Šta je novo?

Telefon sa odličnom kamerom

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Treba mi savet za kupovinu telefona sa odličnom kamerom za pravljenje kvalitetnih fotografija i videa, koji po tom pitanju može da parira, recimo, samsungu s20, odnosno iphone-u 11, a da nije baš toliko skup, a koji ima da se kupi na našem tržištu i u pouzdanim prodavnicama... Bilo bi dobro da kamera ima optičku stabilizaciju zbog snimanja dece... Poželjno je da telefon ne bude prevelik (za žensku ruku) i da ima noviji softver...
 
Mi 8 pro je cak po meni losiji od obicnog, isti hardwere , samo sto Mi 8 pro ima manju bateriju i satro providna ledja( zapravo slika,tj print navodnih komponenti ). I mislim da ima citac otiska na displeju ako se ne varam. No meni vise znacila veca baterija od ledja koja cu iovako pokriti zastitnom maskom a za otkljucavanje barem meni svejedno da li je senzor otiska prsta napred ili pozadi
 
Moze link ka gcam koja provereno radi na Mi8? Inace potvrdjujem da je strava fon, ja moj na akciji u Ceskoj platio oko 230e ali jos pre godinu dana, 80e bio jeftiniji od tadasnje realne cene samo zato sto je bio bele boje������ Iovako sam odmah kupio Spiegen crno zastitno kuciste... Tada bio best buy a i sada se dobro drzi, solidna kamera, super amoled displej, brzo punjenje, dobar cipset ( ne neki mediatek i slicno..), kvalitetna zavrsna obrada... Kamera mozda malo slabija ali opet iovako nije problem pred spavanje staviti telefon na punjac, dan moze izgurati.
https://flic.kr/s/aHsmLtgfYF

Ove fotke su sa ovom gcam urađene i od nje ne mrdam.

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_7.3.020_RPII_v0f.apk
 
Pa nije to EIS da dolazi sa update-om.

To je OIS. Samo ime kaže.
 
Pa nije to EIS da dolazi sa update-om.

To je OIS. Samo ime kaže.
Ja sam mislio da je optika fiksna i da važi za sve rezolucije, ali da nešto nije bilo dobro urađeno u softveru... Sve u svemu, 4K video i dalje nije stabilizovan? A koji ti Android i MIUI imaš i da li ima nova verzija gcam-a koja dobro radi i na Androidu 10 , odnosno, MIUI-u 11?
 
OIS radi, pa radi nema tu softvera bio to 480p ili 2160p.

Postavio sam u postu malo iznad fotke i koja gcam ide.
 
Dobar je video na Mi 8. Meni je stabilizacija jako dobra, mada ne snimam nešto puno. A i kvalitet videa je jako dobar. Na prednjoj kameri valjda nema stabilizaciju, mada nikad je nisam koristio za snimanje pa ne mogu da potvrdim. :d
Android 10, MIUI 12. Mada ja sam na xeu romu, stock nikad ne koristim. Ove godine mu se završava beta podrška, dobiće sigurno i MIUI 13, a verovatno i 14.
Gcam iz Mi 8 teme iz prvog posta, provereno je dobra.
 
Ako hoces dobar video samo i jedino iPhone. XR moja preporuka ili ako Ti ne smetaju bezeli 8 plus. Sve ostalo za dobar video baci u vodu. Ja sam prodao S10 baš zbog ocajnog kvaliteta videa pogotovu u slabijim uslovima. Uzeo XS Max i dobio pravu stvar. Nisam imao prilike da probam P40 Pro. Kapiram da su slike bolje nego na iPhone-u i tu nema dileme ali po recenzijama koje sam gledao izgleda da mu video nije ni blizu ajfonovima.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
I moja preporuka za XR. Video vrhunski, kamera vise nego odlicna. Razlika u forografijama sa p40 pro samo u nocnim uslovima, preko dana meni je bolji apple, boje/dinamika/rad hdr-a, boja koze itd...
 
200e telefon vs 600e (sa ubogim bezelima i 720p rezolucijom i IPS-om)
 
Nazad
Vrh Dno