Šta je novo?

Pitanje i pomoc u vezi rada graficke

Dexter013

Cenjen
Učlanjen(a)
24.05.2011
Poruke
382
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Matična ploča
AM5 MSI tomahawk B650
RAM
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
GPU
RTX 4070ti Gianward OC
Storage
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 970 evo
Zvuk
default
PSU
Corsair CX 850w M
Kućište
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
Monitor
Philips 32 inca / 1440p / 2k / 75 herCa
Miš & tastatura
Logitech Hyperion + Natec RX22
Mobilni telefon
Xiaomi
Steam
63849097
Pristup internetu
  1. Optički internet
Skeinirao sve za malver i viruse, kazu sve cisto.
Medjutim desava mi se kad igram razne igre kad udjem u mapu i gpu usage padne na 10% jer ne radi nsita zahtevno, nakon izlaska iz mape gpu usage ode na 99% ali fps- je katastrofalno mali.

mali fps veliki gpu usage.jpg

Kada igra radi normalno sve je ok, gpu usage na 80/90% i imam 60-70 fps-a i ne pada ispod.

radi normalno.jpg

Horizon Zero Dawn_Sun_Aug_16_12-40-13_2020.jpg

Ali deluje mi kao da grafika ostane u power save modu kad padne gpu usage i ostane u njemu kad treba da radi na max.

Probao sam da medjam adaptive performance i power save u nvidia kontrol panelu ali nsita ne pomaze.

Ovo mi se desava na random, nema pravila.

Menjao drajvere cakcao podesavanja, uvek isti djavo...

Ono sto me nervira mi deluje kao neki skriveni miner virus koji se upali kad je gpu usage veliki da bi se maskirao ali u task manageru ne izlazi nista. Medjutim ne slaze se gpu usage u igri pise tipa 98%

A u task manageru pise za igru 5% dakle ima tih 93% razlike ali ne znam koji proces i odakle.

Da li mozetre da okacite ovde gpu usage u igri u task namageru da uporedim da li je i kod vas isto ili sam ja ipak fasovao nesto?

taskmangaer2.jpg

taskmanager.jpg
 
Poslednja izmena:
Ta igra je grozno optimizovana, PC port je jako loš i mnogi se žale po netu...dakle, ne čudi se. Dok ne srede port (ako ga uopšte srede), biće svakakvih gluposti...
Potraži na netu neki guide za tweakovanje i optimizaciju, možda ti ispegla neke stvari...
 
Sve igre se ovako ponasaju ne samo ova.
 
U nvidia kontrol panelu podesio max performas a sad sam turio i u windowsu takodje pa da vidim da li ce i dalje da se desava...

Untitled.jpg
 
Možda je ovo u pitanju:
info.png
 
^ Nije nemoguće. TPB je ovih dana minsko polje za ransomware i majnerske malware kombinacije.

@Dexter013

Skini processexplorer (view, select columns, štikliraj sve oko gpu-a). Trebao bi da vidi ono što ne može TaskManager oko gpu usage-a (može GPU usage da se zamaskira unutar TaskManager-a od strane malware-a).

edit: može i processexplorer da se zamaskira, sad baš čitam. F

Jedino da pratiš ručno sve procese, ako AV/AntiMalware ne nađe ništa. Da pratiš sumnjive procese. Možda sa resource monitorom?
 
Poslednja izmena:
@Jera Original na steam-u, nije do toga.

original.jpg

@dzonihsv Fala covek cu probam
 
Poslednja izmena:
Od kad sam dodao performance mode u samom windowsu za tu igru prestalo je izgleda.

Nego bacite neki screenshoot igre sa msi afterburner-om za zauzece gpu-a i koliko kaze task manager, da li vam se slaze zauzece? Bilo koja igra naravno.
 
Poslednja izmena:
Podesio sam profil u nvidia kontrol panelu na max performance
Takodje za ceo power plan za system na maximumn performance
A onda jos dodatno samo za GPU u windowsu takodje max performance
Obrisao drajvere skroz, restart
instalirao ih opet, restart

Definitivno mi je nesto od ovoga iznad resilo problem jer jos od juce nijednom se nije desilo.

Nemam nikakve viruse niti malver, nigde ne idem sto nisam bio 100x (provereni sajtovi)
Nikad nsita ne skidam a da nije provereno.
Prevencija je majka.
A kao sto sam i rekao ipak sam preskenirao sve sa par antimalvera i antivirusom, nista nije nadjeno.

Svejedno ne bi trebalo da firefox update ili bilo kakav slican softver nabije gpu usage,
mozda moze da gnjavi ssd ili hdd i malo cpu, ali da nabija gpu usage bilo kakav update, bilo cega tesko.
Nikad mi se ovo nije desilo na nijednoj masini za skoro dve decenije, valjda se nece vracati...
Startup (stari msconfig na win7) sve ugaseno osim onoga sto mi treba uvek pri paljenju)

Inace kod mene i dalje ista prica da task manager ne pise realno stanje za gpu usage, bez obzira da li je igra u fokusu ili ne.
 
Nazad
Vrh Dno