Šta je novo?

Telefon 150-200e

SkazzY

Poznat
Učlanjen(a)
22.03.2020
Poruke
72
Poena
40
Vreme je da uzmem neki normalan telefon po prvi put u zivotu.

Prvo da ispisem za sta koristim telefon i sta mi je bitno :
Mora biti dual-sim. Telefon mi sluzi za pozive, poruke, drustvene mreze, muziku, youtube, i browsing/forume. Ajde recimo da znam da igram neku igricu, ali ne tipa PUBG mobile i slicno, vec neke idle igre za ubijanje vremena, FB igre za druzenje, Among Us i tako to. Bitno mi je da baterija drzi dobro, i bitno mi je da pozivi, poruke i tako neke stvari rade odlicno. Hocu da kad uzmem telefon da to radi kako treba, a ne da se nerviram. Kamera mi je prilicno nebitan faktor, bilo bi lepo imati sto bolju, ali nije ni najmanje presudno.

Telefon o kojem razmisljam :
Vidim da se stalno predlaze Xiaomi Redmi Note 8. Koliko vidim na KP cena mu je ~160e, a pro je ~210e. Razlika koju ja vidim je kamera (48MP vs 64MP) sto mi deluje efektivno zanemarljiva razlika, i prednja (13MP vs 20MP) sto verujem da je primetna razlika ali za nekog ko u zivotu nije uslikao selfie verovatno apsolutno nebitno. Baterija (4000mAh vs 4500mAh) sto verujem da se izjednaci kad se uzme u obzir razlika u velicini ekrana (6.3'' vs 6.53'') i samog procesora (Snapdragon 665 vs MediaTek Helio G90T) i RAM-a (4GB vs 6GB).
Glavno pitanje :
Da li se isplati dodavati 30% cene za tu razliku u kameri, tu razliku u procesoru i RAM-u ? Velicina mi se vise svidja 6.3'', a takodje mi se svidja sto je Note 8 malo laksi.

Svi predlozi i komentari su dobrodosli osim onih koji prelaze 200e. Molim vas da procitate moje zahteve pre nego sto napisete komentar obzirom da znam da je Pro bolji, pitanje je samo da li je vredno doplate za moje zahteve.

Takodje su dobrodosli predlozi kod koga se moze kupiti telefon.
 
Ja koliko sam iščitao, p40 lite je jači fon nego 9s/pro. A kompaktnijih dimenzija. Jedino me brine instalacija google servisa. Odnosno, znam da mogu da se instaliraju. Ali kako rade aplikacije za banke - intesa mobi, kombank i sl. Ovo pitam jer imam ponudu da dam svoj p20 pro i da dobijem još 100eu doplate. Pa sam u nedoumici.
 
Pa hvale se da imaju aplikacije za skoro sve "naše" banke na njihovom app galery.
 
Dobra je cena.
 
Radnja u Balkanskoj na slovo L - 20825rsd.
 
Nema na cemu, u kojoj boji si porucio ?

Ja sam u pocetku hteo da uzmem skyline grey ali on je skuplji 15e, tako da sam se na kraju odlucio za crush green.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije za mene, za koleginicu. Šta je najbolja opcija uloženo/dobijeno? Poco X3, Note 9 Pro, 9s, Realme 6 8gb, 5 pro 8gb? Ili neki Mi? Ovo je da se kreće negde do 220 evra? Računamo, biće akcija u novembru.

Da se koristi narednih par godina, najlepše fotke, da ne baguje i da drži baterija dva dana?
 
Nazad
Vrh Dno