Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

da li poco x3 nfc ima svoju kinesku varijantu?

ima li uopšte svoj beta tim ili će sa ažuriranjima biti ista priča kao i sa poco f1 nakon godinu dana?
 
Naracuo danas Poco x3 Silver 6/64, G....on , kazu da ce poslati ka radnju u Pozarevcu u ponedeljak, kao i poklon koji ide uz njega, pa cim stigne javljam utsicke, zeni pre par dana uzeo na KP , Mi note 10 lite
 
Stigao...

Послато са M2007J20CG уз помоћ Тапатока
 
Javljajte utiske, ja sam mislio da narucim, ali cu ipak malo da sacekam da vidim iskustva. Na gsm komentarima su ga bas ispljuvali, mada za svaki tel ima takvih komentara.
 
A sta su to toliko pljuvali?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ja se uopste ne opterecujem sa komentarima. Naseo sam ovde na sjajne komentare za jedan brend, i razocarao se. Kupis ono sto ti se svidja u tom trenutku.
 
Na ovom Poco telefonu mi se samo ne sviđa raspored zadnjih kamera tj. dizajn.
Svi pričaju da kada se stavi silikonska maskica da se na prostoru između maske i kamera skuplja prašina. I malo me odbijaju dimenzije telefona..
 
Na svakom telefonu kojem je ispupcena kamera van kucista,se skuplja prasina oko iste. To je normalno.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Prašina se skuplja oko maske, kakva god bila kamera. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sta je problem skinuti masku jednom u 4 dana i telefon prebrisati magicnom krpom? Ja moj Mi 9T skoro svaki dan obrisem onu mat masku posto se izmasti od prstiju a svaki 5 dan skinem masku pa ceo telefon prebrisem.
 
Pitanje, da li prednja kamera ima aktivan EIS nakon poslednjeg update? I koliko traje punjenje na 100% u realnim uslovima?
 
Stigao u Mi Store radnje.
 
Pitanje, da li prednja kamera ima aktivan EIS nakon poslednjeg update? I koliko traje punjenje na 100% u realnim uslovima?

teško da ćeš ovde dobiti odgovor na pitanje, pravi xiaomi gurui su napustili ovaj forum, barem javno.

ja dva puta postavio pitanje, nikad odgovor nisam dobio. bilo kakav.
 
Pa ako ima EIS ne vidim zasto ne bi radio posle updejta?
U vezi punjenja ne znam koliko brzo napuni

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Neka kvalitetnija ledja i stakla za ovaj model u BG-u ? Jel nabavila neka radnja ?
 
Bolji je video i photo na stock cam app-u, bar ono sto sam ja video na yt.
 
Poslednja izmena:
Neka kvalitetnija ledja i stakla za ovaj model u BG-u ? Jel nabavila neka radnja ?
Pa do pre 2 dana nije bilo ovog telefona u prodaji, teško da je neko nabavljao stakla za telefon koji nisi mogao da kupiš.

s10e on Tapatalk pro
 
Moj drug je na ovaj stavio Nillkin staklo za Redmi Note 9S/Pro i savršeno pasuje, što i nije čudo s obzirom da su dimenzije skoro pa u delić milimetra.

Samo trazite Nillkin H+ Pro za Redmi Note 9S/Pro, staklo je od jednog transparentnog komada, bez rupice za selfie, i možete slobodno njega da prilepite jer je opet rekoh ekran isti.
 
Poslednja izmena:
Evo ga i drugi update.
f251ce590ce5de067687a779d05dd2c5.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
jeli i kod poco x3 moraš ručno upisivati lokaciju za vremensku prognozu kao na poco f1?
 
Zavisi koju aplikaciju koristis za vreme. 90% aplikacija ima opciju da preko gps-a odredi tvoju lokaciju i kako se kreces on menja i lokaciju i pokazuje gde se trenutno nalazis. Evo kod mene na primer pokazuje cak selo u kome i zivim, neke imaju opciju najbliza opstina ili grad, sve opet zavisi od aplikacije do aplikacije. Da nebude zabune screan shots je sa p30 pro, ali isto mi radi i na X3.
f8bba6ebf8b7094c4b784d7e37cdba30.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne moraš ručno upisati lokaciju.

Послато са M2007J20CG уз помоћ Тапатока
 
Naravno da ne moraš ručno upisati lokaciju.

Послато са M2007J20CG уз помоћ Тапатока

ako je to na poco x3 sređeno, onda super.

na poco f1, na stock romu, si ručno morao da upišeš lokaciju (nije htela da čita gps, wifi, mobile data). na xeu romu je radila normalno (gps, wifi, mobile data).
 
zamalo da ga uzmem danas... radnja je radila do 18, ja sam prošao 5min pre zatvaranja, već su brisali pod, pa sam uzeo malo da porazmislim (do sutra ili ponedeljka...)
mislim da realno ne želim da dam duplo više para od toga za telefon, mi8lite mi sad radi ok posao, ovaj će još bolje (očekujem da će biti bolja kamera minimum). ne verujem da ista ima bolju kameru za slične pare.
e sad da li bih se strpeo do 10t lite da dobijem 5g, hmh, future proof... ne znam još

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kupio prekjuce :D trenutno prebacujem podatke sa mate 20 pro.... juce sam se igrao koliko sam stigao vremenski sa telefonom.

Ne znam odakle da krenem , mozda prvo da naglasim , imao sam pregrst monitora na 100-120-144-165hz... Trenutno sam na Xiaomi mi curved 34" 3440x1440 144hz. Price kako ima ghosting na ovom telefonu su po meni smesne, da napomenem da ne igram igrice,sve sto sam gledao i pustao sve izgleda tip top.Kod svih poznatih kanala koje sam gledao , svi su nahvalili displej... sve je munjevito,glatko,animacije lete sa stock brzinom od 1x. Dakle nije ona fora 0.5x i slicno.

IPS na racunaru je jedno , VA drugo , naravno IPS je skuplji sa razlogom. Medjutim na telefonima,amoled pa amoled, dok su samo budzetne varijante dobijale neki IPS ispranih boja, ovde ipak displej je dosta dobar, boje su super, ostar, crna je dosta duboka,120hz zaista prikaz je brutalan. Sve reaguje munjevito , glatko, odzivno, prikaz je bas ostar, sve sto se ocekuje od pa sigurno telefona daleko daleko iznad ovog cenovnog ranga,za ove pare ja sam zaista zacudjen ovim telefonom !
Miui 12 , zaista jako lepa promena barem meni posle EMUI. Meni je frapantno da na mate 20 pro imam i dan danas iste decije bolesti , kao svojevremeno i na mate 10 pro , i honor VIEW 20. Uvek drzim osvetljenje na manual, medjutim nakon svakog restarta softver sam vrati na auto.

Kamera mi je mozda i najveci adut, i najvaznija stavka na telefonu. Toliko puta sam probao budzetne modele ranije , Samsung a50, Motorola ONE Zoom , huawei lite varijante. Jednostavno to nije to , ti uredjaji su uvek samo bleda kopija jaceg, a kamere ,ili cipset, ili neka stavka toliko odudara da kvari sveopsti utisak telefon...
Ono sto je mene uzasavalo kod Mate 20 PRO , kao i svi Huawei FLagship telefoni , oni prave nestvarne fotke prirode ili panorame, pogotovo nocu,kao da ste obradili u fotoshopu, ali kad vam treba precizna boja, ili realan video, vi dobijete zute fotke,zuti video, selfi bude zut, jednostavno nisu hteli softver ispeglati do kraja , primera radi ,sta se radi i dan danas https://www.youtube.com/watch?v=laSmth0EECs&t=509s ( p40 pro vs mi 10 ) meni je necuveno da telefon od 1000e+ pravi nocu zuti video, totalno masi ono sto vi vidite,za razliku od mi 10.
Dakle , na POCO x3, te stvari su apsolutno drugacije , selfi pogotovo ispada dosta bolji , glavna kamera, mozda po ostrini malkice zaostaje nocu za mate 20 pro ,ali danju je itekako na nivou! pogotovo 64mpx mod. ultrawide,macro, sasvim korektne.

Zvucnici! Moja supruga koristi Samsung Note 10 Plus (stereo zvucnici), mate 20 pro takodje ima stereo zvucnike, tj gornji koristi za visoke srednje,donji za niske / srednje. Poco x3 doslovno vibrira ceo od basa bez ikakve distorzije!Visoki cisti i glasni, srednji apsolutno prisutan,glasovi su jasni bez piskavosti i drecenja, prosto mi je nejasno da ovako jeftin telefon ima zvucnike koji su sigurno rame uz rame sa onima koje sam cuo na NOTE. Mate 20 pro zvuci kao igracka u poredjenju sa ovim.

baterija - ne znam jel to treba komentarisati, mislim da svakom ozbiljnom korisniku koji ne igra igre, ovaj telefon ce izgurati 2 cela dana bez problema. Pri izlasku Samsung Galaxy s10e, kupio sam ga momentalno, samo cu reci da mi nije izgurao niti pola dana. Ovde sam uz cackanje od ujutru do uvece potrosio 30% baterije... :D

izrada i tezina - izrada je dosta dobra, telefon deluje cvrsto , kvalitetno, nista ne skripi ne krcka sve je jako dobro uklopljeno. Tu je i ip53 sertifikat. tezina od 220gr me je bar na testu kod Pece , njegova opaska na to me jeste zabrinula,medjutim kad se uzme u ruku na tolike gabarite deluje i lagan.

Cipset , odlican, brz , bar sa mate 20 pro koji takodje ima 128/6gb ne vidim neku razliku .

Ne znam sta ljudi danas ocekuju od telefona, meni samo nije jasno da danas ovakav telefon mozete naci za oko 250-260e kod nas, ja sam moj konkretno platio 265e u domacoj radnji , cenim pisanu garanciju. Kome nije krucijalna,ima razne alternative kojima mozete ustedeti 15-20e. i da , jedva sam nasao :D Prodaje se kao lud.

Da se nadovezem na svoj post :D

Dakle , nisam stigao da nahvalim 3.5mm , punjac od 33w i ne koristim ali svaka im cast za ovako nesto , punim bateriju nocu punjacem od 2A,i 10w :D Ali na mate 20 pro recimo je ekskluziva bio punjac od 40w , samsung daje 15w uz najjace telefone, APPLE vise i ne daje punjac XD , a vi ovde dobijate cak 33w, ogroman punjac. Bateriju puni od 0-55% za 30 min. a do 100% nesto ispod 1h i 30min , tacnije 1h i 15-20min.
Dobija se maskica koju je Peca napljuvao malo , ali maska je dosta cvrsta,malo je deblja, ima cak dole zastitu za usb port.U kombinaciji sa folijom fabrickom, ovaj telefon izgleda sigurno do te mere da bi bukvalno mogo da ga bacim negde znam da mu ne bi bilo nista, bar tako izgleda naravno .

Sto se tice utisaka posle evo skoro 3 nedelje koriscenja , mogu reci da kao neko ko je uvek koristio flagship , ovo je zaista otkrovljenje od telefona. Nema kocenja, nema trokiranja, zaista softver je izvanredan sa pregrst opcija i mogucnosti,bukvalno ono , da li hoces u muzickom plejeru iseci pesmu,editovati u galeriji, u kameri pustiti i prednju i zadnju kameru u isto vreme, do antivirusa, ccleanera, i brdo brdo stvari.
BATERIJA- posle 2 dana, uz neko moje normalno koriscenje bude na oko 40%... sta dalje reci. 3 dana bi komotno izvlacio ali cuvam telefon i bateriju, uglavnom cim je na 50% ili padne ja dopunim do kraja.Stalno koristim sto chrome sto youtube,viber, pozive, displej uvek u 120hz naravno, manuelno podeseno osvetljenje na 50%,ekstra.
CIPSET- dosta brz, sve je bas bas glatko, ja volim da upalim developers i iskljucim sve animacije na 0, onda telefon reaguje momentalno.

Sad vidim komentare po pitanju velicine telefona, ja sam visok oko 178, 92kg, imam mozda malko vecu saku od proseka, opet nemam saku kao moji ortaci od 190cm+, ali brdo ljudi znam koji sad furaju Note 20 ultra, ili slicne uredjaje u klasi koji su doslovno ogromni. Ovaj telefon barem u mojoj ruci , fino lezi,ne deluje glomazno, nista mi nije tezi niti komplikovaniji za koriscenje od MAte 20 pro kog sam imao do pre 2 nedelje.

Takodje da napomenem 2 update sam dobio u zadnje 2 nedelje , posto mi je sinoc iskocio drugi update 12.0.3.0. , pa mi je zabo na 0%, mislio sam da je do mene, posto sam ja neko ko prereseta ceo setings, pogasim sve zivo vezano za pracenje,analizu,slanje podataka, koriscenje interneta. PRVo sto uradim na telefonu blokiram GOOGLE. :) Naravno tu je odma pao MIUI hidden settings APP, sve sto sam mogao ja sam blokirao a da mi ne treba. Mislio sam da je zato zabo update , odradio sam sinoc reset telefona, medjutim nije pomoglo , danas lepo skockam telefon kao i pre, sve ispodesavam, opet nije htelo , da bi u jednom trenutku samo krenulo i skinulo Update. Da li je do servera, interneta, samih uredjaja i verzija nemam pojma. UGlavnom eto , ako se nekom desi da mu zabode na 0% , bez bojazni nije do vas, vec sutra ce verovatno moci da se skine update sa servera.

Zvuk preko bluetootha, na zavidnom nivou, posto koristim bluetooth sluske, fenomenalna reprodukcija. jos samo zicane probao nisam.

Za mene je ovo flagship killer, ko god da je u nedomici, verovatno je to iz neznanja, neiskustva, citam ovde neko je napisao "komentari na GSM areni" . Pa i na vecini klipova vrednih pohvala na youtube kod nas , cuveni botovi jedne domace sekte odma rokaju , jel to znaci da taj neko ne izvestava kako valja ? Isto je i sa GSM arenom , ili i ovde komentara AMD vs INTEl, nvidia vs AMD , android vs IOS. Svaki uredjaj ima prednosti i mana , svaka roba ima svog kupca. ALi Xiaomi POCO x3,je za mene kao pojava i7 2600k svojevremeno :D ili pojava Ryzena, ne znam zaista sa cime da poredim , nov telefon od 250e koji ima sve, pa i vise od toga sto ocekujete.

Sto se tice prodaje , ja sam kupio u Belxxx Shopu. ISto tako sam zvao sve sa KP, pa redom radnje sa Mobilnog sveta, i niko ga nije imao sem njih.
 
Poslednja izmena:
Da se nadovezem na svoj post :D

Dakle , nisam stigao da nahvalim 3.5mm , punjac od 33w i ne koristim ali svaka im cast za ovako nesto , punim bateriju nocu punjacem od 2A,i 10w :D Ali na mate 20 pro recimo je ekskluziva bio punjac od 40w , samsung daje 15w uz najjace telefone, APPLE vise i ne daje punjac XD , a vi ovde dobijate cak 33w, ogroman punjac. Bateriju puni od 0-55% za 30 min. a do 100% nesto ispod 1h i 30min , tacnije 1h i 15-20min.
Dobija se maskica koju je Peca napljuvao malo , ali maska je dosta cvrsta,malo je deblja, ima cak dole zastitu za usb port.U kombinaciji sa folijom fabrickom, ovaj telefon izgleda sigurno do te mere da bi bukvalno mogo da ga bacim negde znam da mu ne bi bilo nista, bar tako izgleda naravno .

Sto se tice utisaka posle evo skoro 3 nedelje koriscenja , mogu reci da kao neko ko je uvek koristio flagship , ovo je zaista otkrovljenje od telefona. Nema kocenja, nema trokiranja, zaista softver je izvanredan sa pregrst opcija i mogucnosti,bukvalno ono , da li hoces u muzickom plejeru iseci pesmu,editovati u galeriji, u kameri pustiti i prednju i zadnju kameru u isto vreme, do antivirusa, ccleanera, i brdo brdo stvari.
BATERIJA- posle 2 dana, uz neko moje normalno koriscenje bude na oko 40%... sta dalje reci. 3 dana bi komotno izvlacio ali cuvam telefon i bateriju, uglavnom cim je na 50% ili padne ja dopunim do kraja.Stalno koristim sto chrome sto youtube,viber, pozive, displej uvek u 120hz naravno, manuelno podeseno osvetljenje na 50%,ekstra.
CIPSET- dosta brz, sve je bas bas glatko, ja volim da upalim developers i iskljucim sve animacije na 0, onda telefon reaguje momentalno.

Sad vidim komentare po pitanju velicine telefona, ja sam visok oko 178, 92kg, imam mozda malko vecu saku od proseka, opet nemam saku kao moji ortaci od 190cm+, ali brdo ljudi znam koji sad furaju Note 20 ultra, ili slicne uredjaje u klasi koji su doslovno ogromni. Ovaj telefon barem u mojoj ruci , fino lezi,ne deluje glomazno, nista mi nije tezi niti komplikovaniji za koriscenje od MAte 20 pro kog sam imao do pre 2 nedelje.

Takodje da napomenem 2 update sam dobio u zadnje 2 nedelje , posto mi je sinoc iskocio drugi update 12.0.3.0. , pa mi je zabo na 0%, mislio sam da je do mene, posto sam ja neko ko prereseta ceo setings, pogasim sve zivo vezano za pracenje,analizu,slanje podataka, koriscenje interneta. PRVo sto uradim na telefonu blokiram GOOGLE. :) Naravno tu je odma pao MIUI hidden settings APP, sve sto sam mogao ja sam blokirao a da mi ne treba. Mislio sam da je zato zabo update , odradio sam sinoc reset telefona, medjutim nije pomoglo , danas lepo skockam telefon kao i pre, sve ispodesavam, opet nije htelo , da bi u jednom trenutku samo krenulo i skinulo Update. Da li je do servera, interneta, samih uredjaja i verzija nemam pojma. UGlavnom eto , ako se nekom desi da mu zabode na 0% , bez bojazni nije do vas, vec sutra ce verovatno moci da se skine update sa servera.

Zvuk preko bluetootha, na zavidnom nivou, posto koristim bluetooth sluske, fenomenalna reprodukcija. jos samo zicane probao nisam.

Za mene je ovo flagship killer, ko god da je u nedomici, verovatno je to iz neznanja, neiskustva, citam ovde neko je napisao "komentari na GSM areni" . Pa i na vecini klipova vrednih pohvala na youtube kod nas , cuveni botovi jedne domace sekte odma rokaju , jel to znaci da taj neko ne izvestava kako valja ? Isto je i sa GSM arenom , ili i ovde komentara AMD vs INTEl, nvidia vs AMD , android vs IOS. Svaki uredjaj ima prednosti i mana , svaka roba ima svog kupca. ALi Xiaomi POCO x3,je za mene kao pojava i7 2600k svojevremeno :D ili pojava Ryzena, ne znam zaista sa cime da poredim , nov telefon od 250e koji ima sve, pa i vise od toga sto ocekujete.

Sto se tice prodaje , ja sam kupio u Belxxx Shopu. ISto tako sam zvao sve sa KP, pa redom radnje sa Mobilnog sveta, i niko ga nije imao sem njih.

Evo ja sam uzeo pre neki dan, pa ako znas da mi pomognes, kako se gase te animacije, to objasni, imam programerske opcije tj omogucio sam ih, samo sta da pogasim ? Takodje kako da se sa one zavesice skine potrosnja megabajta ? Talodje za Gcam ako imas, koju v koristis ?
 
Nazad
Vrh Dno