Šta je novo?

Pomoc pravnika, inspektora, bilo koga...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lexpower

Cenjen
Učlanjen(a)
02.05.2010
Poruke
340
Poena
180
Unapred se izvinjavam sto otvaram ovakvu temu na IT forumu, ali znam da ovde ima dosta clanova razlicitih profila koji su uvek voljni da pomognu i da je bilo tema koje nisu imale veze sa stvarima za koje su clanovi Bencha prevashodno zainteresovani.
Ukoliko moderatori smatraju da nema prostora da ova tema ostane, neka je slobodno izbrisu.
Takodje se izvinjavam na duzini posta, trudicu se da objasnim problem u najkracim mogucim crtama.

Naime, imam problem sa "komsijom" u stanu iznad. Covek ima 40 i kusur godina, nikada nista nije radio, retko kad izlazi iz stana, cigarete je kupovao tako sto je "krao" majcinu platnu karticu itd. Majka mu je, nazalost, umrla pre dva meseca tako da mislim da on vise nema nikakav prihod i da ne moze da se brine sam o sebi, pogotovo sto mi deluje da ima i psihickih problema.

Pre dvadesetak dana pojavila mi se voda na plafonu pored kupatila, upropastila mi je dvoja vrata i dosta zidova, a maltene sam zavrsio sa kompletnim renoviranjem stana. Posle dosta natezanja i molbi pristao je da pusti majstore u stan (inace nikada ne otvara vrata i ne pusta nikoga u stan) da bi smo saznali da mu je tri nedelje zapusena WC solja i da njemu to nije smetalo, koristio je drugi WC dok su mu fekalije plivale po kupatilu. Stan deluje neverovatno, poput onih americkih serija gde prikazuju ljude koji nikad nista ne bacaju. Svuda je djubre, stare stvari, leglo zaraze i bolesti (ima i par macaka o kojima ne znam da li i kako brine), neverovatan smrad. Gledate to na televiziji, ali nikad ne verujete da tako nesto postoji i kod nas i to bas u vasem komsiluku.
Platio sam (ne malu cifru) da mu se otpusi odvod, WC solja (prosipao je kiseo kupus i zapusio i odvod i vertikalu) i vertikala i molio ga da mi javi odmah ako se nesto tako opet dogodi.
Zgrada ima duplu plocu izmedju stanova sa stiroporom izmedju tako da je bilo potrebno neko vreme da ploce "popiju" vlagu i da krene da curi kod mene, tako da su se iste cedile do pre sedam, osam dana...za sve to vreme, meni budjaju zidovi, propadaju stokovi od medijapana, nemam svetlo u pola stana zato sto se voda cedi kroz otvor od plafonjere i morao sam da iskljucim osigurace.

Kapljanje je prestalo pre nekih sedam dana i taman sam pomislio da je sve ok, ali ponovo se pojavilo juce tako da sam ga prvo pozvao da pitam da nema ponovo neki problem u kupatilu. Odgovorio je da nema i da je sve ok, ali sam ja ipak odlucio da odem i da se licno uverim. Nije hteo da me pusti u stan, bio je i bezobrazan, ja sam planuo, fizicki me je napao bla, bla, bla...Obojica smo zvali policiju, koju je jedva pustio u stan i oni su mi rekli da mu ponovo curi WC solja ali na drugom mestu.

Da skratim vise moju tuznu pricu, kontaktirao sam komunalnu policiju, regularnu policiju, komunalnu inspekciju, centar za socijalni rad, gradsko stambeno, sve koje su mi pali na pamet i niko ne moze da mi pomogne. Mislim, svi su napravili neke zapisnike, primili i zaveli molbe i sl. ali se sve svodi da u nasoj drzavi ne postoji institucija koja bi mogla da mi pomogne. Ja samo mogu da ga tuzim privatnom tuzbom i da se razvlacim po sudovima i cekam da mu izvrsioci pokucaju na vrata, a za sve to vreme da imam problem u stanu u koji sam ulozio dva meseca svog vremena i brdo para kako bih ga sredio.

Bilo kakva pomoc i savet ce znaciti. Kako mi kazu u svim sluzbama na cija sam vrata pokucao, pun je Beograd takvih ljudi, mora da je neko vec imao slican slucaj i da je nekako resen.

Unapred hvala.

P.S. Od jutros cela zgrada nema hladnu vodu, zato sto nije hteo da pusti ekipu za hitne intervencije u stan i momci su zatvorili vodu u sahtu.
 
Tuzba sa privremenom meromi resi se vrlo brzo.

tipa:132.jpg

Ova nije dobro napisana, ali se sprovela uz ispravku.
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je sjajno Weasel ako moze brzo da se resi. I ja sam u Zemunu.
Znas li da li mi treba advokat ili mogu sam da odem u Treci i podnesem tuzbu? Nikada nisam nikoga tuzio.
Nece on pustiti u stan ni na osnovu ovog resenja, ali kapiram da onda nije problem da se natera?!
 
NIje problem nikakav da se natera, ovo nije ni činjenje ni nečinjenje ni trpljenje, te samim tim javni izvršitelj sprovodi privremenu meru uz astitenciju policije i bravara.

Sam da napises tuzbu i predlog za odredjivanje privremene mere... pa ne znam, mislim naravno da mozes ako znas, a da li znas to opet ti najboilje znas.
 
Ovo je svugde problem i drzavne sluzbe samo prebacuju odgovornost
 
NIje problem nikakav da se natera, ovo nije ni činjenje ni nečinjenje ni trpljenje, te samim tim javni izvršitelj sprovodi privremenu meru uz astitenciju policije i bravara.

Sam da napises tuzbu i predlog za odredjivanje privremene mere... pa ne znam, mislim naravno da mozes ako znas, a da li znas to opet ti najboilje znas.

Poznanik iz Drugog kaze da nekad rese te tuzbe i u istom danu...hvala do neba, tolike pragove obio i brojeve pozvao i niko mi nije ni pomenuo ovako nesto.
Sto se mene tice moze pod kljuc tema.

Hvala jos jednom.
 
Nema na cemu.

Lock.

Ako treba pomoc jos neka trazi da se otvori tema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno