Šta je novo?

ASTRA project (scratch-build)

nessa78

Slavan
Učlanjen(a)
30.01.2011
Poruke
2,572
Poena
275
Cao drugari,

Nije me bilo neko vreme, ova luda COVID godina je poremetila sve planove. Ali, ne predajem se tako lako, pripremio sampar projekata za ovu godinu i vreme je da krenemo sa prvim!

20200805123726-db5c48cb.jpg


U pitanju je scratch-build competition project, vodeno hladjenje, top-quality hardware, izradjen od aluminijuma na CNC masini. Za sada samo fotka najave, iz dana u dan obecavam dosta fotki, nekoliko vide i puno zabave, tako da ce svremenom postati sve jasnije o cemu se radi i kako ce sve na kraju izgledati :)

BR, neSSa
 
Pa da pocnemo, lista hardwera nije konacna iz razloga sto su mnoge premijere komponenti pomerene zbog COVID, ali evo preliminarnog spiska:

MB - Z490 Asus ROG Maximus XII Extreme
CPU - Intel i7 10700K
GPU - new RTX 30 series
RAM - Patriot Viper 4 Blackout Series DDR4 4X32Gb 3600 Mhz
SSD - Patriot Viper Gaming VP4100 1TB M.2 2280
PSU - Cooler Master SFX 850w
FANS - Cooler Master & EKWB
EKWB LC parts (Magnitude CPU block, DDC pump, 360PE rad, Torque fittings, Vector GPU block etc...)

Reservoir/distro plate ce realizovati SS Mods :)

Uglavnom, koncept u zacetku mozate videti dole na fotografijama, kasnije cu vas provoditi kroz proces prilagodjavanja i izrade:

20200807155301-b8bb1b0b.jpg

20200807155259-8e0c10ef.jpg

20200807155258-e99114f6.jpg

IMG
 
Amazing dokle se stiglo sa kastomizacijom, svi su se iščuđivali kada sam '80tih ofarbao kućište u crno i izbušio rupe za ventilaciju.
 
Amazing dokle se stiglo sa kastomizacijom, svi su se iščuđivali kada sam '80tih ofarbao kućište u crno i izbušio rupe za ventilaciju.

Poprilicno se odmaklo, ali idemo lagano, ni takmicenja jos nisu pokrenuta tako da sve ima svoj tok, bice sve jasno kako dani budu tekli.

Ono jes, u prvom momentu je sve cudno, a posle svi to zele hehehe
 
Samo napred ideja je odlična mada bi voleo da vodim neko od onih silverstone mikro atx napajanja sa platinum sertifikatom u modu.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока

P. S. Prijatno sam iznenađen sa ovim Cooler Masterom u sfx formi.
 
Poslednja izmena:
Monitor Kuciste :) Mada ko vec na stolu ima dva monitora taman ovo kuciste da bude treci za eyefinity :) Interesantno je videti novine na ovom polju. Samo napred!
 
Samo napred ideja je odlična mada bi voleo da vodim neko od onih silverstone mikro atx napajanja sa platinum sertifikatom u modu.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока

P. S. Prijatno sam iznenađen sa ovim Cooler Masterom u sfx formi.

Monitor Kuciste :) Mada ko vec na stolu ima dva monitora taman ovo kuciste da bude treci za eyefinity :) Interesantno je videti novine na ovom polju. Samo napred!

Hvala sto pratite drugari, nije jos stiglo SF od CMa, ali kad bude prenosim utiske, ocekujem samo najbolje, a znate dobro da se trudim da budem inovativan i drugaciji sa dizajnom, nadam se da ce ovo biti zapazeno u tom smislu :)

EKWB parts has arrived, thank you for support!

20200909093749-126b3f7f.jpg

20200909093750-6d0df3b6.jpg

20200909093752-2c819834.jpg

20200909093751-d6860a08.jpg
 
Samo napred ideja je odlična mada bi voleo da vodim neko od onih silverstone mikro atx napajanja sa platinum sertifikatom u modu.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока

P. S. Prijatno sam iznenađen sa ovim Cooler Masterom u sfx formi.

Monitor Kuciste :) Mada ko vec na stolu ima dva monitora taman ovo kuciste da bude treci za eyefinity :) Interesantno je videti novine na ovom polju. Samo napred!

Hvala sto pratite drugari, nije jos stiglo SF od CMa, ali kad bude prenosim utiske, ocekujem samo najbolje, a znate dobro da se trudim da budem inovativan i drugaciji sa dizajnom, nadam se da ce ovo biti zapazeno u tom smislu :)

EKWB parts has arrived, thank you for support!

20200909093749-126b3f7f.jpg

20200909093750-6d0df3b6.jpg

20200909093752-2c819834.jpg

20200909093751-d6860a08.jpg
 
Nisam baš siguran da je to najbolja tačka za pozicioniranje napajanja ali ok, vidi se jasno da će vodeno u nosač [emoji4]

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
Mirno sapavaj, pozicija za PSU je best-of-the-best, cela tacna ce biti duboka oko ~10cm sto je savrsenstvo, pritom je ventilaciona infrastruktura vec osmisljena do perfekcije ;)

Znas me, ovo malo tizujem, poodmaklo se sovim poprilicno tako da ovo je eol ali eto da se vidi neki redosled u radu.

Sto se tice nosaca on je prilagodjen za EKWB 360PE i bice na njemu ventilatori u PP konstalaciji, pumpa ide u distro koji je u tacni.
 
Mirno sapavaj, pozicija za PSU je best-of-the-best, cela tacna ce biti duboka oko ~10cm sto je savrsenstvo, pritom je ventilaciona infrastruktura vec osmisljena do perfekcije ;)

Znas me, ovo malo tizujem, poodmaklo se sovim poprilicno tako da ovo je eol ali eto da se vidi neki redosled u radu.

Sto se tice nosaca on je prilagodjen za EKWB 360PE i bice na njemu ventilatori u PP konstalaciji, pumpa ide u distro koji je u tacni.
Šta reći Pinball Wizard,i zatvorenih očiju vidiš poziciju svih delova u modu,
Predpostavljam da je ovom poziciom zadvoljen kriterijum funkcionalnosti podjednako kao i estetika.
Meni je nekako logično bilo da je mesto nađeno u vrhu tik iznad vodenog hlađenja što bi dalo prostora za još tanji deo konstrukcije u koju dolazi grafička i ploča.. Sad vidim da estetski ne bi bilo kako treba jer bi cela konstrukcija bila pre visoka i izgubila bi elegantan dizajn koji si postigao uglovima u tom delu na vrhu nosača.
Mod mi je veoma zanimljiv zbog ideje fuzije kućišta i monitora. Bilo bi izuzetno kad bi Cooler Master kao proizvođač kućišta usvojio koncept.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Šta reći Pinball Wizard,i zatvorenih očiju vidiš poziciju svih delova u modu,
Predpostavljam da je ovom poziciom zadvoljen kriterijum funkcionalnosti podjednako kao i estetika.
Meni je nekako logično bilo da je mesto nađeno u vrhu tik iznad vodenog hlađenja što bi dalo prostora za još tanji deo konstrukcije u koju dolazi grafička i ploča.. Sad vidim da estetski ne bi bilo kako treba jer bi cela konstrukcija bila pre visoka i izgubila bi elegantan dizajn koji si postigao uglovima u tom delu na vrhu nosača.
Mod mi je veoma zanimljiv zbog ideje fuzije kućišta i monitora. Bilo bi izuzetno kad bi Cooler Master kao proizvođač kućišta usvojio koncept.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока

PSU je tu iz vise razloga, jedan od bitnih je sakrivanje viska kablova, prva ideja je i bila da bude na vrhu ispod GPU ali sama orijentacija i kretanje kablova je ukazivalo na anomaliju, zato je postavljeno nize.

Ceo ovaj koncept ce biti zatvoren od pozadi tako da se nista nece videti, ali o tome u narednim postovima :)

Nije mi paznja usmerena na instalaciju monitora na ovo "kuciste". Ideja je samo da podseca na monitor i da se kao takvo uklopi u ambijent uz neki dobar 32" (iako je dimenziono manje od toga).

Moze se desiti da neko i primeti dizajn ali da usvoji (citaj "kupi") dizajn je naucna fantastika, zato uglavnom svi modovi zavrse kao prototipovi ili kasnije dozive reinkarnaciju kao blede kopije. Da ogradim ovde CM od takvih malverzacija (ne da ja znam da su imali takvih gafova) ali ima drugih kineskih kompanija kojima se spocitavaju takve stvari.

Hvala sto pratis i komentarises, napokon malo feedback-a :)
 
Bice ovo :Klanjanje
 
Hoce biti zglob izmedju nosaca i konstrukcije ? Barem tilt opcija
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno