Šta je novo?

Telefon 150-200e

SkazzY

Poznat
Učlanjen(a)
22.03.2020
Poruke
72
Poena
40
Vreme je da uzmem neki normalan telefon po prvi put u zivotu.

Prvo da ispisem za sta koristim telefon i sta mi je bitno :
Mora biti dual-sim. Telefon mi sluzi za pozive, poruke, drustvene mreze, muziku, youtube, i browsing/forume. Ajde recimo da znam da igram neku igricu, ali ne tipa PUBG mobile i slicno, vec neke idle igre za ubijanje vremena, FB igre za druzenje, Among Us i tako to. Bitno mi je da baterija drzi dobro, i bitno mi je da pozivi, poruke i tako neke stvari rade odlicno. Hocu da kad uzmem telefon da to radi kako treba, a ne da se nerviram. Kamera mi je prilicno nebitan faktor, bilo bi lepo imati sto bolju, ali nije ni najmanje presudno.

Telefon o kojem razmisljam :
Vidim da se stalno predlaze Xiaomi Redmi Note 8. Koliko vidim na KP cena mu je ~160e, a pro je ~210e. Razlika koju ja vidim je kamera (48MP vs 64MP) sto mi deluje efektivno zanemarljiva razlika, i prednja (13MP vs 20MP) sto verujem da je primetna razlika ali za nekog ko u zivotu nije uslikao selfie verovatno apsolutno nebitno. Baterija (4000mAh vs 4500mAh) sto verujem da se izjednaci kad se uzme u obzir razlika u velicini ekrana (6.3'' vs 6.53'') i samog procesora (Snapdragon 665 vs MediaTek Helio G90T) i RAM-a (4GB vs 6GB).
Glavno pitanje :
Da li se isplati dodavati 30% cene za tu razliku u kameri, tu razliku u procesoru i RAM-u ? Velicina mi se vise svidja 6.3'', a takodje mi se svidja sto je Note 8 malo laksi.

Svi predlozi i komentari su dobrodosli osim onih koji prelaze 200e. Molim vas da procitate moje zahteve pre nego sto napisete komentar obzirom da znam da je Pro bolji, pitanje je samo da li je vredno doplate za moje zahteve.

Takodje su dobrodosli predlozi kod koga se moze kupiti telefon.
 
Za tvoje zahteve običan Note 8 vrši posao, ali ako imaš budžet do 200€ pogledaj obavezno i Note 9s, po meni najbolji za te pare. Imaš ga po onim radnjama u Balkanskoj ulici, mozda naletiš i na jaču verziju 6/128 u tom cenovnom opsegu.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Redmi Note 9s, u tom cenovnom opsegu izuva sve redom. Da u ovom trenutku moram da kupim novi telefon, to bih uzeo. Zapravo, dao bih 20 evra više i uzeo Redmi Note 9 Pro zbog toga što ima brži punjač i NFC, ali ne verujem da će tebi biti posebno bitno da se telefon napuni 20 minuta brže, niti da ćete u Srbiji u skorije vreme plaćati contactless mobilnim telefonima.
 
Kao security geek bas nisam fan NFC-a i svih ostalih slicnih stvari tako da je totalno nebitna stavka. Brzina punjenja isto prilicno nebitna.
Nije budzet problem, ali koliko cu realno primetiti razliku ? Sad gledam razlike i sve je prilicno slicno. Snapdraggon 665 vs 720G. Jeste bolji, ali iskreno mi ne deluje 40e bolje, pogotovo za moje potrebe. Baterija jeste bolja ali je to vec uslo u granicu da mi ne treba bolje od toga. Note 9 je samo 10e skuplji od Note 8, a razlika je opet procesor (Mada na osnovu ovo malo informacija koje ja znam o telefonima, Snapdragon je bolji izbor) i sto je iz kojeg god razloga video 1080p@30fps.
P.S. Nisam jedan od onih koji pitaju a vec su se odlucili i slicno, ali jesam od onih koji ne zele da daju vise para za nesto sto im nije potrebno cak i ako imaju budzet za to. Svaki put sam to uradio za PC, ali on je i sam sebe otplatio, ovde je upotreba bas simple pa bih bas hteo misljenja koliko su to zapravo velike razlike u praksi ako se zanemari sta pise u specifikacijama.
 
Ja sam na KP, prekjuče, uzeo glanc nov Redmi Note 9 Pro 6/64 za 200eu. Vip garancija 2 godine.

Redmi Note 8 Pro, vakum, 23000 din u radnji preko puta mog posla.

Oba bolja nego svi navedeni gore. I dok RN9P moraš baš da ubodeš, RN8P možeš naći za 200eu kako hoćeš po oglasima što sa garancijom operatera što preko mađarona.

A razlika između RN8P i RN9P nikakva. Čak po performansama jača 8ica. Na 9ki bolja baterija. Kamere iste.

update: Na KP RN8P 190 novi. Subotica. Prodavac sa 500+ pozitivnih ocena.
 
Poslednja izmena:
@Blue
Pro definitivno ne. To jedino da je ista cena pa da budem u fazonu "sto da ne". Baci KP link u PM ako nije protiv pravila.

@poolmaker
I vise nego dovoljna baterija je na svakom do sad spomenutom modelu. Sistem nebitan. Sta bi rekao izmedju Note 8 i Note 9 (toliko mala razlika u ceni da moze da se smatra da je nema) ? Mozda malo glupo pitanje, ali znam situacija gde su novije tehnologije gori izbor nego generacija pre njih.
 
Može i on, slična su priča a razlike nisu bitne za tebe.
Dodatak: koliko zapravo koristiš telefon? Ako dosta koristiš browser, društvene mreže i youtube a telefon kupuješ za sledeće 2+ godine imaj u vidu da 4gb rama nije najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Dok sam kod kuce u sustini ne koristim. Sve radim preko kompa, jedino poruke i pozive preko fona obzirom da ne moze na normalan nacin da se prebaci na komp (yet :]). Na telefonu mi bukvalno treba nekad da potrazim nesto dok sam u gradu i slicno, znaci bas ono minimalno. Youtube i drustvene mreze samo kad mi ni tablet ni PC nisu u okolini, sto nije preterano cesto.
Za Note 8 ili Note 9 pitam samo zbog tehnologija i ovako prakticnosti dizajna.
 
Kao security geek bas nisam fan NFC-a i svih ostalih slicnih stvari tako da je totalno nebitna stavka. Brzina punjenja isto prilicno nebitna.
Nije budzet problem, ali koliko cu realno primetiti razliku ? Sad gledam razlike i sve je prilicno slicno. Snapdraggon 665 vs 720G. Jeste bolji, ali iskreno mi ne deluje 40e bolje, pogotovo za moje potrebe. Baterija jeste bolja ali je to vec uslo u granicu da mi ne treba bolje od toga. Note 9 je samo 10e skuplji od Note 8, a razlika je opet procesor (Mada na osnovu ovo malo informacija koje ja znam o telefonima, Snapdragon je bolji izbor) i sto je iz kojeg god razloga video 1080p@30fps.
P.S. Nisam jedan od onih koji pitaju a vec su se odlucili i slicno, ali jesam od onih koji ne zele da daju vise para za nesto sto im nije potrebno cak i ako imaju budzet za to. Svaki put sam to uradio za PC, ali on je i sam sebe otplatio, ovde je upotreba bas simple pa bih bas hteo misljenja koliko su to zapravo velike razlike u praksi ako se zanemari sta pise u specifikacijama.
Druze razlika je 40€ a telefon ce brze i bolje raditi makar jednu godinu. Pa ti sam vidi da li ti se isplati. Ljudi ovde pisu u ovkiru tvog budzeta od 160-200€ sta je NAJBOLJE. A to da li ti se isplati da das 160 ili 190 je tvoja stvar.
 
Ne pokriva bas fabricka maska note 8 konkretno. Izgleda da je sad gotovo ali ako nekobude u dilemi 8 pro ima osetno jaci zvucnik od obicne 8ce. Ekran je verovatno isto za nijansu bolji ali ja se ne razumem niti imam informaciju. Kazu da note 9 linija ima najbolje ekrane.
 
Poslednja izmena:
Poz narode,
da ne otvaram jos jednu temu u nizu..
uzimam tel za tastu..do sad je imala s8 al pao i displej otisao (180e),pa bolje da kupi nesto novo...
citao sam malo,uporedjivao mi 9 lite,note 8 pro,note 10 lite...
ali mislim se da li je best buy u ovom cenovnom rangu redmi note 9 pro ili mozda nesto drugo malo preko 200e?
unapred zahvalan
 
P40 lite mi se najviše sviđa po performansama i ceni (brzo punjenje, dobra kamera, odličan zvuk pri razgovoru, dobra pokrivenost mreže), ali ne znam kakvi će biti s podrškom. To što nema google me ne opterećuje mnogo, samo da ne dožive sudbinu Lumije.

Da li preko KP padaju cene krajem novembra, za Black Friday?
 
Nazad
Vrh Dno