Šta je novo?

svez install win10 ili ne?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
e ovako, pre neki dan sam isklonirao ceo sistem sa starog ssd na novi m2 pomocu programa AOMEI backupper, sve po uputstvu. i ssd aligment stiklirao.

windows radi, brzo ga podize, ali sam kod igara primetio da posle nekih 15tak sati kako je ukljucen komp, imam neka trzanja dok igram, tipa radi na 130tak frejmova sve leti i onda stucne/zastane za delic sekunde, pa onda opet nastavi 130+.....
ako restartujem komp, onda sve leti bez tog trzanja. komp koristim i za rad od kuce, pa je stalno ukljucen maltene.
takodje, promenio sam i graficku dan dva pre te akcije kloniranja sistema, presao sa rx580 na 5700xt. ubio sam stare drajvere pomocu DDU u safe modu i instalirao nove.

e sad, interesuje me vase misljenje, da li bi ipak trebalo da odradim clean install na novi m2 ssd, ili ako imate neki predlog, sta da radim da elimisinem ta seckanja u igrama?
pre te akcije kloniranja na m2, nisam imao tih problema i ako je mnogo duze ukljucen komp......

hvala
 
Poslednja izmena:
Napramer, da pratiš zbog čega imaš ta "seckanja" u toku igre. Ako znaš otprilike kada će seckanje da se desi, pokreneš pre toga (minut, 10 minuta) LatencyMon i HWInfo64 (oba da loguju). Kad secne, izađeš iz igre i pregledaš šta su zabeležili. Da li neki drajver previše čeka sa izvršenjem komande ili nešto drugo...
 
nemam ja pojma oko tog monitoringa iz tih programa......
evo pokrenuh latencymon, i sta sad tu da gledam?

lat1.JPG
 
Pokreni CMD kao Admin pa ove komande, jedna po jedna:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

To ce da ti procisti sistem i ako ne pomogne, clean install.
 
izgleda sam resio...... cpu mi je kloknut na 4ghz, sa rx580 je ultra stabilno radio na 1.3V.....
laicki sam predpostavio da zbog jace grafe sada ove 5700xt, i cpu se vise napreze. digao sam mu sad na 1.325V, i evo drndam ga vec tri sata u igrama, nijednom nije secnuo ili zastekao.......

mada, uradicu i ove komande za prociscavanje :)
 
drndam ga ceo dan, izgleda da je ovo definitivno resilo problem, nijednom ni da trzne nit secne, klizi ultra fluidno sve
 
Isto mi se desavalo sa 6700k na 4.7 Ghz kada sam stavio 2 1080ti u SLI, pa sam ga drzao na 4.6 Ghz jer mi se nije svidjalo koliko moram da pojacam napon da bi lepo radio na 4.7.

A prolazio i stress testove i benchmarke u fu.llu...a onda malo, malo, pa preskoci frejm u igri.
Otelio sam se dok sam izvalio sta je u pitanju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Isto mi se desavalo sa 6700k na 4.7 Ghz kada sam stavio 2 1080ti u SLI, pa sam ga drzao na 4.6 Ghz jer mi se nije svidjalo koliko moram da pojacam napon da bi lepo radio na 4.7.

A prolazio i stress testove i benchmarke u fu.llu...a onda malo, malo, pa preskoci frejm u igri.
Otelio sam se dok sam izvalio sta je u pitanju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

ma i ja poludeo, jer se utrefilo da sam isti dan zamenio rx580 sa 5700xt, i isklonirao win10 na ssd m2..... biio sam ubedjen da je nesto tu ubagovao, i zamalo ne ubih windows..... tek posle mi sinulo ovo u glavi, sva sreca.....
 
Nazad
Vrh Dno