kamerama

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li neko ima problem sa update-om na MIUI 12.0.3.0? Trenutna verzija je 12.0.1.0 i nudi update 12.0.3.0, ali kad kliknem "Download update" dobijem poruku "Can't download . Something went wrong. Wait a minute or two and try again".
 
iskreno, jedina i najveća mana ovog fona je veličina, zašto ali zašto nisu napravili manji telefon... pa makar i pola cm manji.

Dugo je Xiaomi imao 6.3" kao preovlađujući standard za svoje midrejndžere. Njihova je filozofija sada da je veći telefon bolji telefon, a ta 6.67" dijagonala je postala gotovo pa standard sada za njih.

Pisano je već na tu temu dosta, Azija voli velike telefone a oni diktiraju pre svih norme.

Sve je krenulo nekako od Redmi Note 8 Pro, on je među prvima probio tu barijeru preko 6.5" i ponudio dosta ekrana, baterije i performansi za svaku priliku. Samo je Xiaomi izgleda išao tom logikom da treba još više.
 
Da li neko ima problem sa update-om na MIUI 12.0.3.0? Trenutna verzija je 12.0.1.0 i nudi update 12.0.3.0, ali kad kliknem "Download update" dobijem poruku "Can't download . Something went wrong. Wait a minute or two and try again".
Tako je i na mom Pocu bilo...posle izvesnog vremena je krenuo apdejt. Samo malo strpljenja.

Послато са SM-A315G уз помоћ Тапатока
 
Pao je Xiaomi bigota server, i meni izbacuje isti error.
 
Kod mene danas bez problema prošao 12.0.3. update.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Evo prosao je update ali tek kad sam prebacio da se skida preko mobilne mreze. Preko WiFi nije hteo nikako.
 
Dugo je Xiaomi imao 6.3" kao preovlađujući standard za svoje midrejndžere. Njihova je filozofija sada da je veći telefon bolji telefon, a ta 6.67" dijagonala je postala gotovo pa standard sada za njih.

Pisano je već na tu temu dosta, Azija voli velike telefone a oni diktiraju pre svih norme.

Sve je krenulo nekako od Redmi Note 8 Pro, on je među prvima probio tu barijeru preko 6.5" i ponudio dosta ekrana, baterije i performansi za svaku priliku. Samo je Xiaomi izgleda išao tom logikom da treba još više.

znači u budućnosti mogu računati samo na apple i poneki samsung sa normalnom veličinom? :)
 
I Pixeli su kompaktni, samo ih nema u domaćim radnjama, nego mora da se potraži preko KP.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
e da, na pixele sam zaboravio, ali do njih je baš teško doći.

xiaomi je imao super pogodak sa mi 9se, ne znam zašto nisu izbacili mi 10se.
 
Kriminalno loša baterija bila, inače bi bio top telefon.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
znači u budućnosti mogu računati samo na apple i poneki samsung sa normalnom veličinom? :)

Kao što vidiš skoro svaki flagship ima svoju kompaktniju verziju, bilo da je to Samsung S telefon, Huawei P ili iPhone...

Sa druge strane budžetski segment je 99% većih i velikih telefona, iz nekog razloga. Sem Pixela 4a 5G jedino je Samsung A41 dostupan kao skorašnji kompaktniji telefon za ne prevelike pare, tako da otprilike i ispada da ako želiš dobar manji telefon da praktično moraš da kupiš jedan od najskupljih. :D

Iskreno se nadam da će se taj trend malo promeniti i da će proizvođači da ponude i neke manje dijagonale, barem oko 6" i da to budu neki pristupačniji telefoni.

U prethodnih par godina jedine telefone koje sam ja video da su bili manji, korektni i pristupačni su bili A40, Mi 9 SE i Mi A3...
 
Danas ga uzeo u Sarajevskoj za 230€. Cini mi se da je super. Nisam znao da ima stereo zvuk. Jedino sto mu nedostaje je Amoled ekran.
Kamere su mu jako dobre. Do sada sam skoro 2 godine koristio MI 8.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Da li si dobio dve godine garancije?
 
Da, zato sam i uzeo kod njih.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Fiskalni ili papir prodavnice?
 
Papir i fiskalni racun ali iz bloka. Znaci mi fiskalni poistovecujemo sa uzanim papirom koji izlazi iz fisk.kase, to je tacno ali postoji i fiskalni racun iz bloka koji kao i fiskalni ima svoj broj.
Koristi se kada recimo ne radi fiskalna kasa, onda se taj racun rucno popunjava. Posto stoji datum i cena to je to. Zasto nije iz kase, mozete vec da zakljucite i sami. Uglavnom, ljudi daju 2 god saobraznosti u skladu sa zakonom na sve, touch, board, software.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ne moze za te pare fiskalni.

Fiskalni iz bloka ne postoji.

Kada prodje kroz fiskalnu kasu 20% placaju drzavi porez.

S obzirom da je 30k telefon sa fiskalnim, trebala bi cena da bude 200e iliti 24.000.
 
Poslednja izmena:
Ne mora fiskalni, samo da ispoštuju dogovor o dve godine garancije ako negde zapne. Doduše, što se tiče držanja dogovora, meni su juče rekli da ga imaju na stanju i da mi telefon pakuju i šalju po kuriru, da bi posle pola sata javili da su ipak prodali sve u međuvremenu.


Ne moze za te pare fiskalni.

Fiskalni iz bloka ne postoji.

Kada prodje kroz fiskalnu kasu 20% placaju drzavi porez.

S obzirom da je 30k telefon sa fiskalnim, trebala bi cena da bude 200e iliti 24.000.

Postoji i važi paragon blok, ali taj blok mora biti zaveden u EFRU knjigu. Naravno, to ovde verovatno nije slučaj.

Iznos od 30.000 bez PDV-a je 25.000 :)
 
Poslednja izmena:
U tome i jeste stvar. Fiskalni ih primorava da ispostuju, ovako nisu u obavezi i mogu poslati kod svog servisera Djure, koji kaze ne podleze garanciji ili pak kaze bilo je u dodiru sa vodom.
 
Slažem se, ali isto je tako i kad dobiješ jednu godinu garancije. Ipak je 2>1. Slično se može proći i sa fiskalnim iz G ili bilo koje druge zvanične prodavnice. Svi smo imali takva negativna iskustva. Konkretno ja sam imao sa patikama iz "Učenika" nedavno.
 
Da li je dobio neko telefon iz G sa preordera? Rekli su da ove nedelje stizu.
 
Kriminalno loša baterija bila, inače bi bio top telefon.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

za veličinu i kapacitet, sasvim solidna baterija. čak i više od tog.

ali ja u startu i ne očekujem bajnu bateriju na kompakt telefonima, bitno je da se u razumno brzom roku napuni i meni dosta.

i da ne idemo više u offtopic, krademo ljudima temu :)
 
Nazad
Vrh Dno