Šta je novo?

Kupovina polovne grafike

acirbod

Cenjen
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruke
150
Poena
170
Hteo sam da uzmem neku polovnu graficku kartu,tipa rx 570,580 ili 1060, i gledam par dana oglase i cudim se.Na primer nova rx 580 8gb(XFX,PowerColor) ima da se nadje za 175e,najpopularnija Nitro+ za 210e a rx 570 8gb za 145e.Cene polovnih rx 580 na oglasima idu 130-140e.Pri tom, te polovne kopale 24h/365dana minimum,da ne pominjem bios.Da li ljudi kupuju po inerciji,misle da su nove karte 400-500e?Oglasi su prepuni polovnih kartica,zar ne bi bilo logicno da su cene 50% jeftinije od novih?
 
To nije graficka, nego sredstvo za rad :) koje kada upregnes, otplati se za 5-6 meseci (po trenutnim cenama), tako da su te cene sasvim razumljive, i po tim cenama idu kao alva.
To sto su kopale ne znaci nista, uglavnom su kopale debelo undervoltovane i underklokovane, tako da mogu tako da guslaju godinama (pogotovo Nitro, jednostavno neunistive, hladne, tihe, milina), i manje su opterecivane nego igre.
Trece, sve te graficke imaju dual bios, jedan modifikovan za kopanje, drugi je default, tako da ni sa te strane nema problema. Eventualno ako ti to smeta, skines bios sa neta, flesujes i zavrsis posao.
 
Pazi,ja sto sam video par rigova u radu sa ovim rx kartama,zvizdali su ventilatori kao mlazni motori, kartice vrele,preko 70c.Bas da su ih stedeli ne bih rekao.

A ako ih otplate tako brzo,zar nije normalno da polovna karta vredi 50% od nove u garanciji?Ne znam,mozda ja pogresno rezonujem.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da ti kazem, ja gledam po sebi, imam iskljucivo Nitro kartice, vent se vrti izmedju 35-40% i temperatura je oko 56-58 stepeni, tako da ne vidim potrebu da ventilatori zvizde i urlaju. Mozda nisu bile Nitro, nego MSI, Gigabyte, Asus ili neka turbina... Jednostavno ih gledam kao sredstvo za rad koje zelim da mi radi sto duze, zato ih cuvam i drzim na sto nizem naponu i kloku. Svakako, ima nas raznih, i gameri lepo ukljuce boost bios, odvrnu klok na recimo 1450 MHz i napon na 1.3xV i kao dobili 3 frejma, a graficka u piku povuce 250W, sto je neuporedivo veci stres nego da stalno trosi oko 80-90W.
 
stormbringer je u pravu. ukoliko si gadljiv na polovno, kupi novo u radnji.

au revoir :wave:
 
na neki nacin su i acir i storm u pravu (tj acir nije upoznat pretpostavljam detaljno u trenutni status rudarenja)

sad je rudarenje opet isplativo pa niko ne prodaje jefitno polovno..za gejmera koji je vise manje gadljiv na rudarske grafike (a to je nekad opravdano a cesto i neopravdano- posebno za odlicne i neuinistive kartice kao stu su Nitro modeli) i kome ne znaci odredjena manja usteda bolje da uzme sada novo.
Za rudare i oni kojima je usteda znacajna treba da pazljivo potraze polovnu karticu. Da uzmu bolji model, po mogucstvu u garanciji i da uzivo provere temperature, stanje kulera...

kada/ako rudarenje bude neisplativo cena polovnih kartica ce biti niza..sad ponuda i potraznja to ne dozvoljava


Posto su grafike od 4gb sam mnogo manje intresante rudarima, onim gejmerima kojima znaci usteda je bolje da kupe neku 470/480/570/580 ati karticu sa 4gb...jer tu je vec drasticna razlika polovno ili novo kod modela sa 4gb. Opet uz ogranicenje ako im je za monitor i igre koje igraju dovoljno 4gb
 
Nazad
Vrh Dno