Šta je novo?

Da li bi mi pomoglo dodatnih 8Gb rama i SSD disk za rad u premier pro u 2k?

M3

Čuven
Učlanjen(a)
06.01.2004
Poruke
2,379
Poena
680
Zdravo drugari,

imam jednu stariju konfiguraciju koja me odlučno služi ali kojoj je došlo vrijeme da se zamijeni za neki Ryzen. Ali dok to ne uradim, u međuvremenu radim u premier-u za svoje potrebe, zanima me da li bi dobio na performansama ako bih stavio dodatnih 8gb rama i dodatni ssd disk.

Sadašnja konfiguracija je:
CPU: AMD FX 4350 4.2 Ghz, 8 Gb rama, grafička R9 270 koliko me sjecanje služi i HD od 1 Tb sata.

Dakle u full HD radi to fino, ali čim učitam snimke koji su 2k dodje do velikog laga, samim tim nemoguc je rad. Da li bih kupovinom rama i ssd diska omogucio koliko toliko pristojniji rad u 2k rezoluciji ili jednostavno mašina je loša za tu rezoluciju?

Npr puno fluidnije mi je kad radim u wondershere filmora u 2k, ali u premier baš laguje opasno...

Unaprijed hvala.
 
U Premieru ne bi dobio nešto bitno ako zameniš HDD sa SDD, ali bi kompjuter generalno poleteo sa SSD. Dok ne probaš, ne bi poverovao koliko te stare kante mogu da se preporode kad im ubaciš SSD, plus ne moraš da slušaš disk dok drlja, plus možeš kasnije da ga upotrebiš u novom PC-u.
 
Da, svakako prelazim na Ryzen, pitanje je samo vremena hoce li to biti za mjesec ili za tri.
Nego u međuvremenu gledam ako je moguce za neki sitni novac poboljšam rad u samom programu. Svjestan sam i ja da je cpu slaba karika uostalom kao i cijeli sistem, ali reko bolje da pitam.
Hvala puno na odgovorima.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
8gb ddr, ssd i fx 83xx (po mogućstvu fx 8300 ili 8320E , zbog manje potrošnje)
će da ožive tvoju mašinu i primetno ubrzaju rad.
Celo ulaganje u apgrejd je 50ak evra. Isplati se.

Pretpostavljam da koristiš novu verziju premijera, i da si uključio hardversku akceleraciju.
 
Nazad
Vrh Dno