Šta je novo?

Arena Cloud MTS pay OTT TV platforma

I ovo poskupelo...katastrofa stvarno. Mada, ovi kao imaju neki izgovor zbog ponude. Ali da cena ode skoro 45% gore...što je mnogo - mnogo je. Nadam se da će ovo biti cena za neki duži vremenski period, u suprotnom će početi da se smanjuje broj korisnika i ima da se traže strimovi.
Nadam se da su bar aplikaciju sredili i da to sad liči na nešto upotrebljivo i da je kvalitet slike pristojan.
 
I ovo poskupelo...katastrofa stvarno. Mada, ovi kao imaju neki izgovor zbog ponude. Ali da cena ode skoro 45% gore...što je mnogo - mnogo je. Nadam se da će ovo biti cena za neki duži vremenski period, u suprotnom će početi da se smanjuje broj korisnika i ima da se traže strimovi.
Nadam se da su bar aplikaciju sredili i da to sad liči na nešto upotrebljivo i da je kvalitet slike pristojan.
Poskupelo za nove korisnike ako sam dobro shvatio, pretpostavljam da hoce da ekstra profitiraju od premijer lige koja je sada ekskluzivno u njihovoj ponudi. Ja recimo placam vec godinu dana i izaslo mi je ovo :
 

Prilozi

  • SmartSelect_20220703-113331_Samsung Internet.jpg
    SmartSelect_20220703-113331_Samsung Internet.jpg
    238.7 KB · Pregleda: 95
Onda ispada fer prema starim korisnicima, što ne menja činjenicu da su baš mnogo povećali cene paketa za nove korisnike. Čudi me da nisu kreirali neke pakete sa UO na dve godine.
 
Poslednja izmena:
Onda ispada fer prema starim korisnicima, što ne menja činjenicu da su baš mnogo povećali cene paketa za nove korisnike. Čudi me da nisu kreirali neke pakete sa UO na dve godine.
U pravu si, ali moderan biznis model je takav, znas da je veliki procenat stanovnistva i dalje kod SBB-a (kao i ja), i da nece da se bakce sa iptv listama itd, i odgovor se sam namece. Videce sami koliko ce to da im donese korisnika, ako su preterali, trebalo bi da smanje cenu.
 
da se bakce sa iptv listama
A što da se bakće?
Sve lepo i jeftinije radi nego zvanične aplikacije operatera jedino dok se čovek prvi put nauči da ih pronađe i istestira.
Posle uhvatiš foru šta se gde nalazi i ko koje kanale pušta, koliko košta, kako se plaća i isto ko i ovo samo što ti operater da sve na gotovo
Ako se prvi put malo pomučiš prođeš na duže staze daleko daleko jeftinije i nisi vezan ni ugovorom niti bilo šta.
 
Prvo je postojao bronze paket koji je imao sve arene i kostao je samo 5 evra.
Taj paket je postojao samo kao najava. Nikad nije bio pušten u prodaju. Od starta postojanja Arena Cloud platforme, ako me sećanje dobro služi novembar 2020. je mesec kad je sve krenulo, u prodaji su bila dva paketa - Silver i Gold.

@Bassnectar91
Imaš pravo što se tiče IPTV lista, postoji dosta korisnika koji ne znaju, drugi neće, a treći nemaju vremena (volje) da to nauče. Ali opet, deluje mi da su preterali sa cenom, mada će vreme pokazati.
 
Nije mi za uživanje u Premijer Ligi strašno da dam tih 13€,hvala Bogu pa mi to nije ne znam kakav udarac na kućni budžet ali brate mili aplikacija im je dno. Secka, prekida se, kvalitet daleko od ozbiljnog...mislim da li su normalni da u 2022 godini neko ovako nešto loše izbaci na tržište i još naplaćuje ovoliko. Sramota.
 
Nije mi za uživanje u Premijer Ligi strašno da dam tih 13€,hvala Bogu pa mi to nije ne znam kakav udarac na kućni budžet ali brate mili aplikacija im je dno. Secka, prekida se, kvalitet daleko od ozbiljnog...mislim da li su normalni da u 2022 godini neko ovako nešto loše izbaci na tržište i još naplaćuje ovoliko. Sramota.
A da nije problem do tvoje konekcije.
Da li imaš app na tv-u ili box-u?
 
Nije mi za uživanje u Premijer Ligi strašno da dam tih 13€,hvala Bogu pa mi to nije ne znam kakav udarac na kućni budžet ali brate mili aplikacija im je dno. Secka, prekida se, kvalitet daleko od ozbiljnog...mislim da li su normalni da u 2022 godini neko ovako nešto loše izbaci na tržište i još naplaćuje ovoliko. Sramota.
Probaj Orion tv, ranije kad sam probao tv aplikaciju, bila je ok.
 
A da nije problem do tvoje konekcije.
Da li imaš app na tv-u ili box-u?
Ne verujem na
Probaj Orion tv, ranije kad sam probao tv aplikaciju, bila je ok.

Na TV-u gde su mi sve streaming platforme koje sve rade glatko. Ponavlja se i na telefonu btw na poslu. Ovo seče...ali baš seče na svakih deset sekundi...vidim da nisam jedini po komentarima .

Deinitivno ću probati taj orion sledeći mesec. Ista je cena. Ostali kanali me ionako ne interesuju.
 
@fortes
Ako je tv vezan na wi-fi eto ga problem
Bocni kabl iz rutera u tv videćeš neverovatnu promenu
 
Orion je top. Ja sam je koristio dok nisam uveo hipernet. Vrhunska slika, nema seckanje. Koristio sam i AC i Iris ali je Orion daleko bolji.
 
Da dopunim, kad ljudi kažu "nema seckanja" hoće reći da su kanali 50fps. I OrionTV je jedini u državi koji to ima. Nema Cloud, nema SN Smart, nema Iris Smart. Ne računam EON jer jelte, znate koje kanale nema.

Jedine mane koje se neće odužiti još dugo nadam se, Arene 6-8 su SD, od svih Arena samo 1x2 nemaju, premotavanje imaju samo Premium 1-2, premotan sadržaj nije u 1080p već je u 720p kao na opciji 'Srednji kvalitet'.
 
Poslednjih dana na eon smart aplikaciji gotovo svi kanali seckaju pri brzom pokretu (verovatno su 25 fps), izuzev United media kanala i Hrvatskih. Ranije je na svim kanalima bila fluidna slika, sada to nije slucaj.
 
Da dopunim, kad ljudi kažu "nema seckanja" hoće reći da su kanali 50fps. I OrionTV je jedini u državi koji to ima. Nema Cloud, nema SN Smart, nema Iris Smart. Ne računam EON jer jelte, znate koje kanale nema.

Jedine mane koje se neće odužiti još dugo nadam se, Arene 6-8 su SD, od svih Arena samo 1x2 nemaju, premotavanje imaju samo Premium 1-2, premotan sadržaj nije u 1080p već je u 720p kao na opciji 'Srednji kvalitet'.
Jel arene na svim platformama imaju premotavanje samo na A1p i A2p? Na orionu samo te dve od svih arena imaju premotavanje.
 
I na Yettelu sve arene imaju premotavanje
 
Jel arene na svim platformama imaju premotavanje samo na A1p i A2p? Na orionu samo te dve od svih arena imaju premotavanje.
Kod Oriona samo prva dva Premium kanala. Moram priznati malo su me iznenadili što nisu iskoristili ceo taj hype oko PL na najbolji način. Ubaciti premotavanje na svim Arenama, ubaciti 1x2, podići AS 6-8 na FHD. 50 fps i dodatne dve pod-verzije kvaliteta kanala su već tu i to sve sjajno radi. Možda je u planu da se od ovog vikenda to sve odradi.
 
Orion app na eon boxu radi stvarno odlično, za razliku od arena cloud app.
Ako sam dobro razumeo, na arena cloud je unazad gledanje na are nama isti slučaj kao na orionu, samo a1p i a2p to imaju?
 
Ako sam dobro razumeo, na arena cloud je unazad gledanje na are nama isti slučaj kao na orionu, samo a1p i a2p to imaju?
Moj odgovor je bio vezan za OrionTV. Orion ima premotavanje samo na Premium 1 i 2 a sve ostale platforme (Cloud, Yettel, Iris, Supernova) imaju premotavanje na svim Arenama. Kažem ponovo, to je jedina mana Oriona i samo Oriona a mana svih drugih je katastrofa stream.
 
Onda live gledaš ZLOrion 50fps a kad zatreba premotavanje gledaš 25fps jad od drugih 😜
 
Orion ima premotavanje samo na Premium 1 i 2 a sve ostale platforme (Cloud, Yettel, Iris, Supernova) imaju premotavanje na svim Arenama.
Orion nema istog vlasnika kao ostale firme sem Yettela koji saradjuje tj.iznajmljuje mts infrastrukturu i naravno da ce mts kao vlasnik arene da svojim korisnicima daje odredjenu korist u odnosu na druge operatere.
 
Moj odgovor je bio vezan za OrionTV. Orion ima premotavanje samo na Premium 1 i 2 a sve ostale platforme (Cloud, Yettel, Iris, Supernova) imaju premotavanje na svim Arenama. Kažem ponovo, to je jedina mana Oriona i samo Oriona a mana svih drugih je katastrofa stream.
Hvala. Orion sam platio jedan mesec da vidim i aplikacija jeste dobra i sve to lepo radi ali sam shvatio da samo dve arene imaju premotavanje kao sto i ti rekao. Posto cak i sport pratimo kroz premotavanje, trazim sad nacin da to imam i na arenama a da ne predjem sa sbb pa izgleda da ce biti ili iris go ili arenacloud.
 
Imas kod yettela premotavanje 1080p 50fps (isto kao live prenos), na svim kanalima, na boxu i web playeru, mada ne preporucujem hipernet tv za sada, dok ne poprave ostale probleme.
 
Premotavanje je do provajdera i nema veze sa vlasnistvom, vec je do opreme/servera. Bice i na Orionu sve Arene kada zavrse unapredjivanje opreme.

Inace, procanat premotavanja Arena je zanemarljiv da bi se to naplacivalo i uzimalo u obzir pri formiranju cene ( ovo vazi za manje vise sve kablovske kanale, s tim sto je malo vise za serijske/filmske)...
 
Meni je premotavanje vrlo značajno. Presudno, mogu reći. Prva stvar, ne zelim da budem rob satnice nekog događaja nego da gledanje prilagodim rasporedu drugih mojih aktivnosti u toku dana. Takođe, preskakanje sadrzaja koji mi nije zanimljiv je od nemerljivog znacaja. Reklame, dosadni delovi utakmice itd.
 
Oni gde su pali golovi. Ili kad je utakmica pocela a pustam od pocetka ili npr pustim uzivo ali hocu da vidim golove do tog trenutka.
Gonilu sportskih dogadjaja pogledam na taj nacin. Uzivo ili mozda ceo događaj ali odlozeno, pogledam samo auto/moto sport, sto imam na eonu jos uvek.
 
Nazad
Vrh Dno