Šta je novo?

Laptop za oko 40 000din

Mislim da taj model ima samo jedno mesto za memoriju, tako da bih morao da kupim onu od 8gb. Cuo sam pohvale za Ryzen 3 3200U, znaci otpadaju AMD Athlon 300U i A9-9425 Dual-Core.
 
Tako da se izbor zuzava na:
https://kondoras.rs/proizvod/laptop...ana-radeon-rx-vega-3-8-gb-ram-512-gb-ssd/4226
https://www.elbraco.rs/kupi/lenovo-v155-15api-81v50016ya-20597
https://www.bcgroup-online.com/lapt...en-3-3250u.-8gb.-256gb-ssd-(82c7001kya)-63189 - izgleda i on ima samo jedan slot, podrzava maksimalno 12gb rama
Prvi Acer ima 512gb SSD, dok drugi i treci Lenovo imaju 256GB i skuplji je 5000 od drugog i 4000din od treceg. Dali vredi toliko, kakav je kvalitet plastike kod ovih modela?
 
Poslednja izmena:
"The difference to the older Ryzen 3 3200U is only the reduced maximum temperature specification of 95 versus 105°C. "
 
Meni je Lenovu starom 4-5god kuciste zinulo, popucala plastika koja je drzala zavrtnjeve kod sarki.
Tada sam kupio Lenovo G500 sa 8gb rama, AMD grafikom neintegrisanim 8750m, 1gb hardom i intelovim procesorom 2020m na 2,4ghz blizu 40 000din. Pet godina kasnije ne bih mogao da kupim za te pare nesto slicno.
 
Meni je Lenovu starom 4-5god kuciste zinulo, popucala plastika koja je drzala zavrtnjeve kod sarki.
Tada sam kupio Lenovo G500 sa 8gb rama, AMD grafikom neintegrisanim 8750m, 1gb hardom i intelovim procesorom 2020m na 2,4ghz blizu 40 000din. Pet godina kasnije ne bih mogao da kupim za te pare nesto slicno.

Mislim da je malo bolji kvalitet izrade kod novijih lenovo modela nego ranije (baci pogled na youtoube, meni se cini da jeste). Acera ima brat, low segment, katastrofa plastika. Ali opet, ne mozes ocekivati da ces dobiti top u tom cenovnom rangu.
 
Odlicno izgleda, sad samo pogledao. Jedino sto ima samo jedan slot za memoriju, na ploci ima 4gb i modul od 4gb. Znaci moguce zameniti modu od 4gb modulok od 8gb, maksimalno 12gb
 
Poslednja izmena:
Ne opterecuj se memorijom, 8GB je dovoljno i to nece biti usko grlo na laptopu od 300 evra. Ja bih izbegao Acer i kod daleko skupljih modela, a kamoli kod jeftinih.
 
Meni je Lenovu starom 4-5god kuciste zinulo, popucala plastika koja je drzala zavrtnjeve kod sarki.
Tada sam kupio Lenovo G500 sa 8gb rama, AMD grafikom neintegrisanim 8750m, 1gb hardom i intelovim procesorom 2020m na 2,4ghz blizu 40 000din. Pet godina kasnije ne bih mogao da kupim za te pare nesto slicno.

To je zato jer je ta i još par Lenovo serija problematična oko nosača šarki (loš kvalitet plastike, navrtnji zaglavljeni u krš plastici). Kasnije su to ispravili. Ne nešto specijalno i dobro kao što neki drugi proizvođači znaju, ali su ispravili.
 
Poslednja izmena:
Imam sličnu potragu za jedan internet, multimedija laptop. Želja je da laptop ima:

- IPS ekran (ili neka druga martica, ali sa dobom slikom)
- hardverski H256 i VP9 sa eventualnom mogućnošču da se pusti 4K na TV ponekad
- 8GB RAM, mada bi 4GB + prazan slot bilo u redu
- ne manje od 256 GB SSD


Kontam da bi i AMD 300U to završio, ali ne verujem da se isplati ići na slabije modele? Imate li neke predloge?
 
Poslednja izmena:
Imam slicnu potrebu pa da se ukljucim za sada imam dilemu oko ACER Aspire A315 Full HD, Athlon Silver 3050U, 8GB, 256GB SSD ili HP 250 G7 Intel N4000, 8GB, 256GB SSD.
 
A ne, taj odgovor se odnosio na resenje rebusa Atlon ili Celeron - sto se tice kvalitetnih panela, mislim da je to misija nemoguce na tim budzetskim (takoreci low-end) serijama. Bitno je da je full HD, vise od toga se ne moze ocekivati.
 
SVA znači samo da je bolji od VA, ne i od IPS panela, a čak i IPS panel niže klase neće briljirati. Tu je negde jedino Acer u igri sa IPS, ali ja bih Acer izbegao po svaku cenu.
 
Teško da ima dobrih panela u ovom cenovnom rangu. I duplo skuplji modeli imaju osrednje panele.
Athlon 3050u je osetno bolji od N4000 i malo lošiji od 3 3200u.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@ cronnin

Da li ce laptop stajati na jednom mestu ili zelis da ga "setas" po stanu ?

Za multimediju je dobar izbor i Android box sa S905X3 za oko 50€ , povezan na FHD/UHD TV.
 
Nazad
Vrh Dno