Šta je novo?

ASUS nVidia GeForce GT 710 SILENT, Pitanje.

Raf991

Poštovan
Učlanjen(a)
10.03.2016
Poruke
226
Poena
80
Pozdrav, stara graficka mi se pokvarila, AMD 5670 1BG, i uzeo sam slicnu, novu

Asus GT710-SL-1GD5 nVidia GeForce GT 710 1GB DDR5 64bit

Ne igram igrice, potrebna mi je za povezivanja 2 HD monitora, HD filmove, ponekad streamujem 720p, sa proslom nisam imao problema sve je radilo.
Brine me ova graficka zato sto ima pasivno hladjenje, da li ce da smeta nesto za moje potrebe? Nece da se pregrejava? Da li moze da se ugradi ventilator? Hvala
 
Ona je konstruisana da radi out-of-the-box, što znači da radi sa tim hlađenjem. Njoj sad može da predstavlja problem to što joj je pasta (ako originalni vlasnik nije sređivao) verovatno skorenjena i temperature mogu biti svakakve.

Ako si nekada menjao paste na grafičkim kartama, biće ti laganica, ako nisi - youtube i gledaj kako to ide. :)

^ Gore navedeno možeš i ne moraš da radiš (menjaš pastu). Ako temperature ne luduju (sada na ovu vrućinu ne verujem da ne luduju) i ako hoćeš da produžiš život toj grafici, uvek možeš da dodaš 8 ili 12cm ventilator preko nje da duva. Možeš da prikačiš taj ventilator plastičnim vezicama za nju ili ispod nje, ali da gađa direktno na rebra hladnjaka. Jeste geto, ali radi i značiće karti. Manje grejanje = duži radni vek.
 
Koliko sam shvatio kartica je nova, tako da nema potrebe da se menja pasta ili bilo šta drugo dira. Kartica je predviđena da radi bez ventilatora i slobodno ju tako koristi. Tu je garancija, da ne brineš previše.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 
I u slučaju imanja i nemanja garancije važi pravilo da će uredjaj duže da traje ako se hladi adekvatno. Slažem se sa preporukom kolege dzonihsv da ne bi bilo loše da se doda ventilator koji će da poboljša hladjenje kartice. Radiće i duže i bolje ako je hladnija.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Naravno da je bolje da se aktivno hladi, ali kod slabijih kartica to nije veliki problem i crkavaju uglavnom u skroz zatvorenim i neprovetrenim kućištima, što je problem za bilo koju komponentu. U firmi imamo 10 računara sa pasivno hlađenim karticama i sve rade bez problema, a "najnovija" je 5 god. stara.
 
Jasno. Imao sam i ja par AMD 5450 pasivnih. Radile koliko toliko kako treba do leta. A onda su one gde su računari bili po ćoškovima umesto na stolovima počele da zezaju. Nakon dodavanja 8ica da duvaju odozdo u njih sve radi ok. A kada sam dodao ventilatore i u ostale (bez da ljudi znaju) pitali su me šta sam uradio pa im YouTube i neke GPU teže aplikacije rade bolje. Ti se inače pre nisu žalili.

8ica ne košta ništa. Stavi se vezicama ili žicom ili ako kućište ima otvor bočno stavi se tu da duva u karticu. I više ne razmišljaš. Zavisi dosta i od temperature u stanu i slično, pa je bolje ne razmišljati i ohladiti kako treba u startu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nisam video da je karta nova, s toga ne diraj pastu (da ne bi rip garancija). Izvinjavam se zbog previda.

Za ventilator, možeš i ne moraš. Ako hoćeš što duže da traje, "nakalemi" neki i miran si.
 
Nazad
Vrh Dno