Šta je novo?

Racunar ne daje sliku

bojanh

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poruke
632
Poena
330
Od jutros imam problem sa racunarom, iz cistog mira.
Ostavljen je da radi preko noci (i monitor bio ukljucen) kao prethodnih godina.

Racunar ne daje sliku u Windowsu preko DVI-ja na monitor, a daje preko HDMI-ja na televizor.
Kada ukljucim racunar, slike ima na oba izvora/uredjaja (od boot-a do Windows logoa), ali kada treba da ucita Login, slika na monitoru nestaje (svetlo blinka) a na televizoru ostaje.

U Display Settings nema monitora, samo televizor, a godinama su tu stajala oba u Multiple Displays i sve je radilo kako treba.

Probao sam:
- izvadim HDMI iz garficke, da samo bude DVI-om monitor prikacen, isti problem
- DDU obrisao drajvere, stavio prethodne iz maja ove godine, isti problem

Kada nema drajvera tada IMA slike na oba uredjaja.
Mada i tada pod Display stoji samo televizor.

Da li bi sveza instalacija Windowsa resila problem ?
Tada bih stavio samo monitor prikacen.

Specs:
MSI Z97 Gaming
Intel Core i7-4790K
AMD Radeon Sapphire RX 470 4GB DDR5
Samsung T240
Samsung UE49KU6400
 
Poslednja izmena:
veći problem imaš što 4790k držiš na z77 ploči.
 
""Kada ukljucim racunar, slike ima na oba izvora/uredjaja (od boot-a do Windows logoa), ali kada treba da ucita Login, slika na monitoru nestaje (svetlo blinka) a na televizoru ostaje.
-----------
Kada nema drajvera tada IMA slike na oba uredjaja.""

Jeste, softverski je problem, najverovatnije baš sa drajverima. Budući da si probao reinstalaciju drajvera sa DDU probaj i standardne stvari za auto dijagnostiku i popravak pa ako nema druge ideš na reinstal sistema.
https://support.microsoft.com/en-us...er-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system
 
Uradio sam oba testa sa linka sto si postavio.
Scan je nasao greske i ispravio ih, ali je problem ostao.
Da li bi resilo problem ako stavim neku Nvidia i drajver njen, pa onda vratim RX 470 ?
 
Stavio sam GTS 450, instalirao drajver, ima slike.
Vratio RX 470, instalirao drajver i nestala slika.
U oba slucaja televizor nije povezan bio.

Da li ova situacija moze biti i nakon sveze instaliranog Windowsa (bice na drugom SSD-u) ?
 
Prikacio sam moj drugi test hard disk sa vec instaliranim Windowsom, koji nije "video" adrenalin drajver. I ista situacija se desila, DVI nestane nakon instalacije drajvera.
A GTS 450 je radila normalno.
Skinuo sam DVI kabl i sad koristim 2x HDMI.

Na nekim stranim forumima sam procitao da je covek imao istu situaciju. Druga graficka mu radi normalno u njegovom racunaru, a njegova radi normalno u drugom računaru.
Kad je budem prodavao, probacu je na drugoj ploci.
 
Nazad
Vrh Dno