Šta je novo?

Temperatura

Miki_

Cenjen
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poruke
1,344
Poena
125
Imam problem sa maticnom,temperature izgledaju ok ali ne izgleda bas tako.
Ovaj deo gde pise gigabyte je toliko vruc da je nemoguce da se pipne opeces se bukvalno.
original-motherboard-Gigabyte-GA-G41MT-S2PT-DDR3-LGA-775-G41MT-S2PT-G41-Desktop-USED-motherboard.jpg

Ne znam do sad nisam iskreno ni obracao paznju na to ali sam ubacio novu ram memoriju i vidim da je bas vruca maticna.
Da li tako treba da bude ili ocigledno ne pokazuje temp dobro?
 
To (hladnjak) se skine, promeni se pasta. Mada je verovatno tu termalna traka (koja je sad kao žvaka/kamen ako nikad nije menjana). Opet će biti vruće, ali efikasno vruće. :)
 
Vrlo moguce da je vec kao zvaka ako je to,jer sam vec jedan laptop rasturao i bila je termalna traka ali bukvalno zvakaca guma.
Gde da kupim,video sam po oglasima ali meni treba samo malo.
 
To je "north bridge" sa integrisanom grafičkom, koja ako se koristi nije čudno da je topao hladnjak. To što je topla, verovatno znači da dobro preuzima toplotu od čipa, a da se se loše hladi jer loše provetreno kućište.
 
Imam ja graficku u racunar i ona bogami ide do 55 ali maticna pise da je 33 stepeni a nemoze da se pipne koliko je vruce bukvalno se opeces. Ali do sad nisam obracao paznju na to i zato kazem ne znam dali je to normalno.
Stranica kucista je otvorena uvek kod mene.
 
Ako se komp "ne koci" onda je najverovatnije sve u redu ispod hladnjaka.

Postavi neki tihi 12cm ventilator da dodatno hladi taj deo.
 
Ma ne koci,plus sistem je 2 ipo godine star sad moram da instaliram 64 bitni zbog rama. Desilo mi se u poslednja 2 meseca da se 2 puta iskljuci mislio sam da je zbog temperature ali u pitanju je bila struja imam jako losu instalaciju i druge stvari se iskljuce u toku rada.
Nemam nijedan 12cm ventilator i ja sam bas mislio da stavim,imam samo od 8cm jako je mali i jedan od 14cm ali je prevelik nemoze da stane.
 
Ma koja klima u sobi samo sto se ja ne skuvam koliko je vruce. Mogu da stavim ovaj od 8cm ali ne znam da li ce pomoci,kad zatvorim stranicu mogu da stavim da duva direktno u maticnu ali kako ce onda topao vazduh da izvlaci.Ili jedino da stavim da izvlaci topao vazduh.
 
Šta god da uradiš, pa makar duvao lično, će pomoći.
 
Tako cu i da uradim. Samo mi neobicno da mi je ram opterecen u startu 1.5gb a pre bude toliko kad otvorim i browser. Sad samo kad otvorim browser je 2.5gb Ali definitivno racunar radi mnogo bolje nego pre.
 
Windows 7 koristim. Eto 1gb vise nego pre, trenutno je oko 2.5gb optereceno a otvoren mi je samo browser i ovaj jedan prozor sa ovim forumom. Pre je bilo 1.5gb. Ali ne bunim se,zato sam i kupio jos rama da mogu bez problema da surfujem da se ne strecam.
 
Nazad
Vrh Dno