Šta je novo?

Telefon sa dobrom macro kamerom

dobry94

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
70
Poena
310
Pozdrav,

Slušao sam par klipova od benchmark ekipe na YT, stvarno su fantastični, ali mi treba još par saveta vezanih za kupovinu telefona :)

Želeo bih da kupim telefon sa (što je moguće boljom) kamerom. Bitan mi je macro mod, odnosno reprodukcija sitnih detalja, za šta ću i telefon pretežno da koristim.
Telefon bih uzimao na rate (preko operatera), ali budući da mi nije hitno, sačekao bih i par meseci pa da iskeširam za nešto što zaista valja ako ih nema u ponudi kod nas :)

Moj izbor se sveo na nekoliko modela:

1. Xiaomi Mi 10 Pro - ima OIS, 5G, morao bih da pređem u VIP
2. Xiaomi Poco F2 pro - gledao review, ima brutalan macro, nema OIS
3. Huawei P40 - nema google servise, a koristim ih baš dosta

Ako imate još nekih predloga u tom rangu - pišite.

Hvala unapred!
 
Hvala na predlozima.
Gledam sad neke cene u telenoru i shvatam da bih se možda uklopio i u Galaxy S20. Pošto on ima telefoto kameru umesto macro, da li će se to odraziti loše na kvalitet slike?
 
Makro kamera je samo tu radi marketinskih resenja. Najbolja ultrawide kamera dace ti najbolje makro fotke jer ona slika makro daleko bolje od glavne kamere i svakako mnooogo bolje od tih macro od 2-5mpx koje su ocajne. Mozes slobodno pogledati huawei p30/pro koji su dosta jeftiniji od s20 a dobices slicne rezultate.
 
+1 za p30/pro
 
Onda definitivno p30 pro. Od google servisa koristim drive, mape i aplikacije za fitnes (svakodnevno), google docs i google calendar (povremeno).
Videh da ima tutorial kako instalirati gms na p40,da li neko ima iskustva sa ovim aplikacijama? Ako prave probleme, radije bih onda uzeo p30pro, pa cu svakako za 3 godine uzeti neki 5g kompatibilan (ako se do tada uvede uopste).

Telenor ima dobru ponudu za p40 (dobija se watch gt2 uz njega).
 
Nazad
Vrh Dno