Šta je novo?

Program za vracanje obrisanih podataka

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,361
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li neko zna pouzdan program za vracanje fajlova (slike/video) nakon reinstalacije windowsa?

Reinatalacija je radjena pre vise od godinu dana, pa ne znam da li je to dodatni problem.
 
Godinu dana? skoro nikakva šansi ni posle nekoliko sati ili minuta, čim su obeleženi za brisanje system može da ih prepiše. Kada se instaliraju windows oni pišu u kontinualnim blokovima i samo puka sreća da promaše nešto od pre. Na HDD je malo više mogućno a na SSD-u je Garbage collection to sve odavno obrisalo. Ako nisu menjane particije a podatci su na nekoj drugoj particiji onda je šansa daleko veća.
 
Popriličan. Možeš da pišeš propalo u startu, osim ako ti ne treba jedan-dva-tri fajla i imaš baš baš sreće da nije prepisan do sada.

Upravo to mi i treba, par fajlova. Na taj HDD nije opet stavljen windows vec je nakon toga koriscen za storage, a windows je prebacen na ssd. U principu, ne gubim nista ako probam, zar ne?
 
Hvala, updateovacu da li sam imao srece
 
Sve cu da probam :D
 
Meni se kao najbolji pokazao Zero Assumption Recovery, nije besplatan, ali je i daleko bolji od gotovo svih besplatnih rešenja (a većinu sam isprobao).
 
Par puta sam isprobavao razne i za sad je razlika ogromna u odnosu na sve ostalo. Prikaže sve fajlove ikad obrisane, a i dalje postoje makar u minimalnom procentu na disku, sa procentom koliko su čitavi. U odnosu na npr. Recuva-u i GetDataBack (kojih se sećam da sam probao) je daleko, daleko bolji. Uspeo je sa oštećenog HDD-a da vrati preko 70% podataka koji drugi programi nisu uopšte uspevali ni da očitaju (sam HDD ne vide). Stvarno ozbiljan alat.
 
Nisam uspeo da vratim ono sto sam hteo. Hvala svakako na predlozima
 
Ja sam pre nekog vremena zabagovao i umesto da formatiram sistemski formatirao backup disk.

Odmah sam skontao koji sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, i sa programom EaseUS Data Recovery Wizard Technician (narodna verzija) uspeo povratiti gotovo sve (sitne doc i druge fajlove, slike,muziku i sl.), možda pola filmova, uz napomenu da program svim fajlovima koje povrati dodeli neko drugo ime, različito od orginalnog, i da povraćeni fajlovi ne budu sistemski sređeni u foldere kao pre brisanja, pa treba to posle sve srediti.

Uglavnom, prijatno sam se iznenadio koliko je delotvoran, ali za razliku od el_patrona ja sam vraćanje fajlova uradio odmah, dakle posle brisanja nije bilo drugih upisa na disk...
 
Tada nije frka, sve je ostalo na svom mestu i nije prepisano, pa skoro svaki recovery program to sređuje očas posla. Ovo što je el_patron hteo je bila skoro nemoguća misija.
 
@kure1982 Ovo što je bilo kod pokretača teme je drastično drugačija priča od tvoje.
Nehotičan format je najčistiji i najlakši posao za povraćaj, jer podaci se gube tek kad se prepišu sa novim podacima. Uzmi flešić, formatiraj ga u ntfs pa potom ponovo u još dva ili tri različita fajl sistema i vratićeš bez problema najveći deo fajlova koji su bili na njemu.
 
Znam, da je njegov slučaj dosta komplikovaniji.

Međutim kod mene nije bio samo format već i Win install, tako da je svakako neki deo diska prepisan novim podacima pre nego što sam probao program za vraćanje...

Rekoh da podelim iskustvo iz prve ruke, šta ga košta da proba i sa tim programom, tim pre što je meni taj program sve sitne fajlove sačuvao i vratio, a koliko sam skontao on traži neke sitne fajlove...
 
Izgleda da sam gledao mnogo CSI serija pa sam mislio da je moguce vratiti podatke i u mom slucaju :D
 
Eh, tamo može :)
Flešić što sam spomenuo u prošlim komentarima? Formatiraš ga samo jednom, ali umesto defaultnog quick formata se uradi full format (tokom kojeg biva 100% prepisan sa podacima) i ne može nijedan fajl da se povrati...

Zanimljivo.
Ja sam uradio full format harda (slučajno kako sam opisao) i onaj program je uspeo da vrati većinu fajlova...
 
Full format ne briše podatke. Ima programa koji mogu da nuliraju podatke na disku, ali to full format ne radi.
 
Da, baš čitam, to mi je promaklo. Dosta brzo se uradi i full format, zato mi nije padalo na pamet da nulira.
 
Pa traje osetno duže od brzog formatiranja, ali brzo traje par sekundi, ovo opet bude završeno relativno brzo. Prosto mi neverovatno da anulira ceo disk, baš sam skoro radio full format na jednom HDD-u od 500GB-a.
 
@poolmaker Ja sam stvarno uradio full format, što bih lagao...

EDIT: Isto tako sam posle tog formata uspeo da povratim fajlove.

Sistemski disk je bio C: , a backup D:, greškom sam uradio full format D: i na njemu je istaliran Win (dakle drugi sistemski disk)...

Kad sam skontao šta sam uradio C: (stari sistemski disk) nisam formatirao, već sam odmah krenuo u vraćanje podataka (možda je to pomoglo), kad su podaci vraćeni, prvo sam ih prebacio na C:, pa formatirao D:, pa vratio na D:, i onda uradio standardni format i reanstalaciju Win na C: (kao što sam hteo i trebao od starta)...

Eto, kod mene očigledno nakon full format na D: nisu svuda bile upisane nule, štaviše verujem da sam izgubio samo one podatke koji su prepisani nehotičnom instalacijom Win...

EDIT2: Da napomenem, a možda je bitno C: i D: su dve particije, ali fizički jedan HDD, možda je i to pomoglo da se podaci sačuvaju...
 
Poslednja izmena:
Neki od programa za vraćanje podataka mogu da prepoznaju podatke i sa nuliranog diska (ZAR npr.), zbog same magnete prirode upisa podataka na HDD. Naravno, šanse su tada dodatno umanjene. Upravo zbog toga postoje programi za sigurno brisanje podatka koji više puta upisuju random podatke na disku, u više krugova, da se podaci ne bi mogli da vrate nikako.
 
Nazad
Vrh Dno