Šta je novo?

Arena Cloud MTS pay OTT TV platforma

Kada kastujem na android tv koji u sebi ima ugrađen chromecast slika pomalo trza.

Na drugom televizoru koji nije smart, već ima prikačen chromecast , slika ni malo ne trza.
Nema to veze sa aplikacijom.

Ugrađeni chromecast ( chromecast built in) iz nekog razloga, meni nepoznatog, nema opcijju da se promeni na 50Hz.

Dok eksterni chromecast to ima. Zato ti na ugrađenom - slika štuca, a na eksternom ne.
 
Da li ima nekoga ko je aplikaciju testirao preko Apple TV? Da podeli utiske?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa vise mi treba na fonu nego na kompu. Ako cu na malom sprcenom ekranu gledati pored tv-a od minimum 42+ inca bio bi lud
 
Nema to veze sa aplikacijom.

Ugrađeni chromecast ( chromecast built in) iz nekog razloga, meni nepoznatog, nema opcijju da se promeni na 50Hz.

Dok eksterni chromecast to ima. Zato ti na ugrađenom - slika štuca, a na eksternom ne.
Nisam razumeo najbolje šta si hteo da kažeš.
 
Da li ima nekoga ko je aplikaciju testirao preko Apple TV? Da podeli utiske?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Promo period ne može na atv, jer je registracija preko broja fona, dok app na atv zahteva email i password
 
Neće ni na Firestick 4K, barem ja nisam uspeo. Na telefonu radi ok.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
radi na apple tv, provereno. isti postupak, telefon i kod.
koristim od sinoć. danas se jednom desilo da je aplikacija pukla sama od sebe nakon recimo sat vremena korišćenja, pa sam se jedva ponovo ulogovao. od tada radi ok.

jedno pitanje: da li nakon te registracije preko sms-a posle može da se napravi korisnički nalog u okviru aplikacije? na atv mi ne daje takvu opciju.
takođe, da li se neko ulogovao na više od 1 uređaja?
 
^^ Što se tiče današnjih prekida, isti slučaj preko iPhone nije radio cast Arene 1 na EON box ( zamrzavanje, ima tona nema slike) u međuvremenu ispostavilo se da “čačkaju “ nešto u samoj aplikaciji jer je nastao “kuršluz” sa autorskim pravima za prikazivanje sadržaja na teritoriji HR.


P.S hvala za potvrdu o funkcionisanju aplikcije na Apple TV, valjda će se u jednom trenutku dozvati i ovi iz United Media i napraviti aplikaciju za EON

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
za eon se i ja nadam, a zamisli onda i integraciju u apple tv app :)

stvarno, jel ima neko odgovor, da li se pravi korisnički nalog nakon registracije ili sve ostaje na tom telefonskom broju i kodu?
 
^
d7bd9d5139d933d79c5c1dadda9ae36b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo skinuh sad app na tablet i trazi mi da se ulogujem, znaci username i password polja, a imam i ispod svega new user dugme.

Da kreiram regularan nalog ili da kliknem na new user? Ne trazi mi nigde broj telefona i slicno jer nemam karticu u tabletu
 
Ovo radi odlicno! Gledam preko VIP-a (ona kucna internet varijanta) i nema seckanja i prekida kada castujem na chromecast. Isto to probam sa EON app i seckanje krene posle minut ili dva. Znam da mi je internet tezak krsh, ali ako su ovi iz arene uspeli da rese to, ne kapiram sta je sbb-u toliko tesko. Kako bilo, aplikacija radi odlicno i plus je besplatno. Nadam se da ce uskoro i app za Samsung smart. Svaka cast!
 
Ovo radi odlicno! Gledam preko VIP-a (ona kucna internet varijanta) i nema seckanja i prekida kada castujem na chromecast. Isto to probam sa EON app i seckanje krene posle minut ili dva. Znam da mi je internet tezak krsh, ali ako su ovi iz arene uspeli da rese to, ne kapiram sta je sbb-u toliko tesko. Kako bilo, aplikacija radi odlicno i plus je besplatno. Nadam se da ce uskoro i app za Samsung smart. Svaka cast!
Bag je u EON aplikaciji - neke kombinacije da Chromecastom rade bez problema, neke rade kao tebi.
 
Gledam Zvezdu, trznulo nije ni jednom! Za sve nas koji inace nemamo Arene, ovo je izmisljena stvar. Jos da Radu slozimo 2 komada i to je to! Svaka cast za app, predplacujem se sigurno kad krene naplata ako ovako ostane!
 
Kad izbace app za smart TV, bice ovo dobra stvar, pogotovu za nas koji imamo sbb. I kolko vidim nista vise od bronze nam nece ni trebat(samo da dodaju tu jos nba) . Jeste da se I sad snalazimo sa iptv listama, al u sustini ovo je jednostavnije, a i jeftinije (bronza)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovo radi odlicno! Gledam preko VIP-a (ona kucna internet varijanta) i nema seckanja i prekida kada castujem na chromecast. Isto to probam sa EON app i seckanje krene posle minut ili dva. Znam da mi je internet tezak krsh, ali ako su ovi iz arene uspeli da rese to, ne kapiram sta je sbb-u toliko tesko. Kako bilo, aplikacija radi odlicno i plus je besplatno. Nadam se da ce uskoro i app za Samsung smart. Svaka cast!

Nije ti tu mts ništa uspeo da reši već im je strim samo 2 mbps pa zato radi bez seckanja. A sad ajde isto to uradi u eon app u podešavanjima stavi za izvor strima da ti bude isto 2 mbps pa javi da li ti onda secka.
 
Na sajtu piše sledeće: "Naša preporuka je da za najbolje korisničko iskustvo pri korišćenju Arena Cloud aplikacije koristite internet minimalne brzine od 5MB/S , a za gledanje sadržaja na Smart Tv aplikaciiji internet minimalne brzine od 10MB/S. Kvalitet reprodukcije zavisi i od performansi uređaja koji koristite."

Pretpostavljam da će u Smart TV aplikacijama stream-ovi biti 1920x1080 50fps ako se preporučuje ta brzina. Barem se nadam tom kvalitetu kanala, mobilna verzija koliko ja vidim a nadam se da dobro vidim je 720p 50fps a kad cast-ujem na Box izgleda kao osakaćeni 720p 25fps. (pod osakaćenim mislim užasan Bitrate).

Ako Smart TV stream-ovi budu FHD 50fps onda nema bolje opcije ni kod jednog drugog IPTV jer Cloud ima i 7D Catch-up i sve kanale svih regiona na jednom mestu. Bronze paket vredi više nego što košta a i sama Smart TV aplikacija izgleda više nego dobro.

P.S. Au bre, da nisu stream-ovi možda 4K? Preporučuju 10MB/s, ne 10Mb/s. :D :D :D
 
Ovo sto kaze za LG TV koji ima webos, kada se pojavi bice u LG store?

Da kada castujem na eon bitrate je los. Pogotovo kad krene neki signal iz Brazila npr je uzas :D

Ako bude 1920x1080 50fps na tv pa to ce biti do jaja. Nisam ispratio, na koliko tera eon van mreze SK stream?
 
Mozda bi u bronzi trebali dodat sve arene, znaci I srpsku I hrvatsku.. Ovo kolko vidim dobijaj samo arene iz svoje zemlje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovo sto kaze za LG TV koji ima webos, kada se pojavi bice u LG store?

Da kada castujem na eon bitrate je los. Pogotovo kad krene neki signal iz Brazila npr je uzas :D

Ako bude 1920x1080 50fps na tv pa to ce biti do jaja. Nisam ispratio, na koliko tera eon van mreze SK stream?
8Mpbs je najviša vrednost u podešavanjima za Bitrate. 1920x1080 50fps su svi sportski od Nove do SK i Eurosport.

Ako Cloud tera samo približno toliko biće stvarno kao što kažeš do jaja. :D I iskreno i dalje ne mogu verujem koliko Bronze paket košta... Ako uzmemo u obzir Catch-up i Smart TV app koja mi stvarno kul izgleda, otprilike kao EON koji je isto odličan.

Ali nešto mislim da Android TV aplikacija neće skoro, možda i nikad. Osim ako nisam propustio da je Android TV Smart TV app već najavljena.
 
Poslednja izmena:
Android tv aplikacija najviše 7 Mpbs za eon van mreže kako je glasilo pitanje. Ne postoji 8 za tv aplikaciju.
 
Zašto ne bi napravili aplikaciju za Android TV? Može se pretpostaviti da će im glavni korisnici biti korisnici SBB-a koji nemaju Arene, a koriste EON box, valjda mogu to da skapiraju?
 
Zašto ne bi napravili aplikaciju za Android TV? Može se pretpostaviti da će im glavni korisnici biti korisnici SBB-a koji nemaju Arene, a koriste EON box, valjda mogu to da skapiraju?
Slažem se sa tobom u reč šta si rekao. Ali, jel imamo najavu za ATV aplikaciju? kao što kažeš SBB korisnici treba da im budu glavna meta ali kada bi razmišljali bezobrazno, možda neće izbaciti ATV aplikaciju da je ne bi ljudi koristili na EON Box-u već ko zna, možda planiraju da naprave svoj Arena Cloud Box ili Dongle pa tehnički eto nam Arena Cloud ATV aplikacije ali ko zna kada.

Zato sam pitao, imamo li najavu za ATV aplikaciju ili jel neko dobio iz korisničke podrške potvrdu da će biti i za ATV? Nismo ćoravi, svi vidimo samo LG/Samsung/Apple TV aplikacije na sajtu Arena Cloud.

A na Apple App Store-u je već odavno dostupna a niko još nije ni okačio screenshot/snimak sa Apple TV-a. Verujem da nas sve zanima jel 1920x1080 50fps ili 25fps.
 
Lol, na osnovnu čega je to očekivanje da će da bude 50 fps stream ako je Arena stream na svim OTT platformama ( MTS TV Go, Supernova OTT, na Eon kod bosanaca... Orion?? njih nisam testirao) 25fps sa bitrate 4-5 Mbps (kao 7 na Eon ali ne bi me čudilo da je source bio sa 4-5 Mbps bitrate. MTS TV Go i Supernova OTT stream imaju u sekund isto kašnjenje...

Firme kojima je savršeno ok (ma šta ok, super i fantazija) da stream kasni 40-80s (što manji & neozbiljniji provajder to gora situacija jer tretiraju tak OTT / multiscreen u fazonu "eto da se zove da imamo i mi kao SBB i MTS") su i u fazonu "dovoljno dobro" je i 25 fps i mizeran bitrate. Jer to je kao primarno za telefone, mali ekran ko će da vidi razliku..
Još ako kao primarnu ciljnu mušteriju projektuju gastarbajtere tek se onda sakati bitrate da se smanje troškovi za CDN mrežu... Kao što je United Group prepolovio bitrate na NetTV Plus u odnosu na Eon u ex-YU teritoriji.
 
Poslednja izmena:
Lol, na osnovnu čega je to očekivanje da će da bude 50 fps stream ako je Arena stream na svim OTT platformama ( MTS TV Go, Supernova OTT, na Eon kod bosanaca... Orion?? njih nisam testirao) 25fps sa bitrate 4-5 Mbps (kao 7 na Eon ali ne bi me čudilo da je source bio sa 4-5 Mbps bitrate. MTS TV Go i Supernova OTT stream imaju u sekund isto kašnjenje...

Firme kojima je savršeno ok (ma šta ok, super i fantazija) da stream kasni 40-80s (što manji & neozbiljniji provajder to gora situacija jer tretiraju tak OTT / multiscreen u fazonu "eto da se zove da imamo i mi kao SBB i MTS") su i u fazonu "dovoljno dobro" je i 25 fps i mizeran bitrate. Jer to je kao primarno za telefone, mali ekran ko će da vidi razliku..
Još ako kao primarnu ciljnu mušteriju projektuju gastarbajtere tek se onda sakati bitrate da se smanje troškovi za CDN mrežu... Kao što je United Group prepolovio bitrate na NetTV Plus u odnosu na Eon u ex-YU teritoriji.
za inostranstvo imaju go4tv tj sada mtel tv i tu postoji app za android tv.Najverovatnije ce da dorade istu app ili samo zamene server sa kog vuce za arenu cloud jer mtel i arenacloud app isto izgledaju.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno