Šta je novo?

Problem sa promenom Power Plan-a u Windows 10

robikaca

Poštovan
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruke
9
Poena
51
Imam 2 mini kompjutera Intel NUC8i5 i NUC10i5.

Oni rade odlicno za Office i internet.Problem je u tome sto u NUC8i5 kada idemu Power Options - Power Plan tu imam vise opcija Balanced Power saver High performance Custom power plan i kada tu udjem imam ponovo gomilu opcija koje se menjaju.

A kod NUC10i5 kada dodjem do Power Options - Power Plan imam samo 2 opcije Balanced i Custom kada udjem u bilo koji od ova dva meni se pojave samo 3 opcije koje mogu da promenim naprimer:Monitor kada da se ugasi i kompjuter kada da se ugasi mislim za koliko minuta .One druge opcije uopste nepostoje.

Sada mi nije jasno kako da u starijem NUC8i5 imaju sve opcije znaci (CPU koliko ce procenata da podesim USB , Monitor PCI Expres Wifi) a u novijem NUS10i5 nema sve nego samo 3 opcije.

Pousavao sam da najdem preko interneta i dodao sam ga ovako na desktopu uradim precicu i upisem ovo ( powercfg.exe -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61) i onda dobijem Ultimativ power plan ali je opet samo sa 3 opcije.

U cemu gresim .Imam Windows 10 PRO zadnji update 2004 .Jedino mi nikada nije bilo jasno kada instaliram drajvere dali ima neke veze sa ovim problemom .Znaci prvo sam instalirao Windows pa update kada tako nije radilo onda sam probao sa original drajverima i opet nista .Dali da probam da instaliram Windows pa drajvere pa tek onda update ili.

I da dali ima veze kada se instaliraju drajveri koji drajver prvo instalirati mislim na VGA Chipset Wifi Lan ITD.
 
Nazad
Vrh Dno