Šta je novo?

Prekid konekcije - bezicni internet

nikolapfc89

Slavan
Učlanjen(a)
07.02.2011
Poruke
434
Poena
215
Potrebna mi je pomoc sta raditi posto kao i obicno support ne moze da resi problem.

Koristim bezicni internet od kbcnet.
Dakle sistem je njihova wi fi antena je povezana sa poe adapterom, a od njega lan do rutera.

Net radi neko vreme a onda puca. Kada restartujem ruter on proradi. A kada mu radim troubleshoot dobijam uvek gresku "Ethernet doesnt have valid ip address". Zato i proradi kad restartujem ruter. Ali to nije normalno. Ne nekoliko puta u toku dana.
Primetio sam nekada kada sam na tel prikacen na taj wifi kada net zakuca (koristim eon ott preko neta pa mi televizija zabode) kada ugasim wifi i povezem mobilni net onda proradi.

Menjao sam tri lan kabla i kombinovao sve lan portove na ruteru i opet je isto.

Sta da radim, izludjuje me vise. Ovi mi provere status i kazu vidimo da nemate vezu od antene do rutera pa to i ja znam.
Ne iskljucujem da su sva tri kabla suntava al opet malo verovatno. Da li moze biti do rutera? Ipak je star bas bas dosta?

Pomagajte, najvise me nervira zbog tv. Ne znam vise kad ih zovem sta da kazem. Hvala.
 
Pa uzecu svakako da probam. Ovaj stari mogu iskoristim za vikendicu taman.
Sta uzeti do 3000?
 
Imas u ruteru jedno podesavanje koje se odnosi na WAN port menja se nesto tipa duplex 10M itd, prosaltaj to.

Imao sam slican problem i konstantno pucanje i packet loss sve sok nisam stavio na 10M duplex

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
pa ne znam sta za tu cenu, ja sam kupio archer c50 i lepo radi, nikakvih problema, solidan wifi.
U ruteru ces morati da upises user name i psw koji su ti dali, ako ga promenis.
 
Poslednja izmena:
Imas u ruteru jedno podesavanje koje se odnosi na WAN port menja se nesto tipa duplex 10M itd, prosaltaj to.

Imao sam slican problem i konstantno pucanje i packet loss sve sok nisam stavio na 10M duplex

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Ja ne koristim wan. Izricito su mi rekli da mora iz poe u lan port.

Zuel znam, nego mi puno para u ovom trenutku a opet nisam siguran da resava.
 
pa pozajmi od nekoga za probu, bar da vidis da li je do rutera.
 
Znas kako. Njima antena dodje ko glavni ruter. Dodeljuje adresu. U ruteru mora gasim dhcp i povezujem ga na lan. Ruter mu dodje ko neki switch tu. Tako je bilo kada smo pricali pre 10 god. Ne radi kada ide u wan. Radi samo direkt na pc a wi fi ne radi onda.
Pokusacu sa tp link 840 (preko 10 god sam koristio 740 bez problema). Ok je cena.
 
To je vec druga prica, malo glupo resenje ali sta je tu je.

Probaj drugi ruter, dobar deo prodavnica da da probas na 24h pa ako ne radi vrati.
 
To je urađeno da nemaš dupli nat (to prikjučivanje na lan port).

Ako si izgasio dhcp server na ruteru, veća je šansa da on verovatno nije problem koji imaš sa adresama, već do wifi opreme koju si dobio od kbcnet-a (jer njihov uređaj radi rutiranje i dodeljivanje adresa).
 
Nazad
Vrh Dno