Šta je novo?

nov monitor pokvaren?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
uzeh danas aoc cq27g2 monitor, i evo sta se vidi kad ga upalim:

monsjeb.jpg

povezan preko DP kabla, ali mislim da do njega nije, jer i kad ga palim, kad izbaci AOC logo, vidim da je slovo C tamnije......

jel da ga nosim na reklamaciju, ili ima neke sanse da probam nesto da ga slogiram da proradi kako treba?

hvala
 
Što bi ga slogiravao ako je nov? Bar to treba da radi out of box

Nova 5t
 
Nešto se led-ovima je tu... Reklamiraj, nemaš druge.
 
izvukao sam strujni kabl iz adaptera za napajanje, drzao 10 sekundi power dugme stisnuto, vratio kabl, i sad je slika OK.

imate neki savet sta da radim, jel da ipak nosim na reklamaciju, ili da ga drndam do ponedeljka pa da vidim sta ce biti?
 
Pa jedan red ledova se nije upalio pri startovanju osvetljenja. Obično ima par kondenzatora (ili par smd komponenti) koji su zaduženi da pokrenu sve to, pa možda se on malo isušio od stajanja i nije imao dovoljno startne snage da popali sve delove (jer se nije dovoljno napunio). Ili pera-mika i žika... :D

Izvlačim i ja sad ove zaključke otprilike, jer tačan odgovor ti može reći samo neko ko baš baš radi sa monitorima/tv-ovim na dnevnom nivou i viđa takve probleme redovno.

Ne znam gde si ga uzeo, ali možeš (ako nisu ove ogromne radnje kojih ima po 30 prodavnica u gradu) da im javiš da si dobio monitor koji "baguje". Kažeš njima što i nama, i da ćeš da ga probaš preko vikenda (svakako imaš garanciju za daleko bilo) i vidiš šta će biti do ponedeljka. Probaj ga ostaviti skroz na skroz izgašenog (izvuci mu kabl iz struje) preko noći, pa ujutru ga priključi ponovo. Čisto da vidiš da li će startovati normalno ili tripovati ponovo.
 
Poslednja izmena:
ok, uradicu tako, pa cu videti. nisam ga uzeo u radnji, uzeo sam ga iz VP u kimtecu, tako da im mogu odmah tamo odneti nazad ako zatreba.....
 
evo, dva dana drndao, gasio, palio, power cyclovao, vadio iz struje, za sada bez simptoma one crne senke...., sve ok.
mislim da u ovom stanju nema svrhe da ga nosim na reklamaciju..... ako i njima sve bude ovako, vratice mi ga nazad posle provere.....
 
Nazad
Vrh Dno