Šta je novo?

Razer USB Audio Enhancer ili neki drugi USB DAC sa mic supportom?

rev

Čuven
Učlanjen(a)
03.01.2003
Poruke
206
Poena
620
Pozdrav drugari,

trenutno sam na kombinaciji Asus Xonar U5 + Beyerdynamic Byron bubice, koje koristim i za gaming i za slušanje muzike i ta kombinacija u potpunosti zadovoljava moje potrebe.

Xonar sam prvenstveno uzeo zato što su mi se mikrofoni čuli jezivo na integrisanoj zvučnoj, a sa njim je daaaleko bolje, a i generalno dobijam kvalitetniji i jači zvuk.
Međutim u zadnje vreme mi se pojavio onaj "click of death" ili kako ga već zovu, pa svaki put kad ugasim računar moram da ga podgrevam da bi proradio. Uglavnom koristim sleep mod, tako da to nije tako često, ali svakako smara.
Cenim da se popravka ne isplati (osim ako neko nema pouzdanu informaciju gde i za koje pare), jer mislim da i u ovakvom stanju mogu dobiti neki dinar za njega, pa sam mislio da pređem na nešto drugo. Drugi Xonar mi se ne uzima opet.

E sad, naleteh slučajno na Razer USB Audio Enhancer za 3000din kod nas, što mi deluje kao interesantno rešenje za moje potrebe. Prvo zato što je prenosivije, pa bih potencijalno mogao da ga koristim i uz laptop, a drugo što ima dedicated mute mic dugme.
Ono što me interesuje jeste da li je neko imao iskustva sa njim i da li postoji nešto slično ili bolje, za manje ili iste pare, što bih mogao uzeti u obzir?

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Cao druze.
Ja sam taj Razer razmatrao kada sam hteo da malo popravim zvuk na laptopu, ali zbog nedostatka recenzija sam kupio Roccat Juke, koji ima slicnu cenu (2500).
Popravio mi je zvuk slusalica znacajno u igrama, konkretno sto se pozicioniranja zvuka tice. Ali nista osim toga, samo pozicioniranje. Nisam audiofil, nemam pojma kako bi zvucale slusalice da ih prikacim na neki ozbiljan audio dac...
E sad, stigla mi je pre nekoliko dana zvucna sa alija za 4$, kombo zvucna i 3 usb hub-a.
Mogu reci da nema nikakvih razlika, jedino se cuje neki ulazni sum na ovom kineskom, ali to je toliko tiho da se ne cuje taj sum kada krene zvuk na slusalicama. Na mikofon se niko nije zalio do sada, mada ove moje sluske imaju super plug&play mikrofon.
Ja sam misljenja da te jeftinije varijante mogu malo popraviti zvuk, eto u mom slucaju jasnije pozicioniranje, ali da ipak nisu u klasi skupljih resenja.

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na odgovoru i ideji.

Na kraju sam sam rešio da malo eksperimentišem i u odsustvu nekog provereno kvalitetnog a pristupačnog rešenja uzeo sam ORICO SC2-BK USB DAC za nekih 9usd.
Subjektivno zvuk nije tako dobar kao na Xonaru, ali je bolji i jači nego na integruši, plus mikrofon radi bez ikakvih smetnji.
Ne verujem da su ta Razer i Rocat rešenja nešto drastično bolja, tako da sam u principu zadovoljan ovim kao nekim prelaznim rešenjem.
 
Nazad
Vrh Dno