Šta je novo?

Pitanje za vlasnike Xiaomi telefona

Kod Xiaomia ima 2 proizvođača displeja. Ima na temi Pocophone smo diskutovali naširoko o tome. Ja sam imao na moju žalost fabrički i zamenski loš i nisu mogli to da srede u ovlašćenom servisu.

Nova 5t
 
Redmi Note 7, Redmi 7 i Mi 8 Lite, preko godinu dana, bez problema sa ekranom.
 
Mi Max 2 i Mi Max 3, bez fleka

Mada ja ne igram igre niti napinjem previse telefon da bi se upalio, tipujem da se zbog loseg lepka i igara to i desava

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
E da kada spominjete vec igre da se prijavim da se kod mene opasno igra na telefonu sto ja sto deca tako receno telefon se prakticji usijava da mozes peci jaja na njemu i nijednom nisam imao zute fleke.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Redmi Note 3 Pro - žuta fleka u gornjem desnom uglu posle nešto više od 3 godine, nastala zahvaljujući mami kojoj je telefon uvek bio na 100% osvetljenja i korišćen na punjaču.
Redmi 5 - preko godinu dana bez ikakvih fleka, osvetljenje uvek 100%.
Redmi Note 8 Pro - još uvek je mlad, oko 3 meseca ima, nema nikakvih fleka, osvetljenje takođe 90-100%.
Mi 8 - star 20 meseci - nema fleke, burn in, ghosting.
Poco F1 - star 20 meseci, bez žutih fleka, uvek na 90-100% osvetljenja, uvek 4g i GPS uključeni, uvek na brzom punjaču i često punjen 2 puta dnevno, koristi se i na punjaču za igrice, jutub i društvene mreže.
 
bude i tri proizvođača panela,za IPS poželjno je da vas zapadne tianma,ne sećam se da je iko ikad se žalio na njih.
 
Redmi Note 3 Pro - žuta fleka u gornjem desnom uglu posle nešto više od 3 godine, nastala zahvaljujući mami kojoj je telefon uvek bio na 100% osvetljenja i korišćen na punjaču.
Redmi 5 - preko godinu dana bez ikakvih fleka, osvetljenje uvek 100%.
Redmi Note 8 Pro - još uvek je mlad, oko 3 meseca ima, nema nikakvih fleka, osvetljenje takođe 90-100%.
Mi 8 - star 20 meseci - nema fleke, burn in, ghosting.
Poco F1 - star 20 meseci, bez žutih fleka, uvek na 90-100% osvetljenja, uvek 4g i GPS uključeni, uvek na brzom punjaču i često punjen 2 puta dnevno, koristi se i na punjaču za igrice, jutub i društvene mreže.
Ja se izvinjavam, ali koja je poenta osvetljenja na 90-100%? Pogotovo u zatvorenom prostoru, to urnise oci.
 
Redmi 3 i Redmi 4X u mojoj porodici su imali problem sa žutim flekama posle isteka garancije, dva A1, dva 9T, Redmi 1S, Note 7, Poco F1 i Mi 8 Lite nikakav problem (valjda nisam nijedan zaboravio).
 
Redmi Note 5 Pro, posle 2 godine koriscenja pojavila mi se zuta mrlja u krajnjem gornjem desnom uglu (kod indikatora baterije). Da li sam ga negde cuknuo, da li samo od sebe - ne znam. Gospodja ima isti telefon, kupljen istog dana - kod nje sve ok.
Ipak, ne zurim po novi telefon, jer ovaj i dalje radi kao prvog dana, baterija drzi odlicno, a prezadovoljan sam kako fotografise sa ovom gcam koju sam zbudzio.
 
Ja i brat na redmi 5+ nemamo tih problema, ali sestra i tetka imaju na redmi note 5 i A2lite. Na note 5 baš užasno izgleda cela desna strana bukvalno, a na a2 lite ima par tačkica uz gornji levi ugao

Pa ima veze.
Nikad nisi citao o razlicitom kvalitetu uredjaj ili robe koja je namenjena EU, USA i trecem svetu u kojem je i Srbija?
Većina nema uređaje namenjene za "Srbiju" tako da ono. U današnje vreme hiperprodukcije skuplje bi bilo odvajati par desetina ili stotina hiljada uređaja. Drugo je za proizvode koji se prave po licenci, to sve zavisi od nosioca prava proizvodnje.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Redmi Note 5 Pro, posle 2 godine koriscenja pojavila mi se zuta mrlja u krajnjem gornjem desnom uglu (kod indikatora baterije). Da li sam ga negde cuknuo, da li samo od sebe - ne znam. Gospodja ima isti telefon, kupljen istog dana - kod nje sve ok.
Ipak, ne zurim po novi telefon, jer ovaj i dalje radi kao prvog dana, baterija drzi odlicno, a prezadovoljan sam kako fotografise sa ovom gcam koju sam zbudzio.
Da li bi mi mogao nekako poslati taj budz od gcam a?


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Staviš lepo neki widget koji meri temperaturu, doduše može da meri samo temp. procesora ali i to je dobar pokazatelj. Pa kada pređe preko 40-41 stepen, ugasiš telefon.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Tedka i sestra jedva da koriste telefon, nista zahtevno na njemu nemaju a opet se desilo

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mi Max 2 i Mi Max 3, bez fleka

Mada ja ne igram igre niti napinjem previse telefon da bi se upalio, tipujem da se zbog loseg lepka i igara to i desava

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Na Mi Max 1 i na Mi Max 3, dok se puni, cepam PUBG :). Nikakve anomalije posle 2 godine na Max 3 ni posle godinu i po na Max 1

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Redmi note 7 od oktobra, nema žutih mrlja na ekranu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Imao Max 1, Mix 1, Mix 2, sada Huawei Mate 20 Pro vec godinu i po dana nijedan nikada nije imao takve probleme, svaki sam max intenzivno koristio pogotovo Mix 2 koji je i dalje u blizini za koji znam da se ne gasi... Bude losih serija kod svakoga to je neminovno, ali irnoija je sto to bude cesce kod skupljih uredjaja poput samsung, Xiaomi ima taj odnos cene/kvaliteta/performansi, kao i OnePlus, osim OP 8 pro i Mi 10 Pro/Poco F2 Pro za koje mislim da su precenjeni i testiraju musterije da vide da li mogu da zaplivaju po tim Premium vodama...
 
Imao RN2, RN4x i sada poko f1. Nikad problem sa ekranom...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Imam Xiaomi Pocophone F1 preko godinu dana. Poprilično ga koristim(ne igram igre). Bez fleka ili nekih drugih problema.
 
Ne postoji brend imun na probleme. Samsnugu se palio telefon, zabranili unos telefona u avion, palio se po kućama. Apple govorio korisnicima kako ne zanju da drže pravilno telefon i da blokiraj signal. Probleme i falinke koje su imali svi brendovi mogu da nabrajam do sutra. Masovna proizvodnja *mjau**mjau**mjau*.
 
Poslednja izmena:
Upravo mi se desilo na RN5Pro. Telefon star 2 godine
 
To se pojavljuje kad popusti lepak.
Na dosta telefona se to desava, i uglavnom kad se telefon dosta koristi pa se greje, od toga hoce da se pojave fleke.
Moze tako da se koristi, sad sve zavisi od velicine fleke.
Ali ako ne smeta ne bi nista dirao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je bilo standardno na LG G3, grejao se ludački
 
Da, G3 je secam se po tom pitanju bio bas los.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno