Šta je novo?

Polovan laptop

Jamiroquai

Cenjen
Učlanjen(a)
26.01.2010
Poruke
73
Poena
160
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-4460
Matična ploča
Gigabyte GA-B85M-D3H
RAM
16GB DDR3
GPU
GeForce GTX 950
Storage
1TB WD Blue WD10EZEX 64MB
PSU
500W Chieftec GPS-500A8s
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koleginica je dobila ponudu da kupi polovan HP laptop za 250e i radi se o sledećoj konfiguraciji :
17''
Intel i7-2630QM 2 ghz
8GB ram
AMD Radeon 6800M series
Kingston SA400S37240G

Koliko sam mogao da proverim radi se o HP Envy seriji.
Trenutno koristi Acer Aspire 7741G i on ju je služio solidno poslednjih 5-6godina. Što se tiče namene laptopa, koristiće ga za posao (online teaching) i povremeno film/serija, yt i tako to. Da li uzeti ovo za 250e ili tražiti nešto skuplje?


Hvala unapred na odgovoru. :wave:
 
Ja bih preskocio iskrenom. glomazno, matoro, verovatno baterija neupotrebljiva....

Ne mora cak ni da da vise para, nek pogleda neki elitebook ili thinkpad sa novijom generacijom procesora u manjem formatu..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hvala na brzom odgovoru. Pošto planira da ga koristi duži niz godina, budžet je do 650e, bitno je samo da je dijagonala 17''. Mada odlučila se da uzme novi laptop, što znači da će verovatno morati na manju dijagonalu jer sumnjam da ima nešto u ovom cenovnom rangu a da je novo. Jedino sam našao ovaj DELL Inspiron 17-3793 koji je oko 620e nov (bar na tom sajtu tehnike koji mi je poslala, jer se nalazi u bih). Da li ići na nov laptop 15.6'' dijagonale u tom slučaju?
 
Poslednja izmena:
Bacih pogled na akttuelne cenovnike.
Za 650€ pa i za manje se obično bez problema nalaze 17-ce, i to dobre. Ali trenutna ponuda je nikakva, samo dosta skuplji modeli. (pokupovani su svi jeftiniji tokom aktuelne situacije :d)
Bolje sačekaj malo da se stanje unormali.

Edit
ima Acer NX.H9GEX.009 u Thm, za 65k din... i HP 17-by2001nm u G... za par hiljada više
HP 17-by2032nm u laptopcentru za 78k...
 
Poslednja izmena:
Za te pare iskreno moze da se uzme ekstra laptop biznis klase (sto njoj i treba), ali njih i nema bas u 17" posto oni bas nisu portabilni a to je opet u suprotnosti sa biznis potrebama :D

Je l' njoj zapravo treba toliki laptop? Zar nije bolje uzeti manji i dodatni monitor npr?

Edit: novo nemoj ni da gledas, uglavnom su ogromni kompromisi u pitanju..



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Rezolucija je bitnija od monitora. Ako je 1920x1080, u čemu je razlika između 15" i 17"? Malo sitnija slova i to je to. Stane sve isto. Po mom mišljenju, 15" FullHD je sasvim ok. Tj. ako ide na tu rezoluciju, svejedno je da li je 15" ili 17"
 
Nisu malo, već puno sitnija slova. Posebno kad se koristi standardan 24" monitor, a po potrebi koristi ekran na laptopu. Ja standardno koristim 2x24" dekstop monitora vezanih preko dock-a, pre sam imao 17" laptop koji sam mogao koristiti sa 100% skaliranjem, na ovoj novoj 15-ici moram da koristim 125% što smanjuje korisnu površinu poprilično. Tako da itekako razumem da neko ima želju/potrebu za 17".
 
Radi od kuće tako da laptop skoro uvek stoji na stolu i retko kad ga nosi negde, a što se tiče veličine ekrana, pitao sam je da pogleda 15.6'' ali je ostala pri 17.3''. Tako da pogledao sam ova četiri modela, tri što je preporučio BokiPK i ovaj jedan što sam našao na tom sajtu iz bih.

Acer NX.H9GEX.009 - 550e
HP 17-by2001nm - 570e
HP 17-by2032nm - 660e
DELL Inspiron 17-3793, i3/8/256/17.3" - 620e

Ukoliko ne preporučujete ništa od ovoga, može sačekati kraj godine eventualno, možda ponuda bude bolja:)
 
Poslednja izmena:
Njen novac, trošiće ga kako ona želi :)
Za navedene potrebe savršeno je dovoljan najeftiniji model, najskuplji model ima najsvežiji hardver.
Lično bih preporučio da sačeka još malo, do skora je bilo bar dvadesetak modela u rangu do 650€, a sada jedva ova 4.
 
Hvala svima na odgovorima, sačekaće dok se ne pojavi nešto bolje [emoji846]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
17-ca1015nm

Ryzen 5, 16GB, Win10, korektna cena
 
Poslednja izmena:
Heh
Onda shodno njenim potrebama najjeftiniji
 
Nazad
Vrh Dno