Šta je novo?

Telefon sa odličnom kamerom

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Treba mi savet za kupovinu telefona sa odličnom kamerom za pravljenje kvalitetnih fotografija i videa, koji po tom pitanju može da parira, recimo, samsungu s20, odnosno iphone-u 11, a da nije baš toliko skup, a koji ima da se kupi na našem tržištu i u pouzdanim prodavnicama... Bilo bi dobro da kamera ima optičku stabilizaciju zbog snimanja dece... Poželjno je da telefon ne bude prevelik (za žensku ruku) i da ima noviji softver...
 
Honor 20 Pro
Imam, koristim uglavnom za slikanje i prezadovoljan sam.
Odlične fotke pravi, ima dosta modova i AI, a može i sve ručno.
Cena fantastična, ima i 8/256GB

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Ja sam mojoj ženi u februaru kupio Honor 20 pro. Nije veliki, lep je, fenomenalna baterija i ima izuzetnu kameru sa optičkom stabilizacijom. Slike su neuporedivo bolje u odnosu na Mi 9T, imao Gcam ili ne.
E sad, i dalje ove legalne prodavnice i dalje drže baš visoku cenu (60.000), tamo gde sam ga ja kupio, za oko 40.000, nema više.


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
400-500e je budzet telefon? E svasta...
To je i mene opasno pocelo da nervira . Sada je kao WOW 400e mid-range telefon super deal. Ali dok se kupuje oni će da podižu cene. Na sve to kupci opravdaju podizanje cena. Stvarno mi nije jasno da jedan telefon od 6 inch može da košta 1.5k evra, a da jedan na primer extra TV od 65 incha košta 1k evra. Nešto tu nije u redu stvarno.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Problem sa cenama je evidentan.
Mid range od 250 evra skocio na 450e
Dok god ima ljudi koji ce da kupuju takve uredjaje, cene nece ici dole.
Nema opravdanja koliko god trazio neku logiku za takav jump.
Niti su ekrani skuplji, niti je njihova izrada zahtevnija u odnosu na panele od pre par godina.
Chipovi isto nisu toliko skupi da bi opravdali jump.
Kamere su u mid rangerima ispod proseka u odnosu na flagship od pre 2,3 godine. Tako da ni tu nema razloga za skok cena.
Flagship je sa 500,600e za par godina skocio na 1000e.
A dobijate jedno veliko nista.



Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Nije u redu, ko je učio ekonomiju zna da prodavci dižu cenu sve dok kupci kupuju. Zašto bi apple prodavao iphone po 400 evra što je realno kad je njihov tim istražio i došao do zaključka da taj isti telefon može da se proda za 1000 evra.

E sad postoji i druga strana priče. Ja sam iphone 11 platio 800 evra što je ok za teefon koji će da bude dobar 5 godina. Pošto smo mi razmaženi da menjamo fonove na godinu, dve to je druga stvar.

Ako je ovom kupcu bitan i vodeo onda iphone se, a ako nije onda pixel.
 
Kupovina telefona zbog fotografije i videa postaje besmislena upravo zbog prevelike cene telefona.
Dodje mi da kupim neki milc aparat za 400e koji je svetlosnu godinu ispred bilo kog telefona, i obican xiaomi za 100e.
A oni neka prodaju ove telefone koji prave fotografije slabije od digitalca koji sam imao pre 10 godina.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Kamere su u mid rangerima ispod proseka u odnosu na flagship od pre 2,3 godine. Tako da ni tu nema razloga za skok cena.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

Redovno pratim na Kimovilu šta se nudi od telefona i jedan od filtera je upravo ovo što pokretač teme hoće, OIS, drugi je broj Antutu poena i to je to, to pobija sve ostalo. Tako i drugima savetujem, ko hoće dual sim ili jaču bateriju ili tačnu dijagonalu, ubaci u filter i to je to.

Imam HTC 10 Evo kupljen preko Kimovila (čini mi se da je tad najjeftinije izlistao lightinthebox sajt) pre 2 godine kao tad 2 godine star HTC flagship za 135$ plus carina. HTC 10 Evo ima OIS, 4k snimanje i 105 000 Antutu poena. Danas gledam šta ima da se kupi za slične pare, bukvalno ništa. Prodaju Xiaomi krševe, nijedan nema OIS, tek oni preko 250 evra, e pa izvini Šaomi.

Evo predloga za odličnu kupovinu, samo da se naruči iz druge zemlje, ne iz Srbije pošto je poštarina ogromna:

https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 
Poslednja izmena:
Dok ti ukacis fotoaparat u kompjuter prodje pola dana ovako samo klik i evo ga na instagram. Nema se vremena danas ni za pisanje a i ljudi su razmazeni. Na telefonu odma mozes i da editujes sliku mozes da radis sta hoces i onda to posaljes na viber za 8 sekundi. Ja sam bio isto u fazonu, najvise jer sam informacije dobijao sa logicshopa i mobilnogsveta, da je sad lako dobiti dobar fon za malo para. Telefoni jesu napredovali ali dostupnost nije pozitivno uticala na cenu nego bas suprotno jer je potraznja nenormalna i ljudi bi kupovali i da je 500e najjeftiniji, za 10% bi opala prodaja. Vidimo da se pojavljuju i nove kompanije: bili su meizu i xiaomi a sad i oneplus i ko zna koliko jos nekih drugih proizvodjava.
Telefon je istovremeno i*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izami trend ali i veoma mocna masina kao svajcarski noz oces lampu op evo je oces temperaturu da vidis evo je na. Skoro sve moze. Za par godina verovatno ce ugradjivati toplomere i merace pritiska ako je moguce i to sve na skener otiska prsta.
 
Pa ako ga ima ajfon ne moram da ga imam ja...
Najgori trend koji sam iskulirao lagano.
Isto je i sa kapljicama/suzama po display-u
S9 nov za 215e bi stvarno bio dobar deal.
Kamera bolja od tih danasnjij midrangera za klasu.
Problem je naci novi s9.
Ja imam snapdragon verziju, ali sam polomio staklo na displayu, i to je pored slabe baterije jedini razlog zasto bih ga menjao.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Mi 8 ima notch velicine Australije.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Ali najbolju kameru i displej, pa i procesor za 200e.

Kameru ima bolju od mogu da garantujem bar do 600e telefona, a da ne pričam u odnosu na sve nove flagshipe trenutno da ima, pošto i sam gledam zamenu, ali nijedan flagship nema kameru kao mi8 sa gcam-om.

Ako neko zna da skine pdf sa neta, zna da skine i gcam. Isto tako zna da je i instalira.
 
Meni je notch deal breaker, tako da ne razmatram te telefone. U ekran gledas svo vreme, tako da ne mogu to da podnesem.
Ali kome ne smeta ta anomalija na displayu, why not...

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ne vidim kakve veze ima notch sa pokretacom teme, s obzirom da je čak i naveo iPhone 11.
 
Ali najbolju kameru i displej, pa i procesor za 200e.

Kameru ima bolju od mogu da garantujem bar do 600e telefona, a da ne pričam u odnosu na sve nove flagshipe trenutno da ima, pošto i sam gledam zamenu, ali nijedan flagship nema kameru kao mi8 sa gcam-om.

Ako neko zna da skine pdf sa neta, zna da skine i gcam. Isto tako zna da je i instalira.

Moze link ka gcam koja provereno radi na Mi8? Inace potvrdjujem da je strava fon, ja moj na akciji u Ceskoj platio oko 230e ali jos pre godinu dana, 80e bio jeftiniji od tadasnje realne cene samo zato sto je bio bele boje
 
Treba mi savet za kupovinu telefona sa odličnom kamerom za pravljenje kvalitetnih fotografija i videa, koji po tom pitanju može da parira, recimo, samsungu s20, odnosno iphone-u 11, a da nije baš toliko skup, a koji ima da se kupi na našem tržištu i u pouzdanim prodavnicama... Bilo bi dobro da kamera ima optičku stabilizaciju zbog snimanja dece... Poželjno je da telefon ne bude prevelik (za žensku ruku) i da ima noviji softver...

P40 pro, instaliras google servise u roku od 10 min i to je to. Nema sta drugi da traze oko kamere.
 
Meni je notch deal breaker, tako da ne razmatram te telefone. U ekran gledas svo vreme, tako da ne mogu to da podnesem.
Ali kome ne smeta ta anomalija na displayu, why not...

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

I meni smetaju i notch i ostale anomalije na displejima pa su mi npr. Mi 8 i iPhone notch-evi prihvatljiviji od ogromnih, ocajno pozicioniranih pilula (posebno P40 Pro, Nord, S10+ i sl.).
Notch na Mi 8 je nekako dobro ''skrojen'', iskoriscen na pravi nacin (kamera, silni senzori) i nije ruzan kao kod Pixel 3 XL npr.
 
Nazad
Vrh Dno