Šta je novo?

Laptop se ugasi čim se izvuče iz struje

nidzesi

Slavan
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruke
1,391
Poena
265
Zdravo,

Imam laptop HP 250 G6. Laptop je star malo jače od godinu i po. Poslednjih par meseci kad izvučem kabl za napajanje laptop se ugasi, baterija uopšte ne drži ni jedan sekund. Operativni sistem je Windows 10, poslednje ažuriranje. Imate li neku ideju šta može da bude?
Sama baterija nema fizička oštećenja, pokušao sam da je skinem pa vratim ali to ne pomaže. Laptop nije padao pa da se kaže da je do toga.
Da li je moguće da je nešto do podešavanja?

Hvala.
 
ne,prsla ti je ili baterija,ili još gore elektronika za punjenje sa ploče.bojim se da nema jeftinog pouzdanog rešenja,ja bar nisam našao,sem da nekako nađeš bateriju na ibeju i sam zameniš i držiš palčeve da je do nje.

reparacija bar kod nas se ne isplati,nemaš ni da odneseš na dijagnostiku...
 
De si dedin. Crkla ti baterija ili je crklo nesto na ploci. Secam se svojevremeno, davno, babinih reci: "Sinko, ako se odma gasi, odnesi ga u servis na dijagnostiku kvara"


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Tako sam i mislio. Znači ne isplati se da odmah kupujem novu bateriju jer može da bude i da nije do nje?

Hvala!
 
zavisi za koliko je nađeš,ali manje više to ti je jedino rešenje.možeš da probaš da nađeš majstor peru žiku lazu miku u lokalu da je isčekira,ali ja širem istočnom beogradu dakle preko 50 posto grada nisam ni to našao...tebi želim svu sreću.
 
Ako kažeš da je laptop star oko godinu i po dana, zar nije u garanciji?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Jeste, najbolje bi onda bilo da oni otkriju šta je, ali će najverovatnije reći da je baterija kako god. Pokušaću da ga reklamiram.
 
Koliki je wear level baterije u HWMonitor takodje proveri sta pise u "Current Capacitety" koliko mhw ima!
 
Baterija jeste oslabila oko 50% ali ne verujem da ti se gasi zbog toga , jednom sam ja nesto otvarao laptop DELL N5110 i nesto sam cackao i isti problem sam imao kao ti gasio mi se a baterija je ispravna bila , moraces da vidis u servisu.
 
Ne znam u kojim uslovima koristis ali 50% wear level za 18 meseci je uzas. Do kraja garancije baterija ce biti neupotrebljiva.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
I da namesti taj problem ako ne zna da održava bateriju do kraja godine će svakako morati i nju da kupuje.
 
A sta ti pise dole u status baru, koliko ti je procenata baterija napunjena ?
Imas li nekog komsiju sa unimerom ( multimetar ), koji moze da ti proveri voltazu na bateriji ?
 
Nema veze šta pokazuje status. Može da pokaže 94-100% i da se isprazni za 3 sekunde. Wear level ispod 50-60% obično znači da slobodno možeš da je baciš.
Pitanje je koja je ćelija oštećena, zato se tako i ponaša.
Ako je baterija integrisana - u ovlašćeni servis.
Ako se skida, proveri koliki je naznačen garantni rok u zvaničnim dokumentima. Ranije je uvek bilo 6 meseci, bez obzira na opštu.
Ogroman broj baterija jedva pretera tih 6 meseci mazio ih ti ili ne, oduvek imam utisak da ih namerno tako prave.
 
Mislim da je sada i na bateriju garancija 2 godine ako je integrisan deo uređaja. Tako je bar sa telefonima.

Ja sam imao sličan problem pre 3 godine na jednom ultrabooku, meni nije hteo da puni, a baterija bila ispravna, pregorelo nešto sitno na ploči, i nije moglo da se popravi, na kraju sam morao novu ploču da kupim.
Ništa bez servisa u ovom slučaju, nažalost.
 
Nazad
Vrh Dno