Šta je novo?

Bucan ventilator na napajanju

mcekovic

Slavan
Učlanjen(a)
26.11.2002
Poruke
840
Poena
319
Imam problem sa Antec NEO Eco 650M napajanjem, naime ventilator je prilicno bucan i nadjacava sve ostale ventilatore u kucistu zajedno i poprilicno.
Kao da ventilator na napajanju stalno radi u punoj brzini.
Konfiguracija je iz potpisa a problem se javlja od kako sam kupio konfiguraciju.
Da li je moguce da kombinacija ploce (MSI B450 Tomahawk MAX) i napajanja izaziva problem ili je pre samo do napajanja?

Da li ima nacin da se ovo definitivno proveri/dokaze, na primer da se na par sekundi iskljuci ventilator na napajanju?
Da li smem da blokiram ventilator na par sekundi po ukljucivanju racunara i da ga otkocim ubrzo poste toga? (ne vise od 10-15 sekundi) Da li je ovo opasno po ostale komponente?

Koje napajanje bi preporucili kao zamenu za gornje, trenutno kod nas mi najvise lici Seasonic 650W Core Gold Modular (GM-650)?
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije ima problem, ce biti bucan sta god mu radio.

Iskreno, zasto jednostavno ne bi zamenio taj ventilator sa jednim Arctic P12/P12 PWM, i provukao kabl pri zatvaranju napajanja i samo ga utaknuo u maticnu plocu i podesio malo brzine ?

To je ok napajanje, nema svrhe uzimati novo. Doduse moram da napomenem da postoji rizik od strujnog udara od velikih kondenzatora na napajanju, iako je veoma lako skinuti ventilator i staviti nov bez dodirivanja doticnih kondenzatora, al ako nisi siguran, bolje nemoj cackati.

Ako se odlucis za zamenu, core gm-650 je odlican izbor.
 
Poslednja izmena:
Prvo reklamiraj ako imas jos dosta do isteka garancije. Ako nemas, pogledaj tehnicke podatke venta koje je u napajanju i uzmi slicnih karakteristika. Od starog sacuvaj zicu sa konektorom, prelemi na novi, zastiti termobuzirom i uzivaj. Ne bacaj lovu na novo bez potrebe.
 
Hvala na odogovorima. Plasim se da nije u pitanju senzor temperature na napajanju, u kom slucaju zamena ventilatora verovatno ne bi pomogla :(.
 
Nazad
Vrh Dno