Šta je novo?

Napajanje od 700W pomoc

sretenije

Cenjen
Učlanjen(a)
15.03.2012
Poruke
33
Poena
155
Konfiguracija kompa je sledeća:

Matična ploča: Gigabyte B450 GAMING X
Procesor: AM4 Ryzen 7 2700X
Grafička: AMD Radeon r9 280 Sapphire Dual-x
Imam dva SSD-a, jedan od 500GB (na kome je sistem), jedan od 120GB i imam jedan HDD od 4TB za storage.

Grafička je stara oko 6 godina, dok sam matičnu i procesor uzeo početkom godine. Početkom godine sam kupio i napajanje CHIEFTEC napajanje GPE-700S 700W Eco serija koje je crklo i sada hoću da stavim novo. Koje napajanje preporučujete? Cena može ići i do 16-17k, bitno mi je da bude kvalitetno, pouzdano i da se ne čuje mnogo ako je moguće
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti 700w,dovoljno je 400-500w.
Ako imaš zelju za velikim brojevima ili kao većina "mozda nekad ubacim još jednu r9,pa da se nadje" u tom slučaju bitfenix whisper m 650-750w(750w je 90e)kod komsija..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala na odgovoru!
Zašto misliš da mi je dovoljno 400-500W, meni su uglavnom govorili da je 700W optimalno za takvu konfiguraciju, jer je bolje za napajanje da radi sa manjim procentom svoje ukupne snage?
 
Loše su ti govorili.Nema neke razlike,ni za napajanje,ni za komponente.Uvek gledaj kvalitet u odnosu na snagu.Današnja savremena napajanja imaju efikasnost unutar 3% razlike na 20%,50%,100% opterecenja..Npr napajanje od 450w za tu konfu bi radilo na 80% u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.Ne kazem da treba ici na 400,450w ali da imaš uvid,i ništa mu ne fali a da ima ok fan(da nije bučan).Kao što rekoh idi na bitfenix 650w i zbog drugih razloga..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nema Bitfenixa preko 450W kod Mađara. Plus, nešto opasno zezaju s garancijama, daju po godinu-dve bez obzira na model, čak i na top modele, bez obzira šta piše na Iponu. Ne znam zašto.

Nek uzme lepo kod nas nešto, ima Seasonic Core GC, za upola manje para od onoga šta je hteo, poslužiće. Ili neki Antec /Seasonic Focus ako vaš hoće nešto bolje...
 
Treba proveriti sa prodavcem.Zadnji put je bilo 750w 90e 5 god garancije iako su se cena i garancija razlikovala od mesta gde mi gledamo.Verovatno druga radnja u pitanju...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pitanje - da li planiras da dodjes ili menjam nešto (GPU, CPU, itd.)?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno